اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوییچ ولتاژ پایین و جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوییچ ولتاژ پایین و جریان بالا

سلام سال نو رو تبریک میگم.
    یه پروژه ای دارم که توش از ابر خازن استفاده میکنم.
    قراره 10 تا ابر خازن 200 فارادی رو به صورت موازی شارژ کنیم بعد برای تولید یه پالس قوی با هم سری شون کنیم.
    در واقع یه نوعی از مارکس ژنراتور ولتاژ پایین اما با جریان بالاست برای تیک آف کردن خودروی برقی میخوایم استفاده کنیم.
    تو قسمت سوییچینگ این مارکس ژنراتور کزایی موندیم از چه ترانزیستوری استفاده کنیم.
    البته ماسفت چیز خوبیه اما در مقایل ابرخازن یه چیزی نزدیک به ابررسانا احتیاج داریم که بتونه جریان چند صد کیلوآمپری رو از خودش رد کنه.
    البته برای زمان کوتاهی قراره این چریان ازشون بگذره خیلی خیلی کم.در حد 200 نانو ثانیه.
    میشه کمک کنین؟ :redface:

پاسخ : سوییچ ولتاژ پایین و جریان بالا

سلام
    فکر می کنم ماسفت irf1404 به دردت بخوره حدود 200 آمپر قدرت داره

دیدگاه

پاسخ : سوییچ ولتاژ پایین و جریان بالا

به نظر من بهتره از ماسفت استفاده نکنید چون پیدا کردن ماسفت با این مشخصات که بتونه دوام بیاره سخت باشه. اگر هم بخواید چند تا با هم موازی کنید هم کار درست و اصولی نیست. پیشنهاد میدم از کنتاکتور 24 ولت ماشین های سنگین( مدل 250 آمپرش رو دیدم) استفاده کنید. 12 ولتشون هم هست. اینارو بعد از باتری قرار میدن که وقتی سوییچ رو در بیاریم باتری رو از مدار خارج کنه تا خطر اتصالی و آتش سوزی کم بشه. از لحاظ جریان لحظه ای هم مشکلی ندارن کرتون رو راه میندازه. به نظر من جریان چند صد کیلو آمپری نمیتونه در هنگام تیک آف زدن کشیده بشه. اگه دو سرخازن ها رو مستقیما اتصالی کنید از 500 آمپر مجاز نیست ازش بگیرید و شما که قرار نیست با هاش اتصال کوتاه کنید. بالاخره مدارتون بار مقاومتی هم داره
      دیتاشیت ابر خازن هارو بخونید ماکسیمم جریان مجازش رو دقیق تر نوشته
      من یه مدل 2600 فاراد دیدم 600 آمپر ماکسیمم جریانش بود
      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X