ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26
    2013/08/01
    46
    0

مشاوره در مورد خريد لب تاب

سلام
    چند تا سوال داشتم ميخواستم راهنماييم کنيد
    من دو ميليون پول ميتونم هزينه کنم حالا مي خواستم ببينم asus بگيرم يا lenovo ؟
    يه مشخصه از lenovo پيدا کردمg510 که 2100000 است مي خواستم ببينم فرقش با y510 p تو چيه ؟
    کار ram تو کامپيوتر چيه؟
    ram 8 با 16چقدر فرق داره؟
    ddr يعني چه؟ , ddr5 و ddr3 فرقشون چيه؟
    کارت گرافيک 4GB Geforce GT 750M 2GB ddr5با 4GB AMD HD 8750M 2GB ddr3 چه فرقي داره؟
    backlight key يعني چي؟
    ممنون اگه پاسخ بديد
    2013/08/26
    553
    31

پاسخ : مشاوره در مورد خريد لب تاب

سلام
    backlight key همون نور کليد هاي کيبورد هست.
    ddr يعني چه؟کارت هاي گرافيک حافظه دارن. DDR سرعت حافظه رو مشخص ميکنه.DDR5 سريع تر از DDR3.از دو کارتي که نام برديد هردو حافظه يکساني دارن ولي اولي سرعت بيشتري داره و گرونتر هم هست.
    هر برنامه اي براي اجرا به حافظه RAM نياز داره کلا رم بيشتر يعني سرعت بيشتر و توانايي بيشتر.
    شما بايد نوع استفاده از سيستم رو مشخص کنيد تا بشه بيشتر کمکتون کرد.
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    560

من همین چند وقت پیش lenovo Y510P خریدم...
    راضیم
    عالیه...بی تحقیقم نخیردم...خیلی تحقیق کردم...میشه گفت کل فروشنده های مرکز تجاری تک مشهد هم تو کفش بودن....
    واقعا هم حق داشتن...عالیه...حرف نداره...
    سرعت بی نظیر...تو هیچ بازی کم نمیاره...
    10مدل تولید شده که تو ایران از مهر 92 فقط دو مدل وارد شده که یکی رم 16گیک داره و دیگری 8 گیگ
    مشخصات و قابلیت هاش :
    ideapad
    هارد 1ترابیت
    رم8 گیگ
    INTEL CORE(TM) i7 - 4700MQ
    CPU 2.4GHz
    نور بک لایت قرمز کی برد با 3حالت قابل تنظیم (خاموش - کم نور- پرنور )
    کیبرد تا50میلی گرم مقاوم در برابر آب است
    کی برد قسمت نامبر هم داره که کار با اعداد رو راحت میکنه
    میکروفن استریو
    وبکم HD و چراغ نشانگر روشن بودن وبکم
    بلندگوهای بسیار با کیفیت و قدرتمند JBL با صدای دالبی !
    مخصوص نرم افزارهای حرفه ای مهندسی و گیم
    باتری 3-5ساعت !
    بدنه تمام فلزی (بجز قاب دور LCD )
    جک هدفون با قابلیت اتصال به فیبر نوری !
    2عدد USB پرسرعت
    1عدد USB مخصوص شارژ حتی در حالت خاموش بودن لپ تاپ !
    LAN - MEMORY READER - DVD RAM
    دگمه سیستم ری استور !!! با اون دکمه میتونید در هنگام مشگل سیستمون رو به چند حالت قبل که سالم بوده برگردونید...
    زمان روشن شدن 8ثانیه - خاموش شدن 3ثانیه
    حذف کلید در تاچ موس
    استفاده یک انگشت برای کلیک و راست کلیک...دو انگشت برای پایین و بالا بردن صفحات....سه انگشت برای رد کردن فیلم و تصاویر و صفحات و همچنین چرخاندن تصاویر...چهار و پنج انگشتی هم داره که یادم نیست...
    سیستم پاک کننده هدسینگ فن داخلی !!! فن برای چند لحظه به حالت توربو در میاد !
    قابلیت جداکردن DVD RAM و جایگزینی آن با کارت گرافیک جدید !یهنی دوتا کارت گرافیک همزمان !!!
    قابلیت نصب SSD کارت !!! فوق العادست !!! سرعت 10برابر میشه !
    NVIDIA GEFORCE
    آغا دیگه چی میخوای....سیستم هرکوله...با 250تا 800تومن میتونین چندین برابر قویترش کنید...سالها واستون کار میکنه و قدیمی بشو نیست...
    چند تا عکس هم میزارم ببینید...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

این هم لینک دانلود برای عکس های بیشتر و دقیق تر ( البته حجم تصاویر رو جهت دانلود راحت تر حدود 7 برابر کمتر کردم )

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2012/01/11
    اصفهان
    1,651
    226

مهران جان y510 نزديک به 3 و خورده اي هست و مناسب بودجه ايشون نيست. راستي شما که اينقدر تحقيق کردين چرا سراغ asus n550jv نرفتي؟
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    560

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    مهران جان y510 نزديک به 3 و خورده اي هست و مناسب بودجه ايشون نيست. راستي شما که اينقدر تحقيق کردين چرا سراغ asus n550jv نرفتي؟
    سلام مهدی جان
    بنده پاسخ یکی از سوالاتشون رو دادم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa 1370
    يه مشخصه از lenovo پيدا کردمg510 که 2100000 است مي خواستم ببينم فرقش با y510 p تو چيه ؟
    به نظر خودم...آدم وقتی میخواد چیزی بخره...بهتره خوبش رو بخره...حالا اگه خوبه...خوبترش رو بخره...حتی اگه باید چند ماه صبر کنه...

در مورد asus n550jv هم خیلی تحقیق کردم
    اسپیکر سیمداری هم که داره کلی قیمتش رو بالا برده و به نسبت میشه گفت قیمتش هم منطقی نیست
    بجز قیمت...اسپیکر همراهش اندازه ای که داره واسه ما دست و پاگیره...اما تو yp10p از دوتا اسپیکر خیلی قدرت مند و با کیفیت JBL استفاده شده که نیاز مارو به اظافه کردن اسپیکر همراه.... خیلی کم کرده....مگه اینکه بخواین تو خونتون پارتی بگیرین که بهش اسپیکر بزنین :mrgreen:
    خلاصه بین اینو اون مونده بودم...اما وقتی از خود فروشنده ها میپرسیدم که کدوم بهتره...بدون مکث میگفتن y510p
    یه معایبی asus n550jv داشت که دقیق یادم نیست...یکیش هم فک کنم داغ کردنش بود که کارکردن باهش رو سخت میکرد....
    میتونید توی سایت های مقایسه لپ تاپ هم این دوتا لپ تاپ رو اسمشون رو بزارید و از نظر همه چی مقایسشون کنید
    در کل...اصلا پشیمون نیستم...y510p واقعا شیک تر...جدیدتر و قوی تر هست.
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2013/08/01
    46
    0

حالا فرق y510p با g510 به جز اختلاف در ram چيه که تقريبا 1000000 با هم اختلاف دارند?
    2012/01/11
    اصفهان
    1,651
    226

سلام
    والا من هرچي تحقيق بين اين دوتا همه بدون مکث گفتن N550jv چون کيفيت ساخت ايسوس به مراتب از لنوو بالاتره (خودم اينو ديدم) و اين 2 تا لپ تاپ رو که بگيرين دستتون به وضوح ميبينين کيفيت ساخت کدوم بهتره (ايسوس بر خلاف نوشته هاي سايت هاي ايراني کاملا الومينيوميه حتي درب پشت لپ تاپ و کيفيت همون الومينيومي رو داره که اپل در ساخت مکبوک هاش استفاده ميکنه) CPU مدل N550 از Y510 قويتره (N550 مدل core i7 4700HQ هست و Y510 مدل core i7 4700HM که سري HQ چهار هسته واقعي و توان پردازشي بالاتري نسبت HM داره) اون چيزي که بهش وصل ميشه اسپيکر نيست ساب ووفره در واقع! هرچند خود لپ تاپ داراي 4 تا بلندگو هست که قسمت صوتي لپ تاپ با همکاري bang & olufsen ساخته شده و از تکنولوژي ICE power استفاده شده که توي سايت هاي تخصصي بررسي (خارجي) صداي اين لپ تاپ (سري N ايسوس) بهترين صدا بين لپ تاپ ها از نظر قدرت و کيفيت انتخاب شده. اگر هم ساب ووفر بهش متصل بشه عمق صدا خيلي بيشتر ميشه و تصور ميکنين از يک سيستم خانگي صدا پخش ميشه!
    مورد بعدي LCD هست که asus کانفيگ لمسي رو هم اضافه کرده که با ويندوز 8 بخوبي ادغام ميشه و تجربه خوبي از کار کردن با ويندوز داره
    N550 از 2 تا فن قدرتمند استفاده ميکنه که خروجي هواش مثل مک بوک اپل از لولا هاي LCD هست و به مراتب خيلي خنک تر از Y510 با يک فن کار ميکنه اين ايرادو اشتباه شنيديد فکر کنم!
    فقط دو مزيتي که Y510 نسبت به N550 داره اينه که گرافيکش SLI هست و رم DDR5 داره که ايسوس رم گرافيک DDR3 استفاده ميکنه و لنوو کانفيگ هارد هيبريدي داره که فکر نکنم شما اون کانفيگش رو خريده باشين

در کل بيشتر نظرم رو برخلاف شما روي ايسوسه چون CPU قويتر و کيفيت ساخت بهتر و نازک تر و صداي قوي تر و با کيفيت تر و ظاهر بهتري داره چون بنظرم y510 چون لپ تاپ گيمريه ظاهر رسمي و سر سنگيني نداره مخصوصا کيبوردش که بک لايت قرمز داره (بک لايت ايسوس سفيده) ادم خجالت ميکشه ببره جايي (مثلا دانشگاه) باهاش کنفرانس بده :mrgreen:

درکل نظر شخصيم بود وگرنه اين دوتا لپ تاپ هاي بسيار خوب و سطح بالاي بازار هستن
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    560

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    سلام
    والا من هرچي تحقيق بين اين دوتا همه بدون مکث گفتن N550jv چون کيفيت ساخت ايسوس به مراتب از لنوو بالاتره (خودم اينو ديدم) و اين 2 تا لپ تاپ رو که بگيرين دستتون به وضوح ميبينين کيفيت ساخت کدوم بهتره (ايسوس بر خلاف نوشته هاي سايت هاي ايراني کاملا الومينيوميه حتي درب پشت لپ تاپ و کيفيت همون الومينيومي رو داره که اپل در ساخت مکبوک هاش استفاده ميکنه) CPU مدل N550 از Y510 قويتره (N550 مدل core i7 4700HQ هست و Y510 مدل core i7 4700HM که سري HQ چهار هسته واقعي و توان پردازشي بالاتري نسبت HM داره) اون چيزي که بهش وصل ميشه اسپيکر نيست ساب ووفره در واقع! هرچند خود لپ تاپ داراي 4 تا بلندگو هست که قسمت صوتي لپ تاپ با همکاري bang & olufsen ساخته شده و از تکنولوژي ICE power استفاده شده که توي سايت هاي تخصصي بررسي (خارجي) صداي اين لپ تاپ (سري N ايسوس) بهترين صدا بين لپ تاپ ها از نظر قدرت و کيفيت انتخاب شده. اگر هم ساب ووفر بهش متصل بشه عمق صدا خيلي بيشتر ميشه و تصور ميکنين از يک سيستم خانگي صدا پخش ميشه!
    مورد بعدي LCD هست که asus کانفيگ لمسي رو هم اضافه کرده که با ويندوز 8 بخوبي ادغام ميشه و تجربه خوبي از کار کردن با ويندوز داره
    N550 از 2 تا فن قدرتمند استفاده ميکنه که خروجي هواش مثل مک بوک اپل از لولا هاي LCD هست و به مراتب خيلي خنک تر از Y510 با يک فن کار ميکنه اين ايرادو اشتباه شنيديد فکر کنم!
    فقط دو مزيتي که Y510 نسبت به N550 داره اينه که گرافيکش SLI هست و رم DDR5 داره که ايسوس رم گرافيک DDR3 استفاده ميکنه و لنوو کانفيگ هارد هيبريدي داره که فکر نکنم شما اون کانفيگش رو خريده باشين

در کل بيشتر نظرم رو برخلاف شما روي ايسوسه چون CPU قويتر و کيفيت ساخت بهتر و نازک تر و صداي قوي تر و با کيفيت تر و ظاهر بهتري داره چون بنظرم y510 چون لپ تاپ گيمريه ظاهر رسمي و سر سنگيني نداره مخصوصا کيبوردش که بک لايت قرمز داره (بک لايت ايسوس سفيده) ادم خجالت ميکشه ببره جايي (مثلا دانشگاه) باهاش کنفرانس بده :mrgreen:

درکل نظر شخصيم بود وگرنه اين دوتا لپ تاپ هاي بسيار خوب و سطح بالاي بازار هستن
    ممنون از اطلاعات خوبت
    خوب حالا از اول باید گفته هاتون روم تحلیل کنیم ببینیم چی میشه...

لنووو هم گفتم که تمامی بدنه اون فلزی هست...بجز قاب داخل درب...
    جنس فلزش هم آلومینیوم خش دار برجسته که خیلی به شیکی اون اضافه میکنه

در مورد cpu هم اشتباه میکنید چون yp10p core i7 4700HM نیست بلکه CORE(TM) i7 - 4700MQ هست.
    پس ضعیف یا ضعیف تر نیست.

بله درسته.ساب ووفره...اسپیکر نیست
    داشتن ساب به نظرم اونقدری اهمیت نداره که بخوایم چشممون رو روی اولویت های مهم ترمون تو انتخواب لپ تاپ ببندیم.

در مورد کانفیگ لمسی...درسته همه دوست دارند لپ تاپ لمسی داشته باشند...
    اما همونقدری که مزیت به شمار میره...درد سرهایی هم ایجاد میکنه
    یکی اینکه صفحه نمایشتون مثل موبایل یا تبلت اونقدری لمس قوی ای نداره و تمیز کردنش هم ساده تر نیست
    دوم اینکه ترجیح میدم روی صفحه نمایشم اثر انگشت و خش ناخن و مداد نباشه و خیلی کمتر احتیاج به تمیز کردنش پیدا کنم
    سوم اینکه اضافه شدن تاچ میتونه صفحه lcd شما رو خیلی نسبت به حوادث و اتفاقات حساس تر کنه و خرج بیشتری پشت دسستون بزنه
    و...

سیستم دو فن N550 نظریه داغ تر بودن اون رو اثبات میکنه...یعنی تلفات حرارتی بیشتری داره
    دوم اینکه دوتا فن باعث میشه باتری بیشتری مصرف بشه و به دلیل هدسینگ و فن اضافه...وزن هم بیشتر بشه
    اما توی y510p یک فن وجود داره و میتونه با دو سرعت کار کنه...سرعت دومش رندمی کم و زیاد میشه و 4تا مزیت داره
    1- همیشه صدای فن توی گوشمون نیست و کم صدا تره
    2-مصرف باتری کمتر
    3-نیاز به کول پد نداره
    4-سبک تر هست

رمش DDR5نیست...DDR3 هست...بجز رم...کارت ssd هم مثلا اگه 256GB روش بزاریم....سرعتش فضایی تر میشه
    کانفیگ هارد نمیدونم چیه که میگین ( فارسی بگو ما سوادمون کمه ) :mrgreen:
    اما میشه بهش گرافیک اکسترنال متصل کرد و با دوتا کارت گرافیک سرعت و گرافیک رو به بی نهایت رسوند (اونو نخریدمآ*)

درمورد رنگ کی بردش هم بگم که
    آغا یه دونس... تنها مدلی هست تو تمام لپ تاپ ها که کی برد قرمز زده
    اونو خاص کرده...همه کی برد با بک لایت سفید رو دیدن و براشون زیاد جذاب نیست

اتفاقا خودم این لپ تاپ رو هم توی دانشگاه و صمعی بصری استفاده میکنم و هم توی پروية ها و کارها و جلسات رسمی کاری و اداری
    بازتابی هم که دیدم همه مثبت بده....
    اتفاقا خیلی ها هم خوششون اومده و مدل و مشخصات گرفتن که برن بخرن و کسی نظر منفی نداشته
    شما اولی هستین :mrgreen:

بقیه مقایسه رو بسپاریم به سایت های مقایسه...این هم در نظر داشته باشید که Y510P حدود 700تومن ارزون تر هست
    http://www.digikala.com/Compare/DKP-27935/DKP-20981/

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa 1370
    حالا فرق y510p با g510 به جز اختلاف در ram چيه که تقريبا 1000000 با هم اختلاف دارند?
    Y510P:
    http://www.digikala.com/Product/DKP-22807/Lenovo-IdeaPad-Y510p-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%84%D9%86%D9%88%D9%88-%D8%A2%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%BE%D8%AF-Y510p

\|/_\/_
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

سلام با توجه به بوجه شما به نظر من asus x552cl بگیری خیلی خوبه عالیه از نظر سخت افزار البته با توجه به پول پرداختی هم یک لپ تاپ خوب داری باسیستم خوب و برند خوب از نظر صدا هم خوبه از لپ تاپ های که دیدم با توجه به داشتن تکنولوژی انحصاری شرکت asus sonic master هست صداش بدون اسپکیر خوبه
    ASUS VivoBook S400CA هم خوبه با صفحه لمسی
    http://www.digikala.com/Product/DKP-6443/ASUS-VivoBook-S400CA/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%88-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D8%B3-400-%D8%B3%DB%8C-%D8%A2

ASUS X552CL - C
    http://www.digikala.com/Product/DKP-23949/ASUS-X552CL-C/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-X552CL
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2012/01/11
    اصفهان
    1,651
    226

خواهش ميکنم
    لنووو هم گفتم که تمامي بدنه اون فلزي هست...بجز قاب داخل درب...
    جنس فلزش هم آلومينيوم خش دار برجسته که خيلي به شيکي اون اضافه ميکنه
    قاب داخل درب هيچ لپ تاپي فلزي نيست! اون طرح الومينيوم هم ديگه سليقه ايه بعضي ها برس خورده ميپسندن (y510p) بعضي ها همون الومينيوم اصيل (n550 و محصولات اپل) البته پشت LCD n550 طرح برس خورده الومينيوم خاکستري رنگه که بسيار زيباست. درضمن لوگوي asus هم مانند اپل روشن ميشه که زيباييش دوچندان ميشه
    در مورد cpu هم اشتباه ميکنيد چون yp10p core i7 4700HM نيست بلکه CORE(TM) i7 - 4700MQ هست.
    پس ضعيف يا ضعيف تر نيست.
    بله ببخشيد اشتباه تايپي بود. پسوند MQ و HQ هست که اولي در y510 بکار رفته و دومي در n550jv. اما تفاوتشون رو بخونيد:
    The major differences, which are actually pretty minor, between the two are that the 4700HQ can be overclocked slightly more- 3.6GHz- as opposed to the 4700MQ- 3.43GHz; also the 4700HQ’s GPU is capable of being overclocked to 1200MHz, while the 4700MQ only goes up to 1150MHz.
    Beyond that, the two processors are fairly similar so it is hard to declare a solid winner, since the margins are so minor, but if I had to choose one the 4700HQ is just slightly better than its counterpart.
    منبع:

بله درسته.ساب ووفره...اسپيکر نيست
    داشتن ساب به نظرم اونقدري اهميت نداره که بخوايم چشممون رو روي اولويت هاي مهم ترمون تو انتخواب لپ تاپ ببنديم.
    اگه صداشو بشنوي نظرت عوض ميشه! اولويت هاي مهم تر چيه؟
    در مورد کانفيگ لمسي...درسته همه دوست دارند لپ تاپ لمسي داشته باشند...
    اما همونقدري که مزيت به شمار ميره...درد سرهايي هم ايجاد ميکنه
    يکي اينکه صفحه نمايشتون مثل موبايل يا تبلت اونقدري لمس قوي اي نداره و تميز کردنش هم ساده تر نيست
    دوم اينکه ترجيح ميدم روي صفحه نمايشم اثر انگشت و خش ناخن و مداد نباشه و خيلي کمتر احتياج به تميز کردنش پيدا کنم
    سوم اينکه اضافه شدن تاچ ميتونه صفحه lcd شما رو خيلي نسبت به حوادث و اتفاقات حساس تر کنه و خرج بيشتري پشت دسستون بزنه
    و...
    بله کاملا موافقم يه سري خوبي هايي داره و يه سري دردسر ها. اما با اين حرفت موافق نيستم که مثل تبلت و موبايل لمس قوي نداره! اتفاقا صفحه لمسيه خازنيه و از لمس 10 انگشت همزمان پشتيباني ميکنه حساسيتش هم کاملا با لمس ايفون و اپيد يکيه! باز اگه باهاش کار کني کلا نظرت عوض ميشه :mrgreen:
    درضمن اينم بگم که کانفيگ صفحه غير لمسيه مات هم داره که حدود 200 هزار تومن ارزون تر از مدل لمسيش هست براي کساني که صفحه غير لمسي رو ميپسندن
    سيستم دو فن N550 نظريه داغ تر بودن اون رو اثبات ميکنه...يعني تلفات حرارتي بيشتري داره
    دوم اينکه دوتا فن باعث ميشه باتري بيشتري مصرف بشه و به دليل هدسينگ و فن اضافه...وزن هم بيشتر بشه
    اما توي y510p يک فن وجود داره و ميتونه با دو سرعت کار کنه...سرعت دومش رندمي کم و زياد ميشه و 4تا مزيت داره
    1- هميشه صداي فن توي گوشمون نيست و کم صدا تره
    2-مصرف باتري کمتر
    3-نياز به کول پد نداره
    4-سبک تر هست
    مهران جان کاملا برعکس قضيه رو فهميدي!
    2 لپ تاپ از CPU هايي با توان تلفاتي حداکثر 47 وات و يک کارت گرافيک بهره ميبرن (کانفيگ گرافيک SLI لنوو رو در نظر نميگيريم که 2 تا کارت گرافيک ميخوره و يه فن ديگه بهش اضافه ميشه)
    پس هر دو لپ تاپ گرماي يکساني توليد ميکنن تا اينجا قبول؟
    فلسفه اين که ايسوس اومده از 2 تا فن استفاده کرده اينه که لپ تاپ خنک تر کار کنه و دور فن پايين تر از حالتي باشه که از يک فن استفاده ميشه مک بوک پرو اپل هم از 2 فن استفاده کرده با اين که CPU و GPU اش عينا با اين 2 لپ تاپ يکسانه...موارد شما رو اصلاح کنم:
    1.برعکس چيزي که شما فکر ميکني صدا خيلي بيشتر نيست تنها 1 دسيبل بيشتر از y510 هست (32.9 دسيبل در برابر 31.7 دسيبل که قابل قياس زياد با گوش انسان نيست در عوض عملکرد خنک تري داره)

2.به طبع دور فن ها خيلي پايين تره و نيازي نيست يک فن با دور بالا کار کنه تا سيستم خنک بمونه و باز برعکس فکر شما مصرف پايين تره! تو سايتا زدن باطري y510 شش سلوليه درسته؟ چند ساعت شارژ نگه ميداره در حالت عادي؟نتيجه بنچمارک هاي تخصصي رو ببينيد:
    اگر اين لپ تاپ در حالت idle قرار گيرد شارژ باتري آن پس از 7 ساعت و 15 دقيقه تمام مي شود. شارژ باتري Aspire و IdeaPad در اين حالت بترتيب 5 ساعت و 46 دقيقه و 2 ساعت و 49 دقيقه دوام دارد. حالت idle را در تست Battery Eater Reader با روشنايي کمينه، پروفايل ذخيره ي انرژي و ماژول وايرلس غيرفعال مورد بررسي و ارزيابي قرار داديم.
    لپ تاپ ايسوس در حالت فعال و تحت لود، پس از حدود يک ساعت خاموش شد. Aspire حدود يک ساعت و يازده دقيقه و IdeaPad حدود يک ساعت و 17 دقيقه دوام آوردند. دوام باتري تحت لود در تست Battery Eater Classic با روشنايي بيشينه، عملکرد ماکزيمم و ماژول وايرلس فعال مورد ارزيابي قرار گرفت.
    در تست Wi-Fi دوام باتريN550JV حدود 4 ساعت، Aspire 3 ساعت و 23 دقيقه و IdeaPad 2 ساعت و 18 دقيقه ارزيابي شد. در اين تست هر 40 ثانيه يکبار، وبسايت ها بطور اتوماتيک بارگذاري مي شدند. بعلاوه پروفايل ذخيره ي انرژي فعال بوده و روشنايي نمايشگر 150cd/m2انتخاب شده بود.
    N550JV پس از گذشت دو ساعت و 49 دقيقه، پخشِ دي وي دي را متوقف مي سازد. بنابراين بايستي تنظيمات نرم افزار پخش AsusDVD را تغيير داد. شتاب دهنده ي سخت افزاري Intel Clear Video بطور پيش فرض غيرفعال مي باشد. تکنولوژي Clear Video طيّ پخش فيلم با استفاده از گرافيک اينتل، بارگذاري داده بر روي پردازشگر را کاهش مي دهد.اين نوت بوک بدون شتاب دهنده ي سخت افزاري داراي زمان اجراي 1 ساعت و 40 دقيقه مي باشد. دوام باتري Aspire درمقايسه با N550JV، 2ساعت و 44 دقيقه است. در اين تست DVD پروفايل ذخيره ي انرژي فعال بوده، ميزان روشنايي حداکثر مي باشد و ماژول وايرلس غيرفعال است.
    نمي توان دوام باتري اين سه رقيب با يکديگر مقايسه کرد چراکه ظرفيت آنها باهم متفاوت است. (ايسر: 48 وات، ايسوس: 59 وات، لنوو:62 وات
    )
    همونطور که ميبينيد با اين که ظرفيت باطري n550 کم تره در استفاده کم مصرف و معمولي از 2 لنوو y510 بهتر عمل ميکنه (نزديک به 2 برابر!) درضمن باتري y510 شش سلوليه در حالي که باطري ايسوس 4 سلوليه! باز اينم بگم که باطري لنوو ليتيوم يون هست در حاليه که باطري ايسوس ليتيوم پليمر که کيفيت بيشتري داره

3.اصولا هيچ لپ تاپي نياز به کولپد نداره کولپد يه وسيله دکوريه که ادم هاي کم تجربه فکر کنن براي اين که لپ تاپشون خنک بمونه حتما بهش نياز هست در حالي که هيچ کمپاني سازنده لپ تاپي نگفته حتما کولپد بايد استفاده کنيد! کولپد يه وسيله الکيه در کل

4.باز هم برعکس! لپ تاپ شما چند کيلو هست؟ تو سايتا نوشته بود 2.9 کيلوگرمه درسته؟ n550 کلا 2.7 کيلوگرمه!

رمش DDR5نيست...DDR3 هست...بجز رم...کارت ssd هم مثلا اگه 256GB روش بزاريم....سرعتش فضايي تر ميشه
    کانفيگ هارد نميدونم چيه که ميگين ( فارسي بگو ما سوادمون کمه ) :mrgreen:
    اما ميشه بهش گرافيک اکسترنال متصل کرد و با دوتا کارت گرافيک سرعت و گرافيک رو به بي نهايت رسوند (اونو نخريدمآ*)
    منظورم رم اختصاصي گرافيک هست که لنوو داراي DDR5 هست در حاليکه ايسوس DDR3 داره. البته ايسوس در 2 کانفيگه رم اختصاصي گرافيک 2 گيگ و 4 گيگ موجوده
    رم هر دو لپ تاپ DDR3 هست منظورتون از DDR3 اين بوده
    منظورم از هيبريد اينه که در کانفيگ هايي از y510 يک هارد ssd با ظرفيت کم مثلا 8 يا 24 گيگ در کنار هارد HDD استفاده شده که با نصب ويندوز روي SSD سرعت دستگاه بالاتر ميره. در واقع لپ تاپ با 2 نوع هارد کار ميکنه اما ايسوس فقط هارد HDD داره که يکي از معايبشه
    اما ميشه هارد HDD ايسوس رو برداشت و بجاش SSD گذاشت که اين عيب برطرف ميشه

درمورد رنگ کي بردش هم بگم که
    آغا يه دونس... تنها مدلي هست تو تمام لپ تاپ ها که کي برد قرمز زده
    اونو خاص کرده...همه کي برد با بک لايت سفيد رو ديدن و براشون زياد جذاب نيست
    اين مورد کاملا سليقه ايه و هرکسي نظري داره! اما بنظر من بک لايت قرمز و ظاهر کيبورد و y510 جلفه خيلي! اگه همه اينجوري دوست داشتن پس چرا مک بوک هاي اپل که ساده ترين ظاهر ممکن رو دارن اينقدر طرفدار دارن؟ اينقدر همه دوستشون دارن؟ چرا الان اکثر کماپي ها دارن به سمت طراحي هاي ساده تر و کاربردي تر ميرن؟ (محصولات اخير کمپاني هاي سوني و ايسوس و لنوو و اچ پي و... رو مقايسه کنيد متوجه ميشيد چي ميگم)

موافقم بقيه مقايسه رو توي سايت هاي تخصصي بخونيم نه سايت هايي که کار اصليشون فروشه جنسه مثله ديجيکالا و سعي ميکنن همه محصولات رو عالي جلوه بده!
    اين بررسي ها درسته نه اون چيز هاي سطحي که ديجي کالا مينويسه:

بررسي تخصصي (با بنچمارک) asus n550jv:

بررسي تخصصي (با بنچمارک) lenovo y510p:

مهران جان قبل خريد اين ها رو ميخوندي فکر کنم نظرت عوض ميشد تو انتخابت! خيلي از موارد ديگه هست که ميشه نقل قول کرد از همين سايت ها و مقايسه انجام داد و ديد درکل کدوم بهتره اما خيلي وقت گيره دوستان علاقه داشتن و روي خريد اين 2 تا شک داشته باشن اين بررسي هارو بخونن کمک شاياني بشون ميکنه هرچند که اينا خيلي تخصصي هستن و براي يه فرد عادي که از الکترونيک و کامپيوتر زياد سردرنمياره مشکل و گيج کننده هست.
    من چند ماه قبل n550jv گرفتم دوستم y510 داشت و قبلا باهاش کار کرده بودم وقتي با n550 کار کردن پشيمون شدن که چرا اين رو انتخاب نکردن!
    مبناي من براي انتخابم اول سايت هاي تخصصي مقايسه و بررسي انگليسي بود دست اخر يه نگاه گذرا روي سايت هاي ناقص فارسي زبان. ولي اين 2 تا سايتي که گذاشتم نسبت به بقيه کامل تره
    موفق باشين
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 26