اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد بهترین ارتباط بین دسته کنترل با ربات زیر دریایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد بهترین ارتباط بین دسته کنترل با ربات زیر دریایی

سلام به دوستان
    من یه ربات زیر دریایی دارم میخوام بدونم با توجه به ظریب شکست آب از چه سیگنال رادیویی استفاده کنم am یا fm?

:cry: :cry: :angry:

پاسخ : سوال در مورد بهترین ارتباط بین دسته کنترل با ربات زیر دریایی

سلام دوست عزیز
    تا جایی که من دیدم و کار کردم همیشه ارتباط ربات زیر دریایی با دسته کنترل رو باسیم انجام میدن و با امواج رادیویی کار نمی کنن.همیشه با یک کابل سریال همه کار هارو انجام میدن.

دیدگاه

اگه تو لیگ ROV کار میکنید باید با سیم باشه
      کاش کانان که عیب من جستند رویت ای دلستان بدیدندی
      تا به جای ترنج در نظرت، بی خبر دست ها بریدندی

موسسه پژوهشگران علوم نوین لنجان
      http://lenjantech.blog.ir/

دیدگاه

am یا fm نوع مدولاسیون هست. نه باند رادیویی.
        برای کنترل هم بسته به شوری آب باندهای رادیویی متفاوتی جواب میدن. اما برای آب استخر استاندارد چیزی که خودم تست کردم 70 مگاهرتز هست که تقریبا همه رادیو کنترلهای موجود در همین باند کار میکنند.
        اگر هم استخر از سطح زمین بالاتر باشه که بهتر جواب میده. رادیو کنترلهای حرفه ای هم فکر کنم از مدولاسیون psk استفاده کنن.
        اگر هم فقط باید ارتباط بیسیم داشته باشید با سونار هم میتونید ایجاد ارتباط کنید که یکم دردسر داره.
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X