اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انکودر mp3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انکودر mp3

سلام ببخشید کسی تو انجمن مدار دیجیتال جواب نداد اینجا سوالو مجدد مطرح میکنم. :mrgreen: من میخوام یک سیگنال صوتی رو از سوکت rca بگیرم و بدم به یک A/D و تبدیل به دیجیتالش کنم تا اینجا که حله..... اما چون میخوام این دیتا رو با ماژول مخابراتی بفرستم و همزمان با صوت اطلاعات دیگه ای(مثلا تصویر) رو بفرستم ماژول بیت ریتش جواب نمیده ...(NRF 24L01) ... حالا میخوام دیتا ای که از A/D گرفتم رو بدم به یه انکودر MP3 تا حجم دیتا کم بشه و ارسال کنم اوون ور(بعد از ارسال ) یه آیسی دیکودر (VS1003 )می زاریم و تموم.... اصلا نمیخوام سر ماژول و A/D بحث کنم (میدونم NRF 24L01 یه سری مشکلات داره) لطفا بحث رو به حاشیه نکشونید :agree: در ضمن نمیخوام از این ماژول آماده های ارسال صوت و تصویر استفاده کنم . فرض کنید اصلا ماژولی در کار نیست.حالا نمیدونم همچین آیسی هست(انکودر) یا نه اگر نیست الگوریتمش(MP3) چه طوری که با میکرو این کار رو بکنم در ضمن میکروم هم LPC1768 هست. دوستان اگر پیشنهادی دیگه ای دارن لطفا دریغ نکنن.... با تشکر......
    :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
    خدایا لحظه ای ما را به حال خود وا مگذار....الهی آمین

پاسخ : انکودر mp3

سلام،منم واسه ضبط صوت به این الگوریتم نیاز دارم لطفا اگر کسی میدونه کمک کنه
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

با میکرو های با کلاک زیر 200-300 مگا سیکل فکر نکنم بتونید . به fpga نیاز دارید و یا آی سی های اختصاصی دیکودر / اینکودر .
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
        با میکرو های با کلاک زیر 200-300 مگا سیکل فکر نکنم بتونید . به fpga نیاز دارید و یا آی سی های اختصاصی دیکودر / اینکودر .
        خوب اشماره ایسی رو بگید لطفا(انکدر) ...که چی هست؟؟
        اساتید اطلاع دارند که اصول source code ها یا فشرده ساز های اطلاعات(مثل نرم افزار win rar) بر اساس احتمال تکرار دیتاست . حالا اگه این ورودی صوت رو مثلا هشت بیت هشت بیت بیام تو میکرو احتمال تکرارشو حساب کنیم (تو یه بازه محدود) به پر تکرار ترین اونها کمترین بیتو بدیم خوب حله دیگه . البته این احتمال هی باید رفرش بشه مثلا هر 10 میلی ثانیه چون تون صدا ثابت نیست. اینو خودم امتحان نکردم چون واقعا وقتشو ندارم . در اولین فرصت این کارو انجام میدم. ولی به نظر درست میرسه . لطفا اساتید نظر بدن.
        البته این کار ساختن چرخ از اوله ولی برا فشرده سازی اطلاعات خوبه .

دیدگاه

VS1003 تو فروم هم زیاد راجبش بحث شده
          انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
          فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شریف شریف زاده
            VS1003 تو فروم هم زیاد راجبش بحث شده
            من vs1003 کار کردم ولی یه سری مشکل داره : صدای ضبط مونو - تعداد ولتاژ تغذیه متفاوت زیاد - فرمت wmv در هنگام ضبط

دیدگاه

فکر میکنم بیشتر از اینا امکانات داشته باشه
              من شنیدم MP3 هم ضبط میکنه،من دنبال این قسمتشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X