اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل laptop

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل laptop

با سلام.کسی میدونه اگه باتری laptop کار نکنه چیکار میشه کرد؟(وقتی به برق بزنی تا شارژ شه،شارژ نشه!!)

پاسخ : مشکل laptop

باطری لب تاپ من هم همین مشکل رو داره.....تازه دیگه نمیتونم بزارمش رو لپتاب چون دستگاهم ریست میشه..... :cry2:

دیدگاه

فقط تعویض !
      چون عمر باطری تموم شده !

دیدگاه

آخه هنوز یک سال نشده....... :cry:

دیدگاه

مگه گارانتی نداره ؟

دیدگاه

گارانتی شامل باطری نمیشه..... :cry:

دیدگاه

کامپیوترت چی بوده؟

توضیح بدی شاید بتونم کمکت کنم

دیدگاه

lenovo(ibm) model 3000-N100

دیدگاه

واسه منم lenovo هست.قیمت باتری چنده؟
                  یه مشکل دیگه جدیدا ایجاد شده :angry: :وقتی به برق وصلش میکنم(باتری هم وصله اما شارژ نمیشه) بعد از مدتی خاموش میکنه
                  اینو چی کار کنم؟؟؟

دیدگاه

تازه شدی مثل من....باتریتو در بیار بنداز کنار...... :mrgreen: قیمت کردم 100 هزار تومن :cry2:

دیدگاه

اگر سریع خاموش می کنه احتمالا فنش ایراد داره یا انقدر کثیف شده که نمیتونه خوب کار کنه ... در مورد باتری ... بذارش تو یه نایلون بذار چند ساعتی تو فریزر باشه ... احتمالش هست بهتر شه...امتحان کن ببینیم چی میشه

دیدگاه

سلام
                        بله آقا سلمان درست می که اینو منم شنیدم که 48 ساعت بذاری توی فریزر معمولا ریکاور می شه
                        مرسی
                        Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

البته در مورد باتری های قابل شارژ از 2نوع ni-cd (نیکل کادمیوم) و (نیکل متال هیبرید) ni-mا (بعضی از لپتاپ ها باتری از نوع نیکل متال هیبرید دارن و بعضیام یون لیتیوم یا li-ion که یون لیتیوم BME نداره) یه پدیده ای وجود داره به اسم اثر حافظه ی باتری یا BME=Battery Memory Effect که باعث می شه که مقداری و بتدریج همه ی فرآیند تبدیل انرژی پتانسیل شیمیایی به الکتریکی بازگشت ناپذیر شه
                          برای جلوگیری از این پدیده باتریتونو زمانی به شارژ بزنین که خالیه (برای لپتاپ زیر 10 درصد)
                          من این طور عمل می کنم
                          باتریمو زمانی که به 8 درصد رسید به شارژ می زنم(لپاتپم رو میگم) تا به 100 درصد برسه
                          مدار داخل لپتاپا طوریه که وقتی باتری به 100 درصد رسید باتری رو ازمدار خارج می کنن (برای موبایل فرق داره) و از شارژر به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنن تا زمانی که شارژر به برق وصل باشه و درصد باتری بالای 95% باشه (البته ممکنه برای لپتاپ شما این درصد فرق کنه که میتونین امتحانش کنین) این روند ادامه داره .
                          میدونید که باتری های قابل شارژ بسته به نوعشون میزانی از به اصطلاح نشتی (تخلیه ی خودبخودی بدون استفاده از آن ) دارند که باعث می شه که توی این روند که حتی از باتری هم استفاده نمیشه
                          با این حال باتری کم کم خالی شه (از 100 تا 95 درصد برای باتری لپتاپ من که 11.1 ولت و 4800mah حدود 10-12 روز طول می کشه که کم نیست)
                          پس من از اتمام شارژ تا شارژ بعدی 12 روز حدودا بدون استفاده از باتری از لپتاپ استفاده می کنم و بعد از اون چون روی 95% شارژ شروع میشه، از درصد 96 شارژر رو از لپتاپ در میارم و باتری رو به زیر 10 درصد می رسونم و دوباره از 8 در صد شارژر رو وصل می کنم تا باتری 100% شه و بعد دوباره و دوباره و .....

با این روش میبینین که هم BME روی باتری شما اثر نمی کنه و هم در یک بازه ی زمانی خاص ، باتریتون رو فوق العاده کمتر پر و خالی کردین.

بزرگان خواهش می کنم باتری لپتاپ رو با باتری ماشین (که اسیدی هست) اشتباه نگیرین . عکس لپتاپ ، باتری ماشین رو قبل از خالی شدن باید شارژ کنین.
                          چون من متاسفانه یکی از استادای c++ مون (شرم آوره مگه نه) رو دیدم که داشت با اطلاعات نادرستش پیش دانشجوها دم از اطلاعات عمومیش می زد و می گفت که: باتری لپتاپو همیشه شارژ کنین و نذارین خالی شه این طوری خراب نمیشه

در مورد موبایل که عرض کردم فرق دار منظورم این بود که موبایل فورا بعد از این که شارژش کامل شد تا حدود 95-96% شارژر رو (نه باتری رو ) از مدار خارج می کنه و از باتری (نه شارژر) استفاده میکنه.
                          پس بعد از شارژ کامل موبایل فورا شارژرشوازش جداکنید. ولی اثر حافظهی باتری روی باتری موبایل هم وجود داره.

باتری های از نوع یون لیتیوم اثر حافظه ی باتری ندارن . فقط عمر کمتری دارن. (نه از لحاظ میلی آمپی ساعت، بلکه دوام کلی باتری)
                          البته بعضی از همین لیتیوم یون ها هم این بلای BME سرشون میاد . (نمیدونم چرا ولی پیش اومده) پس چه بهتر که همه ی باتری ها به طریقی که بالا عرض کردم باهاشون رفتار شه. (از هر سه نوع)

:mrgreen:
                          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X