اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گلخانه اتوماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گلخانه اتوماتیک

دوستان من میخوام مداری باشه که بتونه با کم شدن دما مثلا رسیدن دما به 10 درجه یک بخاری برقی رو روشن کنه و وقتی که دما به دمای ایدال رسید بخاری رو خاموش کنه در واقع من این مدار رو برای گیاهانم در زمستان میخوام حالا از دوستان میخوام هر کس میتونه یک طرح کلی بده طرح درست کردن یک گلخانه کوچک اتوماتیک از سیستم گرمایشی گرفته تا ابیاری اتوماتیک.

پاسخ : گلخانه اتوماتیک

ساخت چنین چیزی اصلا سخت نیست . اول بگید در چی سر رشته دارید ( با کدوم میکرو کار میکنید و چه زبانی ) تا راهنمایی کنم. البته میتونید از ساده شده پروژه دستگاه جوجه کشی که تو سایت هست استفاده کنید .

دیدگاه

از میکرو چیزی نمیدونم ولی سال ها پیش مدارات انالوگ به صورت مبتدی کار میکردم کلا چیز زیادی نمیدونم.

دیدگاه

این کمی کار رو سخت میکنه . اگه نمی خواین از میکرو استفاده کنین میتونین از المان های الکتریکی استفاده کنید که البته هزینه بالاتری داره . هیتر و ترموکوپل و رله ای که بتونه دما رو نشون بده و قطع و وصل کنه تو لوازم الکتریکی دیدم . سیم کشی اون هم چندان سخت نیست فکر کنم داخل جعبه رله روش سیم کشی رو توضیح داده .
        اما اگه بتونید با میکرو کار کنید پروژه های آماده هم تو اینترنت موجود هست .

دیدگاه

تو بازار کیت اماده ای وجود نداره که این کار یعنی کار تثبیت دما رو انجام بده؟ من یک بخاری برقی جدید دارم اگر مداری باشه که بتونه در موقع لزوم ان رو روشن و خاموش کنه خوبه در ضمن میشه اون لینک پروژه دستگاه جوجه کشی رو قرار بدین ممنون.

دیدگاه

گقتم که به یک فروشنده لوارم الکتریکی مراجعه کنید . برای نشان دادن دما روی سون سگمت و کنترل اون روی یک دمای خاص دستگاهی وجود داره . من قبلا این دستگاه رو دیدم قیمتش یادم نیست اما مطمئنم یه همچین دستگاهی وجود داره .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X