اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک جهت ساخت منبع تغذیه 50ولت و 50امپر بدون ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک جهت ساخت منبع تغذیه 50ولت و 50امپر بدون ترانس

باسلام خدمت اساتید گرامی:
    سروران عزیز بنده نیاز مبرم به ساخت منبع تغذیه ای با 50ولت و 50 امپر بدون استفاده از ترانس دارم که هم ولتاژ وهم امپر قابل تنظیم باشه لوازم مصرفی مهم نیست ماسفت ، igbt یا هر چیز دیگه ای باشه فقط بدون ترانس بودنش مهمه میدونم کار مشکلی هست ولی خیلی برام حیاتی لطفا کمک کنید
    منتظر یاری شما سروران عزیز هستم
    با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
    استادان عزیز کسی نیست یه یاری ما بیایید میدونم مشکله ولی خیلی واجبه لطفا کمک کنید

پاسخ : کمک جهت ساخت منبع تغذیه 50ولت و 50امپر بدون ترانس

سلام داداش
    50 ولت 50 آمپر میشه 2500
    وات چطور میخوای بدون ترانس این همه توان رو بدون ترانس بگیری
    حداقل سو یچیینگ بساز
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
      سروران عزیز بنده نیاز مبرم به ساخت منبع تغذیه ای با 50ولت و 50 امپر بدون استفاده از ترانس دارم که هم ولتاژ وهم امپر قابل تنظیم باشه لوازم مصرفی مهم نیست ماسفت ، igbt یا هر چیز دیگه ای باشه فقط بدون ترانس بودنش مهمه میدونم کار مشکلی هست ولی خیلی برام حیاتی لطفا کمک کنید
      با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
      استادان عزیز کسی نیست یه یاری ما بیایید میدونم مشکله ولی خیلی واجبه لطفا کمک کنید
      باید بگری دنبال کانورتر های Buck. اما توان 2.5 کیلو وات زیاده و باید زیاد کار کنی روش.
      خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

فکر نکنم بشه.

چرا بدون ترانس حالا؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
          با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
          امیدوارم روزی بیاد که دیگه از این پستها نداشته باشیم... oo:
          دوست عزیز منبع تغذیه یه پارامترهایی داره! ولتاژ ورودی چقدره؟ ایا ورودی AC هست یاDC؟اگه AC هست فرکانسش چقدره؟ حجمش چقدر باید باشه؟ دلیلی که نمیشه ترانس گذاشت چیه؟ آیا باید ایزوله باشه ؟ چه باری رو قراره راه اندازی بکنه؟ /ایا شما مدار آماده میخواید الان؟ یا دنبال نقشه هستید؟ یا یادگیری؟

دیدگاه

با عرض سلام وتشکر از داداش های گلم که زحمت کشیده و بنده رو مورد لطف قرار دادید
            باید خدمتتون عرض کنم که بنده در مورد طراحی الکترونیک تجربه ای ندارم اما زیاد مدارات مختلف مونتاژ کردم به همین دلیل نیاز به نقشه کامل و دقیق دارم تا بسازمش
            درمورد سوالات دوست گرامی جناب b2 باید بگم که 1:ولتاژ ورودی 220DC هست 2:نیازی به ایزوله بودن نیست 3: محل استفادش برای دستگاه پزشکی مادر بزگم هستش که کاره شوک و مانیتورینگ قلب و فیزیو تراپی انجام میده که چینی هم هستش که الان سوخته و متاسفانه روی مدارش هم لاک داره که وقتی روی چندتا از IC ها رو با هزار ترفند تمیز کردم متاسفانه شماره IC رو تراشیده بودند برای اینه که برام خیلی مهمه
            منتظر یاری استادان گرامی هستم
            با تشکر

دیدگاه

در مورد استفاده از ترانس به یک کارگاه ساخت ترانس رفتم که بگیرم اماده نداشت ولی یک ترانس برای نمونه تقریبی نشون داد که هم از لحاظ حجم و وزن خیلی بالا بود و هم اینکه فروشنده میگفت صدای ویز ویز میده و هم اینکه دوباره نیاز به مدار تنظیم ولتاژ و جریان داشتم و به این نتیجه رسیدم چیزی شبیه مدار قبلی خود دستگاه بسازم بهتره و الان شما رو به زحمت انداختم :"> شرمندم
              با تشکر

دیدگاه

مطمعنی 50 آمپر مصرف این دستگاهه؟ 50 آمپر در حد دستگاه جوشه!
                در ضمن فکر کنم 220AC منظورت بود نه DC درسته؟

این چیزی هم که میخای آمادش توی بازار هست با ولتاژ و جریانهای مختلف.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  مطمعنی 50 آمپر مصرف این دستگاهه؟ 50 آمپر در حد دستگاه جوشه!
                  در ضمن فکر کنم 220AC منظورت بود نه DC درسته؟

این چیزی هم که میخای آمادش توی بازار هست با ولتاژ و جریانهای مختلف.
                  سلام
                  جهت خرید خیلی گشتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم یه مدل 15 امپر پیدا کردم که باید 3 تاشو میگرفتم موازی میکردم و خیلی هم گرون در میومد و هم اینکه حجیم میشد
                  امپر مصرفی دستگاه شاید کمتر از 50 امپر باشه ولی منبع قبلی خودش 50 امپر بود در ضمن در زمان ورود برق به دستگاه کل برق مصزفی با 2 عدد پل 35 امپر dc میشه اما اگر ساخت مدار ac راحت تر میشه برق ورودی را مجزا گرفت و بعد در خروجی dc کردش
                  با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
                    سلام
                    جهت خرید خیلی گشتم ولی چیز مناسبی پیدا نکردم یه مدل 15 امپر پیدا کردم که باید 3 تاشو میگرفتم موازی میکردم و خیلی هم گرون در میومد و هم اینکه حجیم میشد
                    امپر مصرفی دستگاه شاید کمتر از 50 امپر باشه ولی منبع قبلی خودش 50 امپر بود در ضمن در زمان ورود برق به دستگاه کل برق مصزفی با 2 عدد پل 35 امپر dc میشه اما اگر ساخت مدار ac راحت تر میشه برق ورودی را مجزا گرفت و بعد در خروجی dc کردش
                    با تشکر
                    این چه وسیله ایه که اینقدر آمپر میخاد!.

تا 50 آمپرش باید تو پاساج امجد گیر بیاد بگو منبع تغذیه سویچینگ صنعتی میخام

دیدگاه

به نظر بنده با توجه به اطلاعات شما بهترین کار استفاده از ترانسه که صدای وزوز هم دلیل قانع کننده ای نیست چون اگه خوب پیچیده بشه صدای کمی داره.و اما اگه بخوایم سوئیچینگ کار کنیین به نظر بنده توپولوژی فول بریج یا فوروارد دو سوئیچ میتونه مناسب باشه ک البته به تجربه و تخصص نیاز داره.برای یه چنین دستگاهی به نظرم استفاده از توپولوژی مانند باک کار خطرناکیه!
                      به هر حال اگه توانایی فنی ندارید میتونید به بچه های انجمن هم سفارش طراحی بدید(آقای حسین بنیامینپور ظاهرا تخصصی کار میکنن)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_tala
                        با عرض سلام وتشکر از داداش های گلم که زحمت کشیده و بنده رو مورد لطف قرار دادید
                        باید خدمتتون عرض کنم که بنده در مورد طراحی الکترونیک تجربه ای ندارم اما زیاد مدارات مختلف مونتاژ کردم به همین دلیل نیاز به نقشه کامل و دقیق دارم تا بسازمش
                        درمورد سوالات دوست گرامی جناب b2 باید بگم که 1:ولتاژ ورودی 220DC هست 2:نیازی به ایزوله بودن نیست 3: محل استفادش برای دستگاه پزشکی مادر بزگم هستش که کاره شوک و مانیتورینگ قلب و فیزیو تراپی انجام میده که چینی هم هستش که الان سوخته و متاسفانه روی مدارش هم لاک داره که وقتی روی چندتا از IC ها رو با هزار ترفند تمیز کردم متاسفانه شماره IC رو تراشیده بودند برای اینه که برام خیلی مهمه
                        منتظر یاری استادان گرامی هستم
                        با تشکر
                        سلام
                        اگر برای دستگاه پزشکی که مستقیما با بدن انسان در ارتباطه منبع بدون ترانس بذارین مطمعن باشید باعث مرگ میشه.
                        بهترین راه اینه که دستگاه رو برفرستید برای تعمیر.هرچند شماره ایسی هاش مشخص نباشه.
                        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                          سلام
                          اگر برای دستگاه پزشکی که مستقیما با بدن انسان در ارتباطه منبع بدون ترانس بذارین مطمعن باشید باعث مرگ میشه.
                          بهترین راه اینه که دستگاه رو برفرستید برای تعمیر.هرچند شماره ایسی هاش مشخص نباشه.
                          با سلام
                          اگر این طوری باشه که شما میگید تا حالا باید تمام جوشکارها مرده باشند چون از دستگاه 100 تا600 امپر و 70 تا 80 ولت استفاده میکنن
                          باتشکر

دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان که وقت خودشون رو برای حل مشکل بنده گذاشتند
                            دیگه کار از کار گذشت نوش دارو پس از مرگ سهراب هم نرسید
                            به داد باقی نیازمندان برسید
                            یا حق

دیدگاه

با سلام
                              اگر این طوری باشه که شما میگید تا حالا باید تمام جوشکارها مرده باشند چون از دستگاه 100 تا600 امپر و 70 تا 80 ولت استفاده میکنن
                              باتشکر
                              oo:
                              سلام
                              دوست عزیز دستگاه های جوش کاری چه اینورتری و چه ترانسی از برق شهری ایزوله هستند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X