ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    21

مداری برای خواندن داده ترموکوپل

سلام
    بهترین مداری که برای وصل کردن یک ترموکوپل مثلا همین نوع K به میکروکنترلر مثلا AVR در صنعت استفاده میشه چیه؟کسی میتونه مدار خوب و امتحان پس داده ای بذاره که از نظر پیدا شدن قطعات و قیمت هم کاملا به صرفه و منطقی باشه؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2009/01/01
    422
    17

پاسخ : مداری برای خواندن داده ترموکوپل

سلام.

AD595 و AD596 ساده ترین مدارات تقویت کننده و جبران ساز اتصال سرد ترموکول هستند و برای تیپ های J و K کالیبره شدن.
    در صورت استفاده از این مدارات باید خروجی ترموکوپل رو خودتون خطی کنید.
    [size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2010/05/02
    1,483
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
    سلام.

AD595 و AD596 ساده ترین مدارات تقویت کننده و جبران ساز اتصال سرد ترموکول هستند و برای تیپ های J و K کالیبره شدن.
    در صورت استفاده از این مدارات باید خروجی ترموکوپل رو خودتون خطی کنید.
    خیلی ممنون از راهنمایی ولی برای من کافی نیست.میشه مداری که این آیسی ها استفاده شده توشون هم پیشنهاد بدین؟برای خطی سازی که کار سختی هم فکر می کنم باشه تجربه ای ندارم.میشه بازم راهنمایی بفرمایید؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2009/01/01
    422
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
    خیلی ممنون از راهنمایی ولی برای من کافی نیست.میشه مداری که این آیسی ها استفاده شده توشون هم پیشنهاد بدین؟برای خطی سازی که کار سختی هم فکر می کنم باشه تجربه ای ندارم.میشه بازم راهنمایی بفرمایید؟
    دوست عزیز من چند وقت روی این موضوع کار کردم. داخل دیتا شیت اونا، مدار پیشنهادی هست (حتی نکاتی برای طراحی مدار چاپی).

یه روش دیگه هم هست. و اون اینکه ترموکوپل رو مستقیم به یه AD رزولوشن بالا وصل کنید (البته بایستی این AD گین داخلی هم داشته باشه و همچنین رفرنس دقیقی داشته باشه) و دمای محل ترمینال اتصال ترموکوپل به AD رو هم اندازه گیری کنید.
    بعد از اندازه گیری خروجی AD و اندازه گیری دمای محل اتصال، با یک میکروکنترلر میتونید هم جبران سازی اتصال سرد را انجام دهید و هم با استفاده از جدول های دمایی ترموکوپل (که در میکروکنترلر به صورت Table ذخیره شده باشن) دما اتصال گرم رو بدست بیارین.
    این روش یه کم پیچیده تره ولی با یک میکرو و AD و یک سنسور دمای محیط، میتونید انواع ترموکوپل رو اندازه گیری، جبران سازی و خطی کنید.

این رو هم ببین:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[size=10pt]خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)[/size]
    2010/05/02
    1,483
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
    دوست عزیز من چند وقت روی این موضوع کار کردم. داخل دیتا شیت اونا، مدار پیشنهادی هست (حتی نکاتی برای طراحی مدار چاپی).

یه روش دیگه هم هست. و اون اینکه ترموکوپل رو مستقیم به یه AD رزولوشن بالا وصل کنید (البته بایستی این AD گین داخلی هم داشته باشه و همچنین رفرنس دقیقی داشته باشه) و دمای محل ترمینال اتصال ترموکوپل به AD رو هم اندازه گیری کنید.
    بعد از اندازه گیری خروجی AD و اندازه گیری دمای محل اتصال، با یک میکروکنترلر میتونید هم جبران سازی اتصال سرد را انجام دهید و هم با استفاده از جدول های دمایی ترموکوپل (که در میکروکنترلر به صورت Table ذخیره شده باشن) دما اتصال گرم رو بدست بیارین.
    این روش یه کم پیچیده تره ولی با یک میکرو و AD و یک سنسور دمای محیط، میتونید انواع ترموکوپل رو اندازه گیری، جبران سازی و خطی کنید.

این رو هم ببین:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام حامد خان. خیلی ممنون از پاسخهاتون؛
    من فقط ورق زدم فایل های رو بخصوص کار شما رو ولی جای دیتاشیت قطعات کمه در پیوستها و ضمنا یک نکته ای: من متوجه نشدم دقیقا که یک مدار پیشنهادی تست شده دقیق تونستین پیشنهاد بدین در آخر کار یا فقط جمع آوری بوده؟
    جانم به فدای ائمه اطهار
    2009/01/01
    422
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
    سلام حامد خان. خیلی ممنون از پاسخهاتون؛
    من فقط ورق زدم فایل های رو بخصوص کار شما رو ولی جای دیتاشیت قطعات کمه در پیوستها و ضمنا یک نکته ای: من متوجه نشدم دقیقا که یک مدار پیشنهادی تست شده دقیق تونستین پیشنهاد بدین در آخر کار یا فقط جمع آوری بوده؟
    اون پروژه مربروط به کار آموزیم بود. ولی در آخر به اون نوع مداری که دوتا پست قبلی بهش اشاره کردم رسیدم.
    یادمه برای تموم ترموکوپل های موجود (غیر از یکی دو مورد) اطلاعات دما و ولتاژ خروجیشون رو داخل متلب دادم و یه رابطه چند جمله ای براشون پیدا کردم (که میشد بدون نیاز به جدول، از روی ولتاژ خروجی ترموکوپل و سپس محاسبات، دما رو بدست اورد).
    به نظرم این روش ها بهتر از استفاده از آیسی های جبران ساز و تقویت کننده است. البته به قیمت پیچیدگی بیشتر.
    2010/05/02
    1,483
    21

پاسخ : مداري براي خواندن داده ترموکوپل

يعني مي فرماييد از اون چند جمله اي استفاده کنم و توي ميکرو برنامه محاسبه اش رو بذارم؟!
    جانم به فدای ائمه اطهار
    2008/03/13
    766
    5

اگر اهل سقارش خارج هستید ، بگردم براتون یه ای سی توپ پیدا کنم ( الان یادم نیست چی بود )
    حدودا 40 تومن میشه
    ولی فوق العادست
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8