اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در طراحی PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در طراحی PCB

سلام بر همگی :cry2:
    من اولین PCB خودم را توی آلتیوم دارم میکشم ولی توی ایجاد عناصر و قطعات با بیش از 2 پایه، پاک گیج شدم :angry:

مدار را تک لایه طراحی میکنم :read:

من نمیفهمم مداری که دارم براش قطعه و فوت پرینت طراحی میکنم و مسیرهاش را میکشم دقیقا کدوم طرفیه؟! :eek:

منظورم اینه که شما فرض کنید توی آلتیوم دارید این تصویر را میبینید و مسیرهاش را میکشید:

الان این دقیقا کدوم طرف PCB هست؟ در واقع با این دید، دارم روی PCB یعنی قطعات را نگاه میکنم و مسیر زیر را میکشم یا نه، مستقیما دارم مسیر زیر را میبینم و میکشم و قطعات اونطرف مدار قرار میگیرن و من نمیبینمشون؟!

یعنی من اگر فرضا بخوام فوت پرینت یک ترانزیستور BJT را طراحی کنم که تصویرش اینه:

باید فوت پرنت را برعکس طراحی کنم؟ یعنی این شکلی:

یا این شکلی :eek: :

کدوم درسته؟! :angry:

کلا وقتی فوت پرینت طراحی میکنم، باید پایه های قطعه را از چه زاویه ای نگاه نکنم؟ رو یا زیر؟

پاسخ : مشکل در طراحی PCB

نوشته اصلی توسط singleboy

الان این دقیقا کدوم طرف PCB هست؟ در واقع با این دید، دارم روی PCB یعنی قطعات را نگاه میکنم و مسیر زیر را میکشم یا نه، مستقیما دارم مسیر زیر را میبینم و میکشم و قطعات اونطرف مدار قرار میگیرن و من نمیبینمشون؟!
    تو این تصویر شما با لایه تاپ لایر(بالاترین لایه) دارید مدار طراحی می کنید و از سمت بالا به مدار دید دارید.و قطعات روی فیبر قرار گرفتن.

نوشته اصلی توسط singleboy

یعنی من اگر فرضا بخوام فوت پرینت یک ترانزیستور BJT را طراحی کنم که تصویرش اینه:

نه دیگه این درست نیست شکل دومی درسته.

قسمت بالای قطعه رو روبه رو خودت قرار بده و همون شکل رو طراحی کن.

حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

با سلام به دوست عزیز
      اقا شما گ میخای برد تک لایه بزنی بهتره از لایه پایینی استفاده کنی اینطوری هم بردت قشنگتر میشه :read:
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
        با سلام به دوست عزیز
        اقا شما گ میخای برد تک لایه بزنی بهتره از لایه پایینی استفاده کنی اینطوری هم بردت قشنگتر میشه :read:
        خب من هم قصد دارم همین کار را بکنم. یعنی قطعات روی برد و مسیر ها از زیر یا به عبارتی همون طرزی که اکثر بردهای ساده برا اساسش ساخته میشن. مگه توی تصویر بالا اینچنین نیست؟ :surprised:

دیدگاه

نه آقا .لایه ای رو که شما انتخاب کردی top layer هست. .باید مسیر ها رو به لایه زیر انتقال بدی که مسیرها به رنگ آبی دربیاد .
          از اینجا میتونی این کار رو انجام بدی(قبل از مسیر کشی)

پایین سمت چپ اینو میبینی Bottom layer رو انتخاب کن یا اینکه قبل از مسیر کشی * رو بزن
          یا اینکه روی هر مسیر کلیک کنی و لایه اش رو به لایه زیر تغییر بدی (بعد از مسیر کشی)

میتونی هم همه رو با هم تغییر بدی . با استفاده از امکان Find Similar Object همه مسیر ها رو از لایه تاپ به لایه زیر تغییر بدی .

دیدگاه

آهان. خب bottom layer برای من قرمز زرشکی هست نه آبی. پس فکر کنم درست کشیدم. :wow:

دیدگاه

سلام مجدد

معذرت میخوام من یک مشکل جدید برام پیش اومد، گفتم تاپیک جدید ایجاد نکنم و همینجا بپرسم.

به دلایل نا معلوم، خطوط راهنما برای کشیدن مسیرها از توی صفحه PCB حذف شدن و این شکلی شد:

چرا؟! :cry2:

دیدگاه

منظورتون نت هستش؟
                اگر نت هست پا رنگ مربوط به اون را غیر فعال کردید یا خود نت ها رو مخفی کردید.برای این کار کلید n رو بزنید بعد show all net.اگر این نبود برید بخش رنگ ها(L)ببینید چیزی دس کاری کردید یا نه
                حرف زدن کافي نيست بايد عمل کرد.دانستن کافي نيست بايد به کار گرفت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X