اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد راه اندازی میکرو در هنگام قطع برق ... و سوییچ شدن برق شهر به باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد راه اندازی میکرو در هنگام قطع برق ... و سوییچ شدن برق شهر به باتری

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز.

دوستان من یه دستگاهی شبیه قفل رمز درست کردم ولی میخوام یه سیستمی براش بذارم که وقتی برق قطع میشه این سیستم با یه برنامه ای به یه طریقی وصل بشه به یه باتری تا بشه بازم از قفل رمز استفاده کرد . میشه راهنمایی کنید که چطوری همچین سیستمی رو میتونم بسازم که وقتی برق میره مدارمو وصل کنه به باتری؟؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم در مورد این رله های 5 ولت معمولی 5 پایه : طبیعتا دو تا از پایه ها مربوط به میشه به بوبین که یکیش معمولا به میکرو وصل میشه و یکیش هم به منبع ولتاژ . یه پایه وسطی میمونه و دو تا پایه ی دیگه . میخواستم بدونم اگه بخوام مثلا یه لامپ رو باهاش روشن کنم این 3 تا پایه رو باید چطوری وصل کنم به لامپ ؟؟؟؟

پاسخ : سوال در مورد راه اندازی میکرو در هنگام قطع برق ... و سوییچ شدن برق شهر به باتری

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد راه اندازی میکرو در هنگام قطع برق ... و سوییچ شدن برق شهر به باتری

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
      ممنون آقای خلیلی . یعنی با یه دیود 1N4001 مشکلم حل میشه؟؟ زمانی که میکرو با برق شهر کار میکنه و باتریها هم بهش وصل هستن آیا از باتری هم جریان کشیده میشه یا فقط هنگامی که برق شهر قطع میشه از باتری جریان کشیده میشه؟؟

دیدگاه

سلام
        اگه از باطری معمولی استفاده میکنی که نیازی به سیستم خواصی نیست و میتونی از یه دیود معمولی به صورت سری شده با تغذیه مثبت باطری استفاده کنی و منفی ها هم به هم وصل باشن .ولی اگه از باطری قابل شارژ استفاده میکنی که من توصیه نمیکنم .باید در این صورت یه فکری هم برای مدار شارژ کنی
        اون پین وسطی .پین مشترک هست و اون دوتا که روبرو هستن یک نرمال باز و اونیکی نرمال بسته هست شما باید جریان لامپ رو از پین مشترک و نرمال باز عبور بدی .باز و بسته بودن پین ها هم میتونی با مولتی متر امتحان کنی
        روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

دیود زمانی در dcهدایت میکنه که اند از کاتد بیشتر باشه اما اگر ولتاژ ورودی به میکرو که پایه کاتد هم هست باعث میشه کاتد از اند بیشتر بشه دیود خاموش میشه و زمانی که باتری اول قطع بشه باتری دوم رو کار میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
            سلام
            اگه از باطری معمولی استفاده میکنی که نیازی به سیستم خواصی نیست و میتونی از یه دیود معمولی به صورت سری شده با تغذیه مثبت باطری استفاده کنی و منفی ها هم به هم وصل باشن .ولی اگه از باطری قابل شارژ استفاده میکنی که من توصیه نمیکنم .باید در این صورت یه فکری هم برای مدار شارژ کنی
            اون پین وسطی .پین مشترک هست و اون دوتا که روبرو هستن یک نرمال باز و اونیکی نرمال بسته هست شما باید جریان لامپ رو از پین مشترک و نرمال باز عبور بدی .باز و بسته بودن پین ها هم میتونی با مولتی متر امتحان کنی
            سلام آقای رضایی . خیلی خیلی سپاسگزارم از راهنماییتون . مشکلم کامل حل شد . نه از باتری شارژی استفاده نمیکنم چون هزینش زیاد میشه . میخوام کم خرج تموم کنمش.

نوشته اصلی توسط بنیامین خلیلی
            دیود زمانی در dcهدایت میکنه که اند از کاتد بیشتر باشه اما اگر ولتاژ ورودی به میکرو که پایه کاتد هم هست باعث میشه کاتد از اند بیشتر بشه دیود خاموش میشه و زمانی که باتری اول قطع بشه باتری دوم رو کار میاد
            آقا یه دنیا تشکر از لطفتون . خیلی عالی بود. پروژه ای که دارم میسازمو مدیون راهنمایی های شما و آقای رضایی هستم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X