اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گذاشتن پتانسیومتر قبل از ورودی PRE

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گذاشتن پتانسیومتر قبل از ورودی PRE

درود خدمت عزیزان

یه سیستم دو تیکه سونی FH-7 دارم که شامل پاورسوپلای و پری و پاورآمپ هست

ولومش به صورت کشویی هست که برای استفاده کردن خیلی نافرمه !
    حال میخوام قبل از ورودی PRE براش یه ولوم بذارم ! یعنی بین فیش دوقولو RC و کانکتور PRE

امکان پذیر هست ؟
    اگه شدنی هست چه چیزهایی مورد نیازه و یه نقشه هم بدین ازتون خیلی سپاسگذار میشم

با تشکر از عزیزان

پاسخ : گذاشتن پتانسیومتر قبل از ورودی PRE

گذاشتن ولوم در ابتدای پری کار غلطی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      گذاشتن ولوم در ابتدای پری کار غلطی هست
      ممنونم عزیز
      میشه کمی بیشتر توضیح بدی که چرا اشتباه هست ؟ :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط O X Y G E N
        ممنونم عزیز
        میشه کمی بیشتر توضیح بدی که چرا اشتباه هست ؟ :agree:
        سلام
        تطبیق امپدانس رو به هم میزنه - میزان گین مدار هم بهم میخوره .شما می تونی به جای همون ولوم کشویی از ولوم معمولی استفاده کنی. می تونی یه عکس بزاری؟؟؟

دیدگاه

کارکردن با ولومش برام سخته ! از طرفی هم چون خیلی ریزه میزه هست جایی رو پانل وجود نداره که ولوم کار بذارم

قدرتش هم لاکردار واویلاست ! تو قسمت پاورش 2 تا stk داره ! منم که عادت ندارم با اینجور ولومها کار کنم ! یه ذره میخوام زیاد کنم یه دفعه اندازه 1 سانت میره جلو و بلندگوها غش و ضعف میکنن :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط O X Y G E N
            کارکردن با ولومش برام سخته ! از طرفی هم چون خیلی ریزه میزه هست جایی رو پانل وجود نداره که ولوم کار بذارم

قدرتش هم لاکردار واویلاست ! تو قسمت پاورش 2 تا stk داره ! منم که عادت ندارم با اینجور ولومها کار کنم ! یه ذره میخوام زیاد کنم یه دفعه اندازه 1 سانت میره جلو و بلندگوها غش و ضعف میکنن :biggrin:
            فکر کنم اگه ولومش رو تمیز کنی و بعد یه خورده اسپری چرب ناهید بهش بزنی مشکلت حل شه. حیفه بخواهی توش دست بری.

دیدگاه

هر چی که پتانسیومتر روش داره رو کلاً با هویه و قلع کش از مدار کشیدم بیرون و شکافتم و داخلشون رو با تینر10000 و پنبه شستم و دوباره بستم سرجاش . وگرنه خیلی اوضاعش خراب بود و اصلاً نمیشد به هیچکدومشون دست بزنی . صدای خششش و خوووووش و کلاً اعصاب خورد کن بود ! مخصوصاً همین ولومش . الان خیلی عالی شده و اتصالات هموشن عالیه و هیچگونه خش خشی نمیکنه ! فقط با همین کشویی بودن ولومش مشکل دارم که نمیتونم صدا رو روی رنج خاصی تنظیم کنم ! 10 بار باید اینور و اونورش کنم تا بتونم به اون مقدار دلخواه برسم :angry:

دیدگاه

شما اگر موقعی که ولوما رو با تینر شستیت بعدش اسپری چرب بهش میزدید ولوم انقدر نرم میشد که این مشکلتون هم حل میشد بعد ولوم رو راحت حرکت میدادید اگه میتونی اینکار رو بکن بعد اگه مشکل حل نشد اونوقت به فکر راه حل دیگه ای باش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                  شما اگر موقعی که ولوما رو با تینر شستیت بعدش اسپری چرب بهش میزدید ولوم انقدر نرم میشد که این مشکلتون هم حل میشد بعد ولوم رو راحت حرکت میدادید اگه میتونی اینکار رو بکن بعد اگه مشکل حل نشد اونوقت به فکر راه حل دیگه ای باش
                  با کمال تشکر از نظر شما

اما من به شخصه با اسپری چرب مخالفم . اسپری چرب مشکل رو موقتاً حل میکنه ولی در دراز مدت وقتی چربی به جا مونده از اسپری با گرد و خاک تلفیق میشه, باعث به وجود اومدن جرم داخل پتانسیومتر میشه و لایه ای رو بین کربن و پین ها ایجاد میکنه و همین علت باعث میشه که اتصالات داخل پتانسیومتر به خوبی برقرار نشن و در هنگام استفاده , صداهای خش خش و گوش خراش تولید کنن

دیدگاه

نه کاملا اینطور که میگی نیست ولی کلا اصول شستن ولومها اینه حالا شما این کار رو بکن ببین چطوره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X