اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

timer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

timer

با سلام.
    من میخوام یه تایمر بسازم با حداکثر 3 کلید(بدون میکروها!!)که بتونم دقیقه و ثانیه رو بدم(3تا 7سگمنت) و بعد شروع کنه به پایین شمردن تا صفر شه...
    تو پروتئوس تقریبا بستمش اما خیلی بزرگ شد میخوام بدونم کسی ایده ای واسه اش داره؟؟

پاسخ : timer

از چه لحاظ بزرگ شد؟
    حجم مدار یا ...؟
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهیار یغمایی
      با سلام.
      من میخوام یه تایمر بسازم با حداکثر 3 کلید(بدون میکروها!!)که بتونم دقیقه و ثانیه رو بدم(3تا 7سگمنت) و بعد شروع کنه به پایین شمردن تا صفر شه...
      تو پروتئوس تقریبا بستمش اما خیلی بزرگ شد میخوام بدونم کسی ایده ای واسه اش داره؟؟
      از قطعات SMD استفاده کنید.
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

بلهوحجمش زیاد شد و اگه بخوام رو برد ببندمش 1 روزی طول میکشه :icon_razz:

دیدگاه

دوستان سلام اگه از بحث تعویض قطعات بگذریم من یه مدار جمو جور تری طراحی کردم

که فکر کنم یه روزه بشه بستش :nerd:

فقط یه چندتا توضیح....

اول اینکه دو تا پوش باتن داره که یکیش برای رقم با ارزشتر و یکیش برای رقم کم ارزش تره .

دوم اینکه یه سوئیچ تک حالته داره برای قطع و وصل جریان پالس در مدار.

سوم طراحی به گونه ایه که از فلیپ فلاپ خبری نیست.

اینم نقشه ی مدار و شکل و شمایلش موفق باشید

http://www.4shared.com/file/42835986...n_limited.html

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با سلام.ممنون،اینی که حسام خان گفتن واقعا ساده تر از نقشه ی منه... :nerd:
            اما من میخواستم که هم دقیقه هم دهگان ثانیه و هم یکان ثانیه رو خودمون وارد کنیم.
            این نقشه مدارمه تو پروتئوس، ببینین میشه ساده ترش کرد؟؟:http://www.4shared.com/file/42857502...ified=e440c2cd
            از 2 تا button استفاده کردم برای انتخاب حالت.00(یعنی دوتاش بالا) برای دقیقه است،10 برای دهگان ثانیه،10 برای یکان ثانیه...و با یک switch پالسهاشو میدم
            حالت 11 button ها هم برای شروع شمارشه

دیدگاه

مهیار جان کاری که شما می خواید انجام بدید رو دقیقا میشه روی همین مدار پیاده سازی کرد فقط کافیه

جای پوش باتن MSB رو عوض کنی و بذاریش برای رقم دهگان به اصطلاح ثانیه شمار . به هیچ جای مدار هم آسیب نمی رسه

اما معمولا این کار رو نمی کنن همه ی هنر مدار توی تنظیم مانوآل هم LSB و هم MSB یکی به عنوان واحد ثانیه و یکی هم به عنوان

واحد دقیقه هستش بازم هر جور مایلید اگه نشد بگید نقشش رو بذارم .

فایل نقشه ی شما رو هم برداشتم تا ببینم چه کارش میشه کرد .موفق باشید . :nerd:

[hr]علم میوه ی درختی است که معرفت ریشه ی آن است . دکارت

دیدگاه

مهیار جان بازم سلام . مدارت رو نگاه کردم اما جز کم شدن تعداد باتن هات راه دیگه ای برای سادگیش به ذهنم نرسید . :redface:

راستی گفتم حالا که این بحث اینجا مطرح شده و یه همچین مداری هم براش طراحی شد بیایم و یواش یواش ارتقائش بدیم ببینیم

چی از آب در میاد (بفروشیم مایه دار شیم) شاید فقط با یه گیت AND هم بشه طراحیش کرد

اولین ایده ی من اینه که بیایم کاری کنیم که وقتی مدار به صفر رسید دیگه شمارش رو متوقف کنه . خب من این کار رو با یک رله انجام

دادم نظر دوستان چی هست ؟ راستی اینم بگم که یه گزارش کامل از نحوه ی عملکرد مدار نوشتم (برای آزمایشگاهمون) اگه خواستید

بگید اون رو هم اینجا پ کنم . موفق باشید . :nerd:

http://www.4shared.com/file/43726495...12_online.html

[hr]ایمان علم عشق عدالت

دیدگاه

با سلام دوباره!
                  اون مدار رو الان که خودمم نگاهش میکنم چیزی ازش سر در نمیارم :mrgreen:!!
                  این یکی رو برای همین تایمری که گفتی صفر شه وایسه، درست کردم .ببین نظرت چیه :eek:(3 بار کلید زدن واسه ست کردن و بار چهارم واسه شروع کاره!):
                  http://www.4shared.com/file/43766665...ified=e440c2cd

دیدگاه

مهیار جان مدارت رو دیدم با این طراحی وقتی که آخرین رقمت صفر بشه و مدار بخواد برگرده از نو شروع کنه به شمردن با قطع شدن کلاکت دیگه مدار کار نمی کنه . خب این خیلی خوبه فقط یه سوال داشتم اونم این که اگه لبه ی پالس ورودیت روعوض کنی اون وقت مدارت چجوری کار می کنه؟

[hr]ایمان علم عشق عدالت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X