اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مناسب ترین قطعه برای جایگزینی به جای رله چیست؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مناسب ترین قطعه برای جایگزینی به جای رله چیست؟؟

با سلام بر مهندسین
    همانطوری که می دانید استفاده از رله در مدارات خیلی دنگ و فنگ داره!! چون نیاز به2 نوع منبع تغذیه مستقیم و غیر مستقیم داره!!!برای راه اندازی رله!! من دنبال یک قطعه دیگری هستم که این مشکلات را نداشته باشه!! مخصوصا استفاده از منبع DC که برای راه اندازی پایه رله استفاده میشه!! خیلی مزاحم هست!!

سپاس

پاسخ : مناسب ترین قطعه برای جایگزینی به جای رله چیست؟؟

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    با سلام بر مهندسین
    همانطوری که می دانید استفاده از رله در مدارات خیلی دنگ و فنگ داره!! چون نیاز به2 نوع منبع تغذیه مستقیم و غیر مستقیم داره!!!برای راه اندازی رله!! من دنبال یک قطعه دیگری هستم که این مشکلات را نداشته باشه!! مخصوصا استفاده از منبع DC که برای راه اندازی پایه رله استفاده میشه!! خیلی مزاحم هست!!

سپاس
    سلام
    اگر ولتاژ dc باشه بهترین گزینه mosfet هست که یه کم درد سر درایو کردن تو جرین بالا داره که اگر یه دفه درایوشون کنی دیگه مشکل نداری
    توی ولتاژ ac برای جریان کم تریاک و جریان زیاد تریستور گزینه مناسبی هست
    یه سری رله های الکترئنیکی هم توی بازار هست که دیگه دردسر دراو و چیزای دیگه رو نداره

دیدگاه

با سلام بر مهندسین

سپاس
      لطفا کاربرد و جریان و فرکانس کاری را مشخص کنید.
      به جای رله می توانید از کنتاکتور استفاده کنید که ورودی ان نیز برق شهر است.
      اگر مدار الکترونیکی به کار می برید دیگر نباید مشکل تغذیه وجود داشته باشد
      جایگزین های دیگر رله ترایاک و همچنین ac سوئیچ است ac سوئیچ از دو ماسفت تشکیل شده که به صورت بک تو بک به هم وصل شده اند.

sigpic

دیدگاه

اگر قطعه حرفه ای و صنعتی بدون دردسر می خواهید ssrبخرید یا همون رله حالت جامد در رنجهای مختلف ولتاژ ورودی و کنتاکت موجوده هم dcوهمacبا جریانهای مختلف
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

ممنون دوستان: من برای کاربرد خانگی میخوام!! یک ماژول pir دارم که با برق Ac کار می کنه!!! میخوام به خروجی اش یک رله وصل کنم که زمانی که سنس شد عملی را انجام بده!! اگر بخوام از رله معمولی استفاده کنم نیاز به منیغ تغذیه dc دارم که اینجا مزاحم هست! کلا به به پایه no و nc نیاز دارم!!! این کل قضیه بود!!
          اگر قطعه ای مناسب سراغ دارید لطفا معرفی کنید!
          سپاس

دیدگاه

ممنون دوستان: من برای کاربرد خانگی میخوام!! یک ماژول pir دارم که با برق Ac کار می کنه!!! میخوام به خروجی اش یک رله وصل کنم که زمانی که سنس شد عملی را انجام بده!! اگر بخوام از رله معمولی استفاده کنم نیاز به منیغ تغذیه dc دارم که اینجا مزاحم هست! کلا به به پایه no و nc نیاز دارم!!! این کل قضیه بود!!
            اگر قطعه ای مناسب سراغ دارید لطفا معرفی کنید!
            سپاس
            یه دونه ترایاک که با یه دونه اوپتوکوپلر به میکرو وصل بشه
            اگر میکرو تومدار نیست بدون ایپتوکوپلر هم میتونی راه اندازیش کنی

دیدگاه

ساده ترین راه همونه که آقا ناصر گفتند یدونه کنتاکتور بخرید حله .البته اگر بگویید کنتاکتور شاید بعضی ها یاد اون بزرگهای صنعتی بیوفتند .می تونید به فروشنده بگویید رله که بوبین 220داشته باشه
              ولتر

دیدگاه

ممنون دوستان
                یه دونه ترایاک که با یه دونه اوپتوکوپلر به میکرو وصل بشه
                اگر میکرو تومدار نیست بدون ایپتوکوپلر هم میتونی راه اندازیش کنی
                این راهی که گفتید سخت هست!!! راه بهتری سراغ ندارید؟؟
                ساده ترین راه همونه که آقا ناصر گفتند یدونه کنتاکتور بخرید حله .البته اگر بگویید کنتاکتور شاید بعضی ها یاد اون بزرگهای صنعتی بیوفتند .می تونید به فروشنده بگویید رله که بوبین 220داشته باشه
                ممنون: این کنتاکتوری می گویید اسم دقیقی ایا دارد؟؟؟بوبین!!!!
                سپاس

دیدگاه

ممنون دوستاناین راهی که گفتید سخت هست!!! راه بهتری سراغ ندارید؟؟ممنون: این کنتاکتوری می گویید اسم دقیقی ایا دارد؟؟؟بوبین!!!!
                  سپاس
                  اسم دقیقش همین کنتاکتور یا رله 220ولتی است .بوبین یا همون سیم پیچ قسمتی از رله است که شما بهش 12ولت می دهید و اون آهنربا میشه و تیغه ها وصل می شوند و مدار وصل میشه کنتاکتور دقیقا همان ساختار رله 12را دارد فقط به جای 12ولت 220ولت است از نظر اندازه هم حدود 2برابر رله معمولی هست تا کنتاکتورهای خیلی بزرگ صنعتی که حتی اندازه یدونه گونی برنج 10کیلویی است.کنتاکتور را سرچ کنید همه چیز دستتون میاد
                  ولتر

دیدگاه

اسم دقیقش همین کنتاکتور یا رله 220ولتی است .بوبین یا همون سیم پیچ قسمتی از رله است که شما بهش 12ولت می دهید و اون آهنربا میشه و تیغه ها وصل می شوند و مدار وصل میشه کنتاکتور دقیقا همان ساختار رله 12را دارد فقط به جای 12ولت 220ولت است از نظر اندازه هم حدود 2برابر رله معمولی هست تا کنتاکتورهای خیلی بزرگ صنعتی که حتی اندازه یدونه گونی برنج 10کیلویی است.کنتاکتور را سرچ کنید همه چیز دستتون میاد
                    ممنون دوست عزیز: من الان اگر بخوام بخرم باید به فروشنده بگم:کنتاکتور220 ولتی بده به من؟؟؟ چند امپر باید باشه؟؟؟
                    راستی ساختار پایه هاش چطوری هست؟؟ مثل رله هست یا فرق داره؟؟؟؟ 5 تا پا داره؟؟
                    نکته مهم :قیمت اش چقدر هست؟؟؟
                    همین هست:
                    http://iran-micro.com/%D8%B1%D9%84%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-p-2377.html
                    سپاس

دیدگاه

خواهش می کنم

عزیز اون بالا که نوشتم رله220یا کنتاکتور .

رله همیشه5پایه نداره انواع رله ها وجود داره با تعداد پایه های مختلف کنتاکتور هم به همین صورته شما باید ببینید نیازتون چندتا پایه n.cوn.oاست وطبق نیازتون و موجودی بازار خرید کنید مشخصات کنتاکتور هم یا روش نوشته یا دیاگرامش روش هست از همه راحتر از فروشنده بپرسید

قیمتش داخل لینک که دادید هست زیاد گرون نیست 5تومن به بالا (دقیقا همین مدل داخل لینک است)

ولتر

دیدگاه

ssr

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X