اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا در ساخت دستگاه استراق سمع قوی کمکم کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا در ساخت دستگاه استراق سمع قوی کمکم کنید

سلام.

میخوام یه دستگاه استراق سمع نسبتا قوی درست کنم که بشه به طور مثال حرف هایی که مثلا همسایه ام در واحد مجاور میزنه رو بشنوم . یعنی یه جورایی بشه از پشت دیوار صداها رو شنید . یه کمکی کنید لطفا. avr هم بلدم ولی نمیدونم برای شروع چکارا باید کرد

البته این دستگاه رو در جهت اهداف مثبت قراره به کار ببرم ، چون یه بنده خدایی قصد داره سرمون کلاه بذاره ، میخوام بشنوم توو خونشون چه حرفایی رد و بدل میشه

پاسخ : لطفا در ساخت دستگاه استراق سمع قوی کمکم کنید

نوشته اصلی توسط arash2005
    سلام.

میخوام یه دستگاه استراق سمع نسبتا قوی درست کنم که بشه به طور مثال حرف هایی که مثلا همسایه ام در واحد مجاور میزنه رو بشنوم . یعنی یه جورایی بشه از پشت دیوار صداها رو شنید . یه کمکی کنید لطفا. avr هم بلدم ولی نمیدونم برای شروع چکارا باید کرد

البته این دستگاه رو در جهت اهداف مثبت قراره به کار ببرم ، چون یه بنده خدایی قصد داره سرمون کلاه بذاره ، میخوام بشنوم توو خونشون چه حرفایی رد و بدل میشه
    خوب اگه بخوایم از یه آمپلی فایر خیلی قوی با یک میکروفن خیلی حساس استفاده کنیم کوچک ترین صدای نزدیک خودمون اینقدر تقویت میشه که دیگه صداهای خیلی ضعیف توش گم میشه
    یعنی اینکه بخوایم صدای پشت دیوار رو بشنویم کار خیلی سختی هست
    فقط یه سیستم جاسوسی ساخته بودن که با لیزر و برگشت نور لرزش های دیوار رو حس می کرد و می تونست صداها رو از اون طرف دیوار مشخص کنه اما ساخت چنین چیزی خیلی خیلی سخته

sigpic

دیدگاه

بله آقا ناصر درسته . منم دیروز خیلی بهش فکر کردم ولی آخرش به همین نتیجه رسیدم که حتی اگه یه تقویت کننده قوی هم داشته باشه درست کار نمیکنه . به نظرتون برای قسمت تقویت کننده از چه ic میتونم استفاده کنم؟؟؟ ic 741 فکر کنم خیلی معمولی و ضعیف باشه . درسته؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash2005
        بله آقا ناصر درسته . منم دیروز خیلی بهش فکر کردم ولی آخرش به همین نتیجه رسیدم که حتی اگه یه تقویت کننده قوی هم داشته باشه درست کار نمیکنه . به نظرتون برای قسمت تقویت کننده از چه ic میتونم استفاده کنم؟؟؟ ic 741 فکر کنم خیلی معمولی و ضعیف باشه . درسته؟؟
        بله 741 کلا به درد این کار نمی خوره
        چون یه اپ امپ معمولی با فرکانس کم هست
        فکر کنم ای سی LM380 خوب باشه

sigpic

دیدگاه

سلام می خواستم ببینم همین دستگاهی که الان مطرح شد میشه با ای سی lm 386 ساخت؟

دیدگاه

سوال بعدی اینکه چطور تاپیک بزنم؟

دیدگاه

سلام علیکم جناب قدم اول جواب سلام مارو میدی تا تعداد پست هات درست شه
              بعد هم توی بخش مورد نظر تاپیک میسازی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash2005 نمایش پست ها
                سلام.

با سلام به شما دوست عزیزجناب آرش خان
                یک نقشه برای استراق سمع دارم ...نوشته نقشه استراق سمع ..
                اما من این مدار را امتحان کردن تا ببینم چجوری هست
                ولی نقشه قابل اجراست و مشابه راین نقشه را هم دارم.
                اگر خواستی تا نقشه* ایی که خودم ساختم و خیلی حساس
                بود را در انجمن قرار دهم تا شما و دوستان استفاده کنند ..
                البته کاربردهای زیادی ابن نوع مدارات حساس دارند..از جمله
                برای سخنرانی ها ..تا دیگر سخنرانان میکروفون را خیلی به دهان خود
                نزدیک نکنند و از فاصله یک متری هم میکروفون بخوبی صدا را
                جذب می کند..و حتی بیشتر...فقط اگر میکروفون خازنی ۳ سیمژاپنی که خیلی کیفیت و حساسیت به علت داشتن مرغوب بالا می رود(داخل
                میکروفون خازنی ۳ سیم یک ترانزیستور فت قرار دارد که به
                ولتاژ ۳ ولت احتیاج دارد ).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arash2005 نمایش پست ها
                  سلام.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام به شما..
                  عکسهای فوق ..ساخته شده.. تقویت کننده خیلی حساس برای
                  صداهای ضعیف هستند اگر خواستید تا نقشه ها را برای شما و دیگر دوستان
                  بار گذاری کنم..البته میکروفون خازنی ۳ سیم داخلش،یک ترانزیستور فت
                  دارد که حساسیت را افزایش،و کیفیت بالایی به صدا می دهد .
                  و بعد از این میکروفون اگر تقویت کننده قرار دهیم ..می توان صداهای خیلی ضعیف و دور را دریافت کرد
                  البته قراردادن یک دیش،برای میکروفون شاید بتواند حساسیت را افزایش،دهد .همانطور که. ما دستهایمان را
                  برای بهتر شنیدن پشت گوشهایشان قرار می دهیم.....
                  با تشکر.

البته ترانزیستو رها بهتر است که کم نویز و مقاومتها یک درصد و یک دهم درصد باشند
                  مانند مدارهای فوق در عکس..و میکروفون بالایی ۳ سیمه و پایینی دوسیم می باشند و هر دو احتیاج به
                  ولتاژ ۳ ولت دارند ...با اضافه کردن زنر ۳ ولت می توان تغذیه آنها را فراهم کرد ..طبق شکل*ها.
                  جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۳:۰۱ ۱۴۰۰/۰۸/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X