ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2007/11/08
    مشهد
    558
    14

بهترين راه براي ترکيب رنگ RGB چيه ؟

با سلام و تبريک به مناسبت پايان تعطيلات :biggrin: ....

من يه RGB LED رو به ميکرو وصل ميکنم و با PWM رنگ اون رو تنظيم ميکنم . يه مشکلي که دارم اينه که اولا رنگ نور توليد شده يک دست نيست و مولفه هاي R و G و B اون کاملا واضحه و رنگي که دقيقا من ميخوام نيست . مثلا توي Photoshop رنگي که به ازاي R=120 و G=50 و B=80 ميبيني با رنگي که توسط LED توليد ميشه تفاوت داره .

راه حل چيه ؟ LED خاصي ميخواد يا با تنظيم مقاومت هاي سري شده با هر رنگ ميشه به رنگ دلخواه دست يافت ؟ اصلا بهترين گزينه براي مقاومت هاي R و G و B کدومه ؟

[glow=red,2,300]LED که من استفاده ميکنم 5050 ست .
    [/glow]
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]
    2008/02/20
    777
    4

پاسخ : بهترين راه براي ترکيب رنگ RGB چيه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ايمان 88
    با سلام و تبريک به مناسبت پايان تعطيلات :biggrin: ....

من يه RGB LED رو به ميکرو وصل ميکنم و با PWM رنگ اون رو تنظيم ميکنم . يه مشکلي که دارم اينه که اولا رنگ نور توليد شده يک دست نيست و مولفه هاي R و G و B اون کاملا واضحه و رنگي که دقيقا من ميخوام نيست . مثلا توي Photoshop رنگي که به ازاي R=120 و G=50 و B=80 ميبيني با رنگي که توسط LED توليد ميشه تفاوت داره .

راه حل چيه ؟ LED خاصي ميخواد يا با تنظيم مقاومت هاي سري شده با هر رنگ ميشه به رنگ دلخواه دست يافت ؟ اصلا بهترين گزينه براي مقاومت هاي R و G و B کدومه ؟

[glow=red,2,300]LED که من استفاده ميکنم 5050 ست .
    [/glow]
    آقا ولتاژ کاري قرمز با بقيه فرق داره ها .. مقاومتي که سري ميکني بايد فرق داشته باشه
    2012/05/21
    Tabriz
    244
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir safari
    آقا ولتاژ کاري قرمز با بقيه فرق داره ها .. مقاومتي که سري ميکني بايد فرق داشته باشه
    این مورد رو حتما در نظر بگیر ولی این نکته رو هم در نظر داشته باش که هیچ وقت رنگی که از LED میبینی با رنگی که توی سیستم هست متفاوت میشه دلیلش هم واضحه چون منحنی LED خطی نیست اوایلش شیب زیادی داره و کم کم شیبش کم میشه
    البته اگه لازم باشه میشه مقدار PWM رو با توجه به این منحنی به LED RGB اعمال کرد که تا حدودی رنگ به رنگ اصلی نزدیکتر بشه
    [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]
    2007/11/08
    مشهد
    558
    14

Amir safari عزيز ممنون اينو که ميدونم . با همين وجود بازم مشکل رو دارم .
    2007/11/08
    مشهد
    558
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ConstantError
    اين مورد رو حتما در نظر بگير ولي اين نکته رو هم در نظر داشته باش که هيچ وقت رنگي که از LED ميبيني با رنگي که توي سيستم هست متفاوت ميشه دليلش هم واضحه چون منحني LED خطي نيست اوايلش شيب زيادي داره و کم کم شيبش کم ميشه
    البته اگه لازم باشه ميشه مقدار PWM رو با توجه به اين منحني به LED RGB اعمال کرد که تا حدودي رنگ به رنگ اصلي نزديکتر بشه
    نميخوام دقيقا يکي بشه اما ميخوام نزديک بشه . با همين وضعيت چند تا رنگ ميشه توليد کرد؟ ميشه 256 * 256 * 256 رنگ داشت؟
    2012/05/21
    Tabriz
    244
    3

به دلیل استفاده از سه سیگنال PWM 8 بیتی شما میتوانید 256*256*256 رنگ را داشته باشید ولی همانطور که گفتم به دلیل غیر خطی بودن منحنی LED عملا بیشتر این رنگ ها خیلی نزدیک به هم هستن
    بهترین راه اینه که واسه مقدار PWM رو ابتدا با حداکثر رزولیشن باشه ولی رفته رفته که مقدار رو بیشتر میکنید به جای افزایش واحدی ، از افزایش چند پله ای استفاده کنید که اینکار رو میتونید با قرار دادن یه فرمول ساده توی برنامه تون حلش کنید
    البته من واسه نورپردازی ساختمانها که برنامه مینوشتم به دلیل رفرش و رقص نور اونها نیازی به اینکارها نبود!
    که تو این حالت نیازی به استفاده از LED RGB هم نیست و با بستن LED ها به صورت R,G,B هم میشد ترکیب نور عالی داشت!
    [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]
    2008/09/17
    آذربایجان
    341
    67

سلام ايمان جان
    اولا رنگ توليد شده همونطور که گفتن بايد براي هر رنگش يه مقاومت سري بکني
    دوما مارک هاي ال اي دي خيلي با هم فرق داره. اين RGB هاي معمولي موجود معمولا کيفيتي خوبي ندارن
    سوما شما داري از فاصله نزديک به ال اي دي نگاه ميکني!عين اين ميمونه که به پيکسل هاي مانيتور از فاصله خيلي نزديک خيره بشي!خب مشخصه که نتيجه اين ميشه که هر سه تا رنگ مشخص ميشه!
    براي ال اي دي مثل اين دات پوينت هاي موجود بايد يه کلاهکي بذاري که نور رو ترکيب بکنه و بعدشم از يک فاصله بهش نگاه کني مثلا 2 متري!
    Aristar Group - Always And Forever
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7