اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای از بین بردن ریپل ترانس چکار کنم؟؟ :( چه فیلتری باید بذارم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای از بین بردن ریپل ترانس چکار کنم؟؟ :( چه فیلتری باید بذارم؟

سلام دوستان . من یه ترانس 220 ولت ac به 12 ولت 4 آمپر خریدم ولی شدیدا ریپل داره . یعنی وقتی خروجی که 12 ولته وصل میکنم به یه LED ، نور LED ثابت نمیمونه و با سرعت زیاد چشمک میزنه . یکی از دوستان گفت که در خروجی ترانس خازن و سلف بذار درست میشه . منم یه سلف 100 میکرو هانری و یه خازن 1000 میکرو فاراد 50 ولت گذاشتم ولی هیچ تاثیری نداشت . یکی دیگه از دوستان میگفت که خروجی 12 ولت هم از نوع ac هست و اگه خروجی dc بخوای باید کار دیگه بکنی . برای همین من کلا گیج شدم .

الان تنها چیزی که میخوام اینه که ترانسم بدون ریپل باشه و خروجیش هم 12 ولت DC باشه تا بتونم به مدارم وصلش کنم . لطفا راهنماییم کنید چکار کنم .

پاسخ : برای از بین بردن ریپل ترانس چکار کنم؟؟ :( چه فیلتری باید بذارم؟

یعنی به LED ولتاژ ac وصل کردین :eek:
    الان شما باید یه پل دیود 5 آمپر و یه خازن 2200 میکرو 25 ولت(یا بیشتر) بخرید.اول خروجی ترانس رو بزنید به پل دیود و خروجی پل دیود رو با رعایت جهت مثبت و منفی بزنید به خازن.
    اون موقع یه تغذیه 16 ولت 4 آمپر دارید که زیر بار (وقتی به LED وصل میکنید) میشه 12 ولت 4 آمپر بدون ریپل

دیدگاه

پاسخ : برای از بین بردن ریپل ترانس چکار کنم؟؟ :( چه فیلتری باید بذارم؟

آرمان جان من یکساله که avr کار میکنم و تقریبا هر هفته هم یه پروژه میسازم ولی باور کن تا به حال با ترانس کار نکرده بودم . مرسی از لطفت دوست خوبم . الان میرم سراغش .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X