اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مشاوره جهت طراحی سیستم کنترل موتورخانه EMS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مشاوره جهت طراحی سیستم کنترل موتورخانه EMS

سلام دوستان وقتتون بخیر...
    میخوام رو طراحی یه سیستم EMS یا همون کنترل هوشمند موتورخونه کار کنم...

شمای کلی به این ترتیبه که میبینید:

عکس رو از سایت یکی از شرکتها که این کارو انجام میده گرفتم.

میخوام از 5 تا سنسور PT100 استفاده کنم. و یه میکرو mega32 یا 16 ...
    سوال زیاد دارم...ممنون میشم کمک کنید...
    باید pt100 ها رو به پورتهای ADC میکرو وصل کنم یا برای دقت بالاتر از ADC اکسترنال استفاده کنم؟
    برای نمایش وضعیت سنسورها با توجه به این که میخوام از فونت فارسی استفاده کنم باید LCD گرافیکی بذارم؟
    حقیقتش خیلی وقته از این مباحث دور بودم... میتونم سه سوته با PLC طراحیش کنم ولی مشکل سر هزینه تموم شده هستش که با PLC خیلی بالا میشه و توجیه اقتصادی نداره...
    با کدویژن و برنامه نویسی C آشنایی دارم ولی تا حالا پروژه آنچنانی با میکرو کار نکردم...
    اگر کسی از دوستان سورس کد و مداری که حداقل نزدیک به این کار باشه رو داره ممنون میشم اینجا قرار بده...
    میخوام در نهایت به چیزی شبیه این دستگاه برسم... به نظرتون نمونه اولیه چقدر هزینه برمیداره:

ممنون

پاسخ : درخواست مشاوره جهت طراحی سیستم کنترل موتورخانه EMS

فکر میکنم باید ADC خارجی استفاده بشه

دیدگاه

دوستان یه حرفی نکته ای چیزی ... حالا چون من مبتدیم هیچ کس نباید تو بحثم شرکت کنه؟

دیدگاه

با سلام
        شما می تونی از طریق شبکه کردن سنسور و ارسال کردن دما به مستر ارتباط تو برقرار کنی و هم نویز کمتری می گیره و هم می تونی توی فواصل طولانی ازش استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sudo
          سلام دوستان وقتتون بخیر...
          میخوام رو طراحی یه سیستم EMS یا همون کنترل هوشمند موتورخونه کار کنم...

شمای کلی به این ترتیبه که میبینید:

عکس رو از سایت یکی از شرکتها که این کارو انجام میده گرفتم.

میخوام از 5 تا سنسور PT100 استفاده کنم. و یه میکرو mega32 یا 16 ...
          سوال زیاد دارم...ممنون میشم کمک کنید...
          باید pt100 ها رو به پورتهای ADC میکرو وصل کنم یا برای دقت بالاتر از ADC اکسترنال استفاده کنم؟
          برای نمایش وضعیت سنسورها با توجه به این که میخوام از فونت فارسی استفاده کنم باید LCD گرافیکی بذارم؟
          حقیقتش خیلی وقته از این مباحث دور بودم... میتونم سه سوته با PLC طراحیش کنم ولی مشکل سر هزینه تموم شده هستش که با PLC خیلی بالا میشه و توجیه اقتصادی نداره...
          با کدویژن و برنامه نویسی C آشنایی دارم ولی تا حالا پروژه آنچنانی با میکرو کار نکردم...
          اگر کسی از دوستان سورس کد و مداری که حداقل نزدیک به این کار باشه رو داره ممنون میشم اینجا قرار بده...
          میخوام در نهایت به چیزی شبیه این دستگاه برسم... به نظرتون نمونه اولیه چقدر هزینه برمیداره:

ممنون
          سلام برای اتصال pt100 به میکرو تو این سایت به اندازه کافی صحبت شده که با کمی جستجو میتونین پیداش کنین
          اگه میخواین از فونت فارسی استفاده کنین باید از lcd گرافیکی استفاده کنین البته شاید بتونین با استفاده از lcd متنی هم کاراکتر های فارسی رو نمایش بدین ولی نتیجه جالب نخواهد بود ( مثل تاکسیمترهای بیست سال پیش میشه )

دیدگاه

ممنونم از دوستانی که در بحث شرکت کردن...

به جای pt100 سنسور دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ مثلا" سنسورهایی که دیجیتال باشن و نیازی به ADC نداشته باشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X