اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیبر نوری با مطلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیبر نوری با مطلب

سلام دوستان عزیز

برای شبیه سازی فیبر نوری با نرم افزار مطلب نیاز به کمک داشتم کسی از دوستان می تونه من را یاد بده که چطور با کد مطلب فیبر نوری را مدل سازی کنم و بتوانم سیگنال الکتریکی را در آن وارد کنم و عبور بدهم

:bye

پاسخ : فیبر نوری با مطلب

نوشته اصلی توسط shakarak_11
    سلام دوستان عزیز

برای شبیه سازی فیبر نوری با نرم افزار مطلب نیاز به کمک داشتم کسی از دوستان می تونه من را یاد بده که چطور با کد مطلب فیبر نوری را مدل سازی کنم و بتوانم سیگنال الکتریکی را در آن وارد کنم و عبور بدهم

:bye
    سلام. فیبرنوری که از نظر الکتریکی( تاجایی که اطلاع دارم) عایق هست. شبیه سازی هم اون چیزی که انجامش دادم، فیبرهای نوری GRIN یا Graded Index هست که با پروفایلهای مختلف Numerical Approach تا چه حدی تغییر میکنه و مسیر حرکت چه شکلی میشه و تاخیر در N کیلومتر به ازای زاویه های مختلف چقدر میشه و....

دیدگاه

سلام دوست عزیز

من دنبال شبیه سازی فیبر نوری حالا هر مدلی و هر شکلی و هر وجهی که شما می گید فرقی نمی کند هستم می خواهم یک سیگنال را بتوانم تبدیل به نوری کنم و از درونش عبور بدهم و بعد تاثیرات عبور سیگنال در فاصله های مختلف را مشاهده کنم یعنی چقدر تلفات داره چقدر پهنای باند داره چقدر تقویت نیاز داره و ... به این شکل شما می تونید به من کمک نمایید.هر چقدر بتونید کمک کنید ممنون می شم :nerd:

دیدگاه

شما اول باید این موارد رو مشخص کنین:[list type=decimal]
        [li]ضریب شکست محیط داخلی فیبر؟ ( Step Index هست یا Graded Index ؟ ) [/li]
        [li]NA یا همون Numerical Approach[/li]
        [li]زاویه تابانیده شدن باریکه ی نوری به فیبر[/li]
        [li]مسیر حرکت باریکه در داخل فیبر[/li][/list]
        خب تا اینجاش رو بلد بودم!! از اینجا به بعدش چیزی که به ذهنم میرسه:
        • [li]فرمول ضریب تلفات فیبر؟[/li]
          [li]میزان تداخل امواج به ازای فرکانس های مختلف(نهایتا میرسه به پهنای باند)[/li]
          [li]و....[/li]

تا همینجاش هم زیادتر از سوادم حرف زدم! :redface:

دیدگاه

دوست عزیز ممنونم از پاسختون

توی مطلب چطور باید این پارامترها را تعریف کنیم که یک مدل فیبر نوری باشه ؟

دیدگاه

دوست عزیز ممنونم از پاسختون

توی مطلب چطور باید این پارامترها را تعریف کنیم که یک مدل فیبر نوری باشه ؟
            بابت تاخیر در جواب ، معذرت.
            فرمول هایی که دارین رو وارد کنین (به شکل متغیر) و مقادیر ثابت رو هم همینطور(به شکل یه ثابت در برنامه)
            مگه تا بحال با متلب کار نکردین؟ یا بهتر بگم مگه تا بحال برنامه نویسی نکردین؟

دیدگاه

ممنون توجهتون

فکر کنم معلوم باشه که مطلب سطح مقدماتی آشنا هستم

دوست عزیز من تولباکس فیبر نوری را از سایت مثورکس دانلود کردم و روی مطلب اجرا کردم تو همه برنامه هایش خطای زیر را می ده
              Not enough input arguments.

این یعنی چی ورودی کافی نیست منظور خاصی را بیان می کنه

دیدگاه

ممنون توجهتون

فکر کنم معلوم باشه که مطلب سطح مقدماتی آشنا هستم

دوست عزیز من تولباکس فیبر نوری را از سایت مثورکس دانلود کردم و روی مطلب اجرا کردم تو همه برنامه هایش خطای زیر را می ده
                Not enough input arguments.

این یعنی چی ورودی کافی نیست منظور خاصی را بیان می کنه
                شما تو محیط سیمولینک دارین کار میکنین؟ اگه آره، منم با شما ابراز همدردی میکنم...با محیط سیمولینک تقریبا آشناییم در حد صفر هست.
                اما اگه با m-file کار میکنین، دقیقا همون کد نویسی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X