اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار درایور سروو موتور با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار درایور سروو موتور با AVR

سلام

برای کنترل موقعیت 14 عدد سروو موتور با میکرو مدار درایور لازم هست؟. من بطور مستقیم با CONFIG SERVO تو محیط بسکام برنامه رو نوشتم بطوریکه 8 عدد موتور سروو TOWER PRO MG16 R طبق برنامه ساپورت کرد. اما متاسفانه با اعمال گشتاور جزیی روی موتور یه عملکرد مبهمی بعضی اوقات پیش میاد که با برنامه مغایرت داره . میخواستم ببینم با ازدیاد تعداد موتور سروو روی جریان کشی میکرو تاثیر میذاره که برنامه رو مختل میکنه یا نه. منظورم جریانه PWM هست. سوال بعدی کارکرد دقیقه درایور سروو موتور علاوه بر کنترل سرعت و مکان دیگه چی هست. دنبال یه مداری هستم که بتونم به میکرو اضافه کنم تا بتونه حداقل 14 عدد سروو موتور رو حتی با اعمال نیروهای جزئیه خارجی بدون مختل شدن برنامه و نویز کنترل کنه. ساخت مدار درایور سروو از لحاظ سخت افزاری کار دشواریه یا میشه مثل درایور های موتور دی سی (با استفاده ار ای سی های درایور) خودمون طراحی کنیم؟

پاسخ : مدار درایور سروو موتور با AVR

سلام
    نوشته اصلی توسط 1270094513
    برای کنترل موقعیت 14 عدد سروو موتور با میکرو مدار درایور لازم هست؟
    14 تا :eek:
    ماشالا ...
    سروو موتور هایی که برای CNC استفاده میشه یا نه ؟؟
    فکر کنم منظورتون همون سرووموتورهایی هست که بدون درایور هستند ...
    با میکروی ARM هم کار کنی فکر میکنم پردازش کم بیاری ...
    یه سوال
    سرووموتورهاتون هر دور چند پالسه و حداکثر سرعت دور موتور چقدره ؟؟؟

من بطور مستقیم با CONFIG SERVO تو محیط بسکام برنامه رو نوشتم بطوریکه 8 عدد موتور سروو TOWER PRO MG16 R طبق برنامه ساپورت کرد. اما متاسفانه با اعمال گشتاور جزیی روی موتور یه عملکرد مبهمی بعضی اوقات پیش میاد که با برنامه مغایرت داره . میخواستم ببینم با ازدیاد تعداد موتور سروو روی جریان کشی میکرو تاثیر میذاره که برنامه رو مختل میکنه یا نه. منظورم جریانه PWM هست.
    نظر من رو میخواید اصلا با زبون بیسیک کار نکنید . چون حجم کدهایی که تولید میکنه زیاده ، بنابراین سرعت برنامه رو میاره پایین .
    مگه مدار میکروتون با مدار سروو موتور ایزوله نیست؟؟؟ مگه با اپتوکوپلر کار نکردی ؟؟؟ اگر اینکارها رو نکردی حتما انجامش بده و از همه مهمتر منبع تغذیه میکرو با سرووموتور رو هم جدا کن .
    دلیل دیگه هم میتونه ازدیاد سرووموتورها باشه ...

سوال بعدی کارکرد دقیقه درایور سروو موتور علاوه بر کنترل سرعت و مکان دیگه چی هست.
    اگر منظورتون (کارایی درایور سرووموتور چی هست ) باشه باید بگم که بسته به مدل و مارکی که خریداری میکنید امکاناتش هم فرق میکنه ولی من دیدم کنترل گشتاور و کنترل سرعت و کنترل موقعیت و خطایابی و ... داره
    بعضی از مدلها هست که با کابل شبکه کنترل میشه مدلهای معمولی هم با پورتهای معمولی مثل پورتهای 25 و 40 پین . البته این رو هم بگم که مدهایی که کابل شبکه دارند هم پورت 40 و 25 هم هست

دنبال یه مداری هستم که بتونم به میکرو اضافه کنم تا بتونه حداقل 14 عدد سروو موتور رو حتی با اعمال نیروهای جزئیه خارجی بدون مختل شدن برنامه و نویز کنترل کنه. ساخت مدار درایور سروو از لحاظ سخت افزاری کار دشواریه یا میشه مثل درایور های موتور دی سی (با استفاده ار ای سی های درایور) خودمون طراحی کنیم؟
    والا ...
    اگر با اون امکانات درایور سرووموتور بخواهید طراحی کنید
    طراحیش تا اونجایی که من مدارش رو دیدم خیلی سخته و خیلی پیچیده هست ...
    بدبختی به همین جا ختم نمیشه و برنامه نویسی این درایور یه دردسر دیگه است .
    ولی اگر با موتور DC خواستید طراحی کنید بهتره برای هر درایوی یک میکرو به کار گرفته شود

یه سوال دیگه
    14 سرووموتور رو میخوای کجا استفاده کنی ؟؟؟
    CNC شش محوره هم اینقدر سرووموتور به کار نرفته ...

موفق باشید

[b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X