اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل fatek

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل fatek

باسلام ی برنامه برا فتک نوشتم ک ی سیکل کاری رو با استارت انجام میده ولی نمیدونم به چه دلیل هروقت plc روشن میشه این سیکل برا یک رتبه اجرامیشه بدون اینکه استارت بزنم وبعد اون همه چیزعادی میشه وبرنامه دقیقا کارمیده.خواستم ی عکس ازبرنامه بزارم ولی نمیدونم چجوری اگه میشه راهنمایی کنیدک کدوم قسمت روش گذاشتن عکس روگفته

پاسخ : مشکل fatek

با سلام
    اولا چک کن ببین از حافظه های ماندگار استفاده نکردی (مموری یا تامیر/کانتر)
    بعد خظ آخر چک کن شاید لوپ کردی
    برای عکس میتونی از پلود سنترهای عکس تو اینترنت به وفور موجوده استفاده کنی
    البته در صورت تمایل میتونی برنامت برام سند کنی تا چک کنم

دیدگاه

سلام مهندس بابت این همه توجه سپاسگذارم.
      بله تایمرام حافظه دارند ولی سیکل دستگاه ک تموم میشه پی ال سی روخاموش میکنم یعنی تایمرام موقع روشن شدن نباید صفرباشند!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soroush-fcb
        سلام مهندس بابت این همه توجه سپاسگذارم.
        بله تایمرام حافظه دارند ولی سیکل دستگاه ک تموم میشه پی ال سی روخاموش میکنم یعنی تایمرام موقع روشن شدن نباید صفرباشند!!
        با سلام . میمندی هستم . چقدر برنامه تان را پیچیده کردید! . برنامه تان را تعریف کنید که چه می خواهید تا برایتان یکبار من بنویسیم . تفاوت را احساس می کنید.
        WWW.HEIDEN-CO.COM

دیدگاه

سلام مهندس میمندی عزیز.
          خوب سه تا جک دارم که وقتی استارت میزنم باید ی سیکل ب صورت زیر نجام بدد.
          خوب جک اول برا یک ثانیه میادپایین همون موقع برا یک ثانیه برمیگرده بالا بعدش همین سیکل برا جک دوم و سوم هم تکرارمیشه متها یکم زماناشون فرق میکنه باهم.درضمن یدونه کلید هم گذاشتم ک اگه برق رفت جک ها روکاربود با نگه داشتنش جکها سرجای اولشون برگردند
          منم کاراولم بود خلاصه اینجور ناجورشده.بازم ممنون

دیدگاه

سلام . این عکسی که در آواتارت گذاشتی مرا یاد برنامه نویس مهندس ذوالفقاری می اندازد! . البته شاید تشابه شکلی باشد . خوب من برنامه را برایت نوشتم . البته کلا در 2 خط و کلا 5 دقیقه طول کشید تا بنویسمش . ببین به این میگن برنامه . محکم. بدون نقص و زیبا و روان . این تیپ برنامه نویسی را از اروپایی ها یاد گرفتم . شما هم از این پس مثل من بنویس. یه توضیحاتی بهت بدم :
            X0 یه ورودی دیجیتال که شاسی استارت هست . حالا ممکنه اپراتور لج کنه دستش رو بگذاره روی شاسی و بر نداره . هیچی نمی شه ( اگه گفتی چرا ؟ ) . Y0 /Y1/Y2 هم سه تا شیر برق هستند که روشن شوند جک رو به سمت پایین می فرستند. تایمر های زوج ، تایمرهایی هستند که زمان روشن ماندن جک ها را تعیین می کنند. و تایمرهای فرد زمان فاصله بین دو حرکت را . سیکل هم به راحتی می چرخد . X1 هم می تواند یک شاسی استپ / یک شاسی امرجنسی یا فیدبک کنترل فازت باشد.
            فایل را گذاشتم اینجا :
            http://heiden-co.com/a.pdw
            WWW.HEIDEN-CO.COM

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X