اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعیین ورودی و خروجی ترانسها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعیین ورودی و خروجی ترانسها

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم بدانم که چطور میشه سیم های ورودی و خروجی یک ترانس را که هیچ اطلاعاتی از آن نداریم تعیین کنیم.در واقع سیم پیچ پانویه و اولیه آن را چطور تعیین کنیم؟خصوصا در مورد ترانسهایی که چندین خروجی دارند و ورودی و خروجی سر سیمها در یک طرف هستند؟ :question: :question: :question:
    خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
    خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

پاسخ : تعیین ورودی و خروجی ترانسها

با اهم متر
    دوتا سیمی که اهم زیادی داشته یاشه اولیه ودوجفت سیمی که اهم کمتری داشته باشه ثانویه هست.
    حالا اگر ثانویه واولیه تو یه طرف باشه باید با تست بازر اهمتر تست کنید اگر هر کدوم از مثلا 4 جفت دوجفت به هم راه داد ودوجفت بعدی هم به هم راه داد تا اینجا دوتا کلاف رو پیدا کردیم (اولیه وثانویه) حالا با اندازه گیری اهم میتونیم بگیم کدوم کلاف ثانویه وکدوم اولیه هست (اولیه اهمش زیاده ثانویه کمه) منکه اینطوری مشخص میکنم .
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
      با اهم متر
      دوتا سیمی که اهم زیادی داشته یاشه اولیه ودوجفت سیمی که اهم کمتری داشته باشه ثانویه هست.
      حالا اگر ثانویه واولیه تو یه طرف باشه باید با تست بازر اهمتر تست کنید اگر هر کدوم از مثلا 4 جفت دوجفت به هم راه داد ودوجفت بعدی هم به هم راه داد تا اینجا دوتا کلاف رو پیدا کردیم (اولیه وثانویه) حالا با اندازه گیری اهم میتونیم بگیم کدوم کلاف ثانویه وکدوم اولیه هست (اولیه اهمش زیاده ثانویه کمه) منکه اینطوری مشخص میکنم .
      راه دیگر اندازه گیری اندکتانس (اَن دِ کُ تانس) سلف های سیم پیچ است .

می دانیم تعداد دور های سیم پیچ اولیه بیشتر از ثانویه است.

و این را هم می دانیم که قدرت یا ظرفیت یک سلف ( اندکتانس یک سلف ) با زیاد شدن دور سیم پیچ ، بیشتر می شود.

پس باید اندکتانس سیم پیچ ورودی بیشتر از خروجی باشد.

تمام.
      [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
      درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

با تشکر از دوستان
        اگر ما سه تا خروجی داشته باشیم . آیا این سه خروجی پایه مشترک دارند.چگونه میتوان جفت ها رو مشخص کرد؟ :question:
        خواهی که جهان در کف اقبال تو باشد
        خواهان کسی باش که خواهان تو باشد

دیدگاه

بله پایه مشترک دارن.بازم باید اهم متر رو بگیری دستت.اون دوسری که اهم زیاد تری نشون داد اون دوسر اصلیه و اون یکی باقی مونده مشترکه

در قسمت ثانویه هم همینطور

معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X