اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوپل 2 طبقه صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوپل 2 طبقه صدا

سلام
    یه خروجی صدا داریم که ولتاژ RMS اون 2.5 ولت هست. این خروجی رو میخوام مستقیم به یه آمپلی فایر خارجی ( RCA 2v ) بدم و از طرف دیگه اون رو به یه پری آمپ بدم.
    سوال من اینجاست که لازمه خروجی 2.5 ولتی رو 4 ولتی کنم تا نویز پذیری کمتر بشه یا نه؟! اکثر دستگاه های صوتی هم خروجی صدا امکان انتخاب بین 2 و 4 ولتی رو میدن. حالا لازم هست من هم این کار رو انجام بدم یا نه؟ اگر آره مدار پیشنهادی اگر دارید لطفا معرفی کنید.
    مرسی از همه.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

پاسخ : کوپل 2 طبقه صدا

به نظر من لازم نیست
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام
      شما که خودتون فرمودین ولتاژ RMS ورودی آمپ 2 ولت هست و خروجی تون 2.5 ولته ، خوب الان که مشکلی نیست اما اگه بخواین دامنه سیگنال رو افزایش بدین ، میخواین با اپ امپ این کار رو کنید؟
      فعلآ که خروجی تون دامنه مناسب داره ، تست کنید و اگر بعدآخواستین به آمپ دیگه وصل کنید میتونین یه کلید تنظیم حالت قرار بدین تا بین دو دامنه 2 و 4 بتونین انتخاب کنید بسته به ورودی آمپتون...
      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

مرسی از دوستان که جواب دادند.
        منظورم از Rca 2v این بود که خروجی که من به آمپ میدم این هست. توی نت پ های مختلف رو میدیدم اکثرا هم 2 و هم 4 رو ساپورت میکردن. یکم گشتم که چه مزیتی نسبت به هم دارن ونتیجه ش شد: 4 ولتی باعث میشه گین آمپ پایین بیاد و کمتر بهش فشار بیاد به علاوه چون دامنه بیشتر هست سیگنال تمیز تر هست.بعد گفته بود دستگاه هایی که خروجی 4 ولتی دارند به دلیل انکه نیاز به تفکیک بالاتری برای ایجاد این خروجی دارند گرون تر هستند.
        سوال از همین تفاوتشون ایجاد شد که کدوم بهتره و کاربرد هرکدوم کجاست؟!

یه مورد دیگه هم هست! وقتی من موازی با این خروجی یه آمپلی فایر دیگه هم وصل میکنم ( باتوجه به ایده آل نبودن مقاومت ورودی آمپ ها) افت ولتاژ یا زیاد شدن اعوجاج و این حرف ها به وجود نمیاد؟
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
          مرسی از دوستان که جواب دادند.
          منظورم از Rca 2v این بود که خروجی که من به آمپ میدم این هست. توی نت پ های مختلف رو میدیدم اکثرا هم 2 و هم 4 رو ساپورت میکردن. یکم گشتم که چه مزیتی نسبت به هم دارن ونتیجه ش شد: 4 ولتی باعث میشه گین آمپ پایین بیاد و کمتر بهش فشار بیاد به علاوه چون دامنه بیشتر هست سیگنال تمیز تر هست.بعد گفته بود دستگاه هایی که خروجی 4 ولتی دارند به دلیل انکه نیاز به تفکیک بالاتری برای ایجاد این خروجی دارند گرون تر هستند.
          سوال از همین تفاوتشون ایجاد شد که کدوم بهتره و کاربرد هرکدوم کجاست؟!

یه مورد دیگه هم هست! وقتی من موازی با این خروجی یه آمپلی فایر دیگه هم وصل میکنم ( باتوجه به ایده آل نبودن مقاومت ورودی آمپ ها) افت ولتاژ یا زیاد شدن اعوجاج و این حرف ها به وجود نمیاد؟
          در مورد سوال اولتون مطمئن نیستم اما فکر کنم قسمت اولش درست باشه
          در مورد سوال بعدی باید بگم که خروجی یا ورودی امپدانس مخصوصی دارند
          اگه امپدانس مداری که ازش خروجی میگیرین از مجموع امپدانس ورودی دستگاهی که دارین کم تر یا مساوی باشه مشکلی نیست اما اگه بیشتر باشه مشکل افت دامنه رو صد در صد دارین
          مثلا خروجی شما با امپدانس 1کیلو اهم است و میخواهید به دو وسیله که امپدانس یکی 50 کیلو و امپدانس بعدی هم 50 کیلو باشه
          که درکل میشه 25 کیلو رو به راحتی راه میندازه
          اگه امپدانس کل 1 کیلو باشه راحت راه میندازه
          ولی اگه دو دستگاه با امپدانس 1 کیلو که امپدانس کل میشه 500 اهم رو به خروجی با امپدانس 1کیلو وصل کنی مشکل افت رو حتما داری
          اگه امپدانس مناسب باشه میتونی تا چندین دستگاه رو به اون وصل کنی
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X