اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشابه ترانزیستور درایو فرستنده IR برای ریموت کنترول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشابه ترانزیستور درایو فرستنده IR برای ریموت کنترول

سلام به همگی
    من مدار زیر را ساختم فقط ترانزیستور BC516 رو نتونستم پیدا کنم. چه ترانزیستوری میشه جایگزینش کرد؟
    ممنون

جهان هر کس به وسعت عقل اوست.

پاسخ : مشابه ترانزیستور درایو فرستنده IR برای ریموت کنترول

BC327
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
      BC327
      راستش اینو هم تو بازار پیدا نکردم :angry:

دیدگاه

bc557
        خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

نمیدونم دلیل اینکه زراح مدار از این نوع ترانزیستور کمیاب استفاده کرده چیه oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadmmg
            نمیدونم دلیل اینکه زراح مدار از این نوع ترانزیستور کمیاب استفاده کرده چیه oo:
            فکر نمیکنم شماره ترانزیستور در این مدار آنقدر ها اهمیتی داشته باشه. احتمالاً شما از هر ترانزیستور pnp در این رنج میتونید استفاده کنید . نهایتاً باید یه کم مقدار مقاومت متصل به بیس یا کلکتور را کم و زیاد کنید . در نهایت هم میتونید با استفاده از دوربین موبایل از عمکرد صحیح فرستنده مطمئن بشید . در اینجور مدارها معمولاً مشکل اصلی در قسمت گیرنده و tsop میباشد که معمولاً شماره مشخصی روی آنها نوشته نشده وممکن هست که فروشنده شماره اشتباهی به شما بده. من خودم برای ساخت گیرنده مادون قرمز از 10 نوع گیرنده که در ظاهر هیچ تفاوتی نداشتند استفاده کردم که فقط با 2 تا نتیجه گرفتم. البته من برای ساخت ریموت با میکروکنترلر نتونستم نتیجه بگیرم و از ایسی های ریموت مثل pt2262 استفاده کردم. دوست عزیز در صورتی که شما در نهایت تونستین ریموت را با استفاده از میکروکنترلر راه اندازی کنید اطلاعات و نقشه پروژه را جهت استفاده سایر دوستان اینجا قرار بدین.

دیدگاه

با توجه به میزان مصرف LED اینفراد(حدودا 50 میلی آمپر) من فکر میکنم حتی BC856 PNP SMD هم کافیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                با توجه به میزان مصرف LED اینفراد(حدودا 50 میلی آمپر) من فکر میکنم حتی BC856 PNP SMD هم کافیه.
                وقتی در منطقه ایشون BC327 پیدا نمیشه بعید میدونم پیدا کردن BC856 PNP SMD همچین کار ساده ای باشه ها !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید علی شاهرخی
                  وقتی در منطقه ایشون BC327 پیدا نمیشه بعید میدونم پیدا کردن BC856 PNP SMD همچین کار ساده ای باشه ها !
                  لینک براش گذاشتم که اگه می خواد بخره.

دیدگاه

فکر نمیکنم شماره ترانزیستور در این مدار آنقدر ها اهمیتی داشته باشه. احتمالاً شما از هر ترانزیستور pnp در این رنج میتونید استفاده کنید . نهایتاً باید یه کم مقدار ترانزیسنوذ متصل به بیس یا کلکتور را کم و زیاد کنید . در نهایت هم میتونید با استفاده از دوربین موبایل از عمکرد صحیح فرستنده مطمئن بشید . در اینجور مدارها معمولاً مشکل اصلی در قسمت گیرنده و tsop میباشد که معمولاً شماره مشخصی روی آنها نوشته نشده وممکن هست که فروشنده شماره اشتباهی به شما بده. من خودم برای ساخت گیرنده مادون قرمز از 10 نوع گیرنده که در ظاهر هیچ تفاوتی نداشتند استفاده کردم که فقط با 2 تا نتیجه گرفتم. البته من برای ساخت ریموت با میکروکنترلر نتونستم نتیجه بگیرم و از ایسی های ریموت مثل pt2262 استفاده کردم. دوست عزیز در صورتی که شما در نهایت تونستین ریموت را با استفاده از میکروکنترلر راه اندازی کنید اطلاعات و نقشه پروژه را جهت استفاده سایر دوستان اینجا قرار بدین.
                    این گیرنده رو خریدم : roboeq.ir/#/products/detail/سنسور گیرنده مادون قرمز TSOP1738/ خداکنه کارکنه. ^^ تا هفته بعد آماده میشه. اگه کار کرد PCBش هم که طراحی کردم میزارم برای دانلود. فقط الان تو تغذیه گیرندش موندم. یکی از دوستان میگفت رله موقع راه اندازی جریان زیادی میکشه و میکرو رو رست میکنه (تو خروجی گیرنده رله گذاشتم با تغذیه مشترک)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadmmg
                      این گیرنده رو خریدم : roboeq.ir/#/products/detail/سنسور گیرنده مادون قرمز TSOP1738/ خداکنه کارکنه. ^^ تا هفته بعد آماده میشه. اگه کار کرد PCBش هم که طراحی کردم میزارم برای دانلود. فقط الان تو تغذیه گیرندش موندم. یکی از دوستان میگفت رله موقع راه اندازی جریان زیادی میکشه و میکرو رو رست میکنه (تو خروجی گیرنده رله گذاشتم با تغذیه مشترک)
                      خب شما اول در خروجی به جای رله led بزارید اگر مدار کار کرد اونوقت از رله استفاده کنید .

دیدگاه

خب شما اول در خروجی به جای رله led بزارید اگر مدار کار کرد اونوقت از رله استفاده کنید .
                        فکر خوبیه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X