اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف Boot option معیوب؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف Boot option معیوب؟؟

بعضی وقتها وقتی ویندوز ناقص نصب میشه یا احیانا اگر سی دی bootable توی CD-ROM باشه یه Boot Option به سیستم اضافه میشه. میخواستم بدونم چطور میشه این گزینه معیوب رو حذف کرد؟
    Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

پاسخ : حذف Boot option معیوب؟؟

فایل Boot.ini موجود در در درایو C رو ویرایش کنید (گزینه مورد نظر رو از داخل فایل boot.ini پاک کرده و Save کنید)
    از ماست که بر ماست !

دیدگاه

من بعد از انتخاب مشاهده فایلهای Hidden درایو C رو نگاه کردم فایل بوت نبود. سرچم کردم نبود. بعد از توی Run با دستور cmd.exe کامند رو فعال کردم و تو درایو C با تایپ عبارت boot.ini فایل رو باز کردم. بعد از ایجاد تغییرات خواستم save کنم که قبول نکرد. گفت can not creat boot.ini
      فکر کردم مشکل Read only بودن این فایل باشه تو command prompt تایپ کردم boot.ini -r که ویإ¾إ¾إ¾ژگی فقط خواندنی بودن رو حذف میکنه. دستور رو قبول کرد ولی دوباره تغییرات تو boot.ini رو save نکرد. حالا مشکل چی میتونه باشه؟ :redface:

دیدگاه

تو همون قسمت تنظیمات فایل های مخفی تیک گزینه Hide protected operation system files رو هم بردارید تا فایل boot.ini در درایو C قابل مشاهده باشه

یا اصلاً تو Address Bar مای کامپیوتر عبارت C:\boot.ini رو تایپ و اینتر کنید فایل رو براتون باز میکنه
        از ماست که بر ماست !

دیدگاه

خیلی ممنون. مشکل این بود که تغییرات رو save نمیکرد. من این option نمایش فایلهای سیستم رو نمی دونستم می رفتم توی command prompt. فایل boot.ini رو باز میکردم ولی تغییرات save نمی شد. نمی دونم چرا دستور r- تو کامند فقط خواندنی رو حذف نمی کرد. دستت درد نکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X