اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هیت سینک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هیت سینک

سلام دوستان
    میخواستم بدونم کسی از شما عزیزان نرم افزاری در باره طراحی هیت سینک میشناسه با سپاس

پاسخ : هیت سینک

نوشته اصلی توسط غلامرضا گلنواز
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم کسی از شما عزیزان نرم افزاری در باره طراحی هیت سینک میشناسه با سپاس
    میشه یه کم دقیق تر بگین؟ طراحی هیت سینک یا انتخاب هیت سینک مناسب؟
    خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

در مورد طراحی که چیزی نمیدونم (چون فک کنم به طراحی قالب و ریخته گری ربط داره).

ولی نحوه محاسبات برای انتخای هیت سینک خیلی سادس و نیازی به نرم افزار نداره (البته با توجه با اینکه در کشور اکثر هیت سینک ها فاقد اطلاعات فنی مثل مقاومت حرارتی هستند، تجربه در انتخاب سایز و نوع هیت سینک تاثیر گذار میشه).

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        چند وقت پیش که روی هیت سینکها کار میکردم به چند برنامه رسیدم ، الان یادم نیست اسمش چی بود یه سرچ بکنین
        یکسری محاسبات هم برای انتخاب هیت سینک وجود داره اما بیشتر تجربی هست تا محاسباتی
        مثل تعداد پره ها ، رنگ هیت سینک ، ابعاد و . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_mt109
          سلام دوست عزیز
          چند وقت پیش که روی هیت سینکها کار میکردم به چند برنامه رسیدم ، الان یادم نیست اسمش چی بود یه سرچ بکنین
          یکسری محاسبات هم برای انتخاب هیت سینک وجود داره اما بیشتر تجربی هست تا محاسباتی
          مثل تعداد پره ها ، رنگ هیت سینک ، ابعاد و . . .
          من هم یه سری پی دی اف خوندم (الان نمیدونم کجای سیستم گذاشتم) که مقاومت حرارتی رو بر مبنای تعداد پره ها و سطح مقطع و ضخامت و ... میشد حساب کرد ولی در نهایت در بازار فقط یه سری هیت سینک موجوده. خیلی نمیشه با محاسبات جلو رفت و یه جور سعی و خطا هم لازمه.

اما اینی که میگین نرم افزاری هست که میتونه پارامترهای هیت سینک رو محاسبه کنه واقعا عالیه و اگه بتونین پیداشون کنید خیلی خوبه.

البته یه سری هم به سایت mouser بزنین خوبه. اونجا رنج وسیعی از هیت سینک داره و خیلی از اونا هم دیتا شیت دارن. خیلی ها شون هم مشابه داخل کشور دارن (من چند مدل رو که داخل بازار هست رو دیتاشیتش رو دیدم). میتونی دیتا شیت اونا رو بگیری و با تقریب خیلی خوب استفاده کنی.

دیدگاه

یه نرم افزار هست به اسم comsol ولی زیاد جالب نیست من منظورم اینه که بتونه با توجه به قطعه سوییچ شوندم بتونم تششع حرارتیو سیموله کنم بصورت سه بعدی من شنیدم ansisi میتونه نظر دوستان چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X