اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور کامپیوتر برای تابلوled

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور کامپیوتر برای تابلوled

کسی نحوهی استفاده از پاور کامپیوتر برا تابلو led میدونه.

پاسخ : پاور کامپیوتر برای تابلوled

سلام
    بستگی به مدار میتونید ولتاز های 12یا 5 یا 3.3 ولت از پاور بگیرید. اول سیم سبز پاور رو به مشکی وصل کنید تا پاور روشن بشه.ولتاز سیم ها روی خود پاور نوشته شدن.
    معمولا یک کانکتور 24 پین مادربرد (کانکتور ATX Main Power) به صورت زیر هست:
    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

ممنون. ی سوال دیگه برا 12ولت رو پاور من نوشته 8 امپر.اگه من بخوام برا ی تابلو از پاور استفاده کنم بعد اگه تابلو مثلا 3 امپر جریان بکشه چطور میتونم امپر و کم کنم و ب 3 امپر برسونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احمد خانعلی
        ممنون. ی سوال دیگه برا 12ولت رو پاور من نوشته 8 امپر.اگه من بخوام برا ی تابلو از پاور استفاده کنم بعد اگه تابلو مثلا 3 امپر جریان بکشه چطور میتونم امپر و کم کنم و ب 3 امپر برسونم
        اون 8 امپر حداکثر هست یعنی بیشتر از 8 امپر ازش نکشید کمتر مشکلی نداره .

دیدگاه

ینی میتونم برا ی تابلو ک ولتاژش 12 ولت و جریانش مثلا 3/5 امپر هست از سیم زرد و مشکی پاور ک 12 ولت و 8 امپر نوشته استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط احمد خانعلی
            ینی میتونم برا ی تابلو ک ولتاژش 12 ولت و جریانش مثلا 3/5 امپر هست از سیم زرد و مشکی پاور ک 12 ولت و 8 امپر نوشته استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
            سلام
            بله میتونید.جریان رو خود مصرف کننده میکشه.به محض اینکه جریان از 8 امپر بیشتر بشه منبع قطع میشه و دوباره باید سیم سبز رو به مشکی وصل کنید مثل اینکه خروجی رو اتصال کوتاه کنید.
            قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

توهمین حالت گه سه تا یک وات سری شده که 300تا جریان میکشه رو وصل کنیم اون موقع چی؟میسوزن؟

دیدگاه

3 تا یک وات؟3 تا ال ای دی یک وات منظورتونه؟
                آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
                  توهمین حالت گه سه تا یک وات سری شده که 300تا جریان میکشه رو وصل کنیم اون موقع چی؟میسوزن؟
                  میسوزه . باید یه مقاومت هم سر راهش بذاری یا 4 تا یک وات وصل کنی

دیدگاه

اصلا مشکل من همینه دیگه!
                    مثلا یه منبع داریم 3.3ولت 10 آمپر
                    میخوام پاور یک وات وصل کنم خوب الان چه مقاومتی میشه؟چند وات؟
                    قطعه دیگه ای به جز مقاومت این کار رومیکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
                      اصلا مشکل من همینه دیگه!
                      مثلا یه منبع داریم 3.3ولت 10 آمپر
                      میخوام پاور یک وات وصل کنم خوب الان چه مقاومتی میشه؟چند وات؟
                      قطعه دیگه ای به جز مقاومت این کار رومیکنه؟
                      چون ولتاژ منبع 3.3 است و همچنین ولتاژ ال ای دی 1 وات 3.2 تا 3.4 جواب میده مقاومت نیاز نیست

هر وقت ولتاژ منبع بیشتر از ولتاژ ال ای دی بود اونوقت مقاومت لازمه . با قانون اهم باید مقدار مقاومت رو بر اساس مقدار تفاوت ولتاژ منبع با ولتاژ ال ای دی متناسب با مقدار جریان ال ای دی حساب کنی
                      V=IR
                      R مقاومت مورد نیاز
                      V اختلاف ولتاژ منبع با ال ای دی
                      I جریان ال ای دی
                      به جریان منبع هم ربطی نداره فقط باید جریان منبع از جریان مورد نیاز ال ای دی بیشتر باشه

دیدگاه

پس عامل سوختن ledفقط ولتاژبالاست!!!؟؟؟
                        پس طبق فرمایشات شما اگه منبع 3vوledهم3vباشه!نیازی به مقاومت نداره!!
                        وربطی نداره منبع 10آمپر باشه و ledفقط 10میلی آمپر جریان بکشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
                          پس عامل سوختن ledفقط ولتاژبالاست!!!؟؟؟
                          پس طبق فرمایشات شما اگه منبع 3vوledهم3vباشه!نیازی به مقاومت نداره!!
                          وربطی نداره منبع 10آمپر باشه و ledفقط 10میلی آمپر جریان بکشه
                          پس عامل سوختن ledفقط ولتاژبالاست!!!؟؟؟ ولتاژ و جریان بالا که جریان بالا ناشی از ولتاژ بالاس
                          بله دقیقا
                          به عبارت دیگر مقدار جریان مصرفی فقط به مقدار اهم مصرف کننده بستگی داره نه به باتری
                          شما یه موتور 12 ولت نیم امپر رو وصل کنید به باتری ماشین 100 امپر 12 ولت موتور همون نیم امپر رو میکشه(بسته به مقاومت سیم پیچ موتور)
                          حالا یه چیز دیگه : همون موتور 12 ولت نیم امپر رو به باتری 24 ولت 100 چه 100 امپر چه 10 امپر وصل کنید موتور 1 امپر میکشه (رابطه خطی بودن ولتاژ تقسیم بر مقاومت) و نهایتا داغ میشه میسوزه (سوختن بر اثر جریان بالا که از ولتاژ بالا ناشی شده)

دیدگاه

تا اینجا تقریبا مطلبو گرفتم،حالا یه سوال دیگه مطرح میکنم:
                            گه همین موتور رو بخوهیم به 24ولت 10آمپر وصل کنیم به طوری که نسوزه!باید چیکار کرد اینجا که مقاومت نمیشه گذاشت!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.az
                              تا اینجا تقریبا مطلبو گرفتم،حالا یه سوال دیگه مطرح میکنم:
                              گه همین موتور رو بخوهیم به 24ولت 10آمپر وصل کنیم به طوری که نسوزه!باید چیکار کرد اینجا که مقاومت نمیشه گذاشت!
                              میشه گذاشت . تفاوت ولتاژ منبع و موتور که 12 است تقسیم بر جریان موتور میشه مقاومت 24 اهم ولی تلفاتش میره بالا باید مقاومت 24 اهم 15 وات بذاری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X