ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2014/03/31
    1
    0

ارسال بسته به ip مشخص در شبکه باENC28j60

سلام
    من میخوام یک بسته رو به ای مشخصی در شبکه با استفاده از ماژل enc28j60 ارسال کنم،میکروکنترلر هم AVR atmega16 هستش.
    یعنی میکرو کنترلر من کلاینت بشه و سرور من که یک کامپیوتره از طریق سوکت این بسته را دریافت کنه.
    الان تو ارسال پکت به یه آی پی خاص موندم.نمیدونم چطور باید انجامش داد،آیا اصلا امکان پذیر هست یا نه.
    ممنون دوستان
    2008/09/02
    10
    0

پاسخ : ارسال بسته به ip مشخص در شبکه باENC28j60

اگر شما شروع کننده ارتباط هستيد يعني اول شما مي خواهيد که بسته ارسال کنيد پس بايد ENC28J60 را در حالت client برنامه نويسي کنيد. پس اول بايد بسته arp بعد بسته tcp با پرچم syn و بعد منتظر بسته اي با پرچم syn+ack و بعد به اين بسته که دريافت کرديد پاسخي با پرجم ack ارسال کنيد حالا تازه ارتباط برقرار شده و شما مي توانيد در لايه tcp قسمت داده ، داده خود را وارد کنيد و ارسال کنيد و منتظر بسته اي با پرچم ack باشيد .
    شما بايد اول پروتکلي مثلا tcp/ip را 0 تا 100 در ميکرو avr پياده سازي کنيد و بعد به سراغ ارتباط برويد ؟ شما پروتکل tcp/ip را در ميکرو خود پياده سازي کرده ايد؟
    يا فقط مي توانيد بسته هاي خام اترنت را در شيکه ارسال کنيد ؟ که اين بسته هاي اترنت پايه همه پروتکل هاي شبکه است . ENC28J60 همانند يک واسط SPI يا سريال فقط و فقط داده هاي هگز را تحت شرايط شبکه کد و ارسال مي کند و خبري از پياده سازي پروتکل هايي مثل ARP يا ICMP يا TCP/IP يا HTTP يا FTP و غيره براي تبادل داده ميان شما و برنامه کاربردي مثل مروگر کامپيوتر شما نيست و شما به عنوان برنامه نويس بايد همه را به ترتيب توليد تا بتوانيد يک بسته داده را با يک نرم افزار کاربردي مثل مروگر ويندوز دريافت يا ارسال کنيد.
    توجه کنید که بسته اترنت داده منتقل می کند اما توسط هیج نرم افزار کاربردی این بسته قابل تشخیص نیست زیرا که هیج پروتکل شناخته شده مثل HTTP یا پترکل های لایه کاربر دیگر را شامل نمی شود.

2013/04/17
    2
    0

با سلام حور دوستان
    من میخواستم با این enc258j60برایک هاست(بستر اینترنت) اطلاعات بفرستم ولی تا الان موفق نشدم از دوستان ممنون میشم کمکم کنند :angry: :angry: :angry: :angry:
    2013/04/17
    2
    0

با سلام حضور دوستان
    من میخواستم با این enc258j60برایک هاست(بستر اینترنت) اطلاعات بفرستم ولی تا الان موفق نشدم از دوستان ممنون میشم کمکم کنند :angry: :angry: :angry: :angry:
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4