اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از اینورتر تکفاز به 3فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از اینورتر تکفاز به 3فاز

سلام.
    ما یه دونه یخچال داریم ( یه دستگاه بستنی ) ، این دستگاه با برق 3 فاز کار میکنه. دستگاه 2.35KW هستش. ما فقط برق تک فاز داریم. من رفتم بازار و دیدم LS یه اینورتر داره که 3.7KW هست و تکفاز به 3 فاز هستش.
    حالا یه سوال داشتم. به نظر شما میشه از اینورتر برای این کار استفاده کرد؟ شکل موج خروجی اینورتر دقیقه؟ مثل 3 فاز هست؟
    بعد یه سوال دیگه اینکه کسی میدونه یخچال لحظه استارت جریان بیشتری میکشه؟ این اینورتر به نظر شما جواب میده؟

پاسخ : استفاده از اینورتر تکفاز به 3فاز

نوشته اصلی توسط amirna3r
    سلام.
    ما یه دونه یخچال داریم ( یه دستگاه بستنی ) ، این دستگاه با برق 3 فاز کار میکنه. دستگاه 2.35KW هستش. ما فقط برق تک فاز داریم. من رفتم بازار و دیدم LS یه اینورتر داره که 3.7KW هست و تکفاز به 3 فاز هستش.
    حالا یه سوال داشتم. به نظر شما میشه از اینورتر برای این کار استفاده کرد؟ شکل موج خروجی اینورتر دقیقه؟ مثل 3 فاز هست؟
    بعد یه سوال دیگه اینکه کسی میدونه یخچال لحظه استارت جریان بیشتری میکشه؟ این اینورتر به نظر شما جواب میده؟
    بله برای کاری که شما می خواهید انجام دهید کاملا مناسب است.
    فقط یه سوال از شما که بازار رو گشتی
    در بازار اینورتر تکفاز به تکفاز هم پیدا می شود یا نه ؟

sigpic

دیدگاه

ممنون دوست عزیز. راستش من چند تا مغازه رو تو لاله زار رفتم و فقط دنبال تک فاز به 3 فاز بودم. شرمنده. سایت ls هست میتونید تحقیق کنید.
      اگه دوباره رفتم حتما براتون سوال میکنم.
      حالا یه سوال دیگه. مصرف چطور میشه؟
      پس در کل به نظر شما مناسب هست؟
      من مدل تکفاز به 3فاز 3.7KW رو قیمت کردم 1.112.000 تومان. مارک ls.
      من میتونم با هزینه حدود 1 میلیون برق 3 فاز رو به دستگاه برسونم ولی میخوام اگه دستگاه رو بردم یه جا دیگه که اصلا 3 فاز نبود بشه استفاده کرد برای همین از اینورتر که هزینه بیشتر داره میخوام استفاده کنم. این کار توجیه داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
        بله برای کاری که شما می خواهید انجام دهید کاملا مناسب است.
        فقط یه سوال از شما که بازار رو گشتی
        در بازار اینورتر تکفاز به تکفاز هم پیدا می شود یا نه ؟
        متاسفانه تا کنون اینورتر های تکفاز به تکفاز تولید نشده

نوشته اصلی توسط amirna3r
        ممنون دوست عزیز. راستش من چند تا مغازه رو تو لاله زار رفتم و فقط دنبال تک فاز به 3 فاز بودم. شرمنده. سایت ls هست میتونید تحقیق کنید.
        اگه دوباره رفتم حتما براتون سوال میکنم.
        حالا یه سوال دیگه. مصرف چطور میشه؟
        پس در کل به نظر شما مناسب هست؟
        من مدل تکفاز به 3فاز 3.7KW رو قیمت کردم 1.112.000 تومان. مارک ls.
        من میتونم با هزینه حدود 1 میلیون برق 3 فاز رو به دستگاه برسونم ولی میخوام اگه دستگاه رو بردم یه جا دیگه که اصلا 3 فاز نبود بشه استفاده کرد برای همین از اینورتر که هزینه بیشتر داره میخوام استفاده کنم. این کار توجیه داره؟
        باید این نکته رو مد نظر داشته باشی که جریان نامی یخچال شما در برق سه فاز حدود 6 آمپره و با نصب اینورتر جریانی که اینورتر داره می ککشه حدود 18 آمپر تکفاز میشه که اون رو تبدیل به سه فاز می کنه
        آیا کنتور برق شما جوابگو هست و مصرف دیگه ای ندارید
        به نظر میاد جایی که هزینه انشعاب برق کمتر از اینورتر در میاد باید از انشعاب استفاده کرد مگر اینکه مثلا هزینه انشعاب حدود 10 م باشه که توجیهی نداشته باشه
        در ضمن اگه اونجا مستاجر هستید انشعاب تک فاز رو به شرکت برق نفروشید ( اونهم به نصف قیمت ازتون میخره ) فقط یک سه فاز از شرکت برق خریداری کنید اگه صاحب ملک پول اون رو داد که کنتور مال خودش میشه و اگه نداد می تونید همون انشعاب رو به نصف قیمت به شرکت برق بفروشید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما. ما مستاجر هستیم اونجا. برق 3 فاز رو هم میخوایم از موتور خونه پاساژ بگیریم. هزینه 100 متر کابل کشی و تابلو و کنتور حدود 1 میلیون میشه. مشکل اینه که اگر خواستیم جا به جا بشیم و دستگاه رو بردیم جایی که تکفاز بود به مشکل نخوریم. دستگاه لحظه استارت 14 امپر و لحظه کار 9 امپر جریان میکشه.
          حالا با این دید شما چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟ سیم کشی یا اینورتر؟

دیدگاه

محاسبه جریان نامی در برق 3 فاز از فرمول 3√*V*I محاسبه میشه؟ الان این دستگاه رو گفتن حدود 8 امپر زمان کار و لحظه استارت حدود 14 امپر جریان میکشه. چجوری باید حساب کرد که چند اسب یا چند کیلوواته؟ بعد اینورتر تکفاز به سه فاز رو چجوری باید تبدیل کنیم تا متوجه بشیم از برق تکفاز ورودی چند امپر جریان میکشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
              محاسبه جریان نامی در برق 3 فاز از فرمول 3√*V*I محاسبه میشه؟ الان این دستگاه رو گفتن حدود 8 امپر زمان کار و لحظه استارت حدود 14 امپر جریان میکشه. چجوری باید حساب کرد که چند اسب یا چند کیلوواته؟ بعد اینورتر تکفاز به سه فاز رو چجوری باید تبدیل کنیم تا متوجه بشیم از برق تکفاز ورودی چند امپر جریان میکشه؟
              بطور تقریبی وقتی از هر فاز 8 آمپر عبور کنه در تکفاز 3 برابر اونه یعنی 24 آمپر و در لحظه استارت بدلیل وجود اینورتر می شه جریان راه اندازی به حداقل ممکنه رسوند

بطور مثال
              اگه 2 فاز باشه میشه از هر فاز 12 آمپر
              اگه 4 فاز باشه میشه از هر فاز 6 آمپر

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                ممنون از پاسخ شما. ما مستاجر هستیم اونجا. برق 3 فاز رو هم میخوایم از موتور خونه پاساژ بگیریم. هزینه 100 متر کابل کشی و تابلو و کنتور حدود 1 میلیون میشه. مشکل اینه که اگر خواستیم جا به جا بشیم و دستگاه رو بردیم جایی که تکفاز بود به مشکل نخوریم. دستگاه لحظه استارت 14 امپر و لحظه کار 9 امپر جریان میکشه.
                حالا با این دید شما چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟ سیم کشی یا اینورتر؟
                به نظر من اون کابل و کنتور رو بخرید و روز آخر با خودتون ببرید
                شاید جای بعدی هم به همین ها احتیاج داشتید
                استفاده از اینورتر همین الان هم 25 آمپر شما رو تکمیل می کنه و هیچ مصرف کننده دیگه ای نمیتونید استفاده کنید
                استفاده از اینورتر جایی خوبه که برق سه فاز اصلا وجود نداره و هزینه اون خیلی بالاست
                بنظر میاد کابل با مقطع 5*4 برای مصرف شما کافی باشه و کنتور هم می توه از نوع آنالوگ باشه

همیشه در نظر داشته باشید 3 تا لامپ 200 وات 1 آمپری به اندازه 600 وات از شبکه دریافت می کنه
                در قالب 1 فاز = 3 آمپر
                در قالب سه فاز = 1 آمپر از هر فاز ( 1*3فاز ) که باز هم اون 3 آمپر داره از شبکه کشیده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                  شما مشخصات دیگه دستگاه رو نگفتی. فکر کنم اون چیزی که توی بازار به شما پیشنهاد شده VFD هست که توی بازار به اسم فرکانس درایو و یا اینورتر هم معروف شده. ولی اینوترهای تک فاز به سه فاز ولتاژ خروجیشون 220 ولت هست نه 380. واگه دستگاه شما 380 ولت هست عملا نمی تونید از اینوتر های موجود بازار استفاده کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسخ دوستان. ولتاژ سه فاز دستگاه 380 ولت هست. من تو اینترنت سرچ کردم و مدل تکفاز به سه فاز رو دیدم.
                    سوال اینجاست که چجوری مغازه های دیگه از چند فریزر و یخچال استفاده میکنن؟ اخه همین دستگاه مدل تکفازش داره حدود 19 امپر جریان میکشه! یعنی فرقی نمیکنه مدل تکفاز باشه یا سه فاز.

دیدگاه

با سلام
                      معمولا اینورتر های تک به سه خروجیشون به اندازه ی 380 ولت نیست و کم تر هست.
                      داخل صنعت بیشتر از این اینوتر ها برای موتور های توان پائین استفاده میشه .

دیدگاه

اون چیزی که تو بازار به شما گفتن این مدل بوده
                        http://lsis.biz/product/product.aspx...c=P00160#achr2
                        و اگه دقت کنید می بینید که خروجیش 220 ولت هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                          ممنون از پاسخ دوستان. ولتاژ سه فاز دستگاه 380 ولت هست. من تو اینترنت سرچ کردم و مدل تکفاز به سه فاز رو دیدم..
                          سوال اینجاست که چجوری مغازه های دیگه از چند فریزر و یخچال استفاده میکنن؟ اخه همین دستگاه مدل تکفازش داره حدود 19 امپر جریان میکشه! یعنی فرقی نمیکنه مدل تکفاز باشه یا سه فاز.
                          سلام
                          همونطور که دوستان دیگه هم توضیح دادن اینورتر باورودی تکفاز 220ولتی و خروجی 3فاز 380ولتی وجود نداره.بجز کاربردهای خاص توصنعت.
                          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

داداش کابل از موتورخونه بکش ، منطقی ترین کار ممکن هست ، اصلا فکر اینورتر و ... را نکن ،
                            اگر مقدور بود نهایتا می تونی کمپروسور یخچالت را تبدیل به تکفاز کنی . کاربرد اینورتر این نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdy111
                              داداش کابل از موتورخونه بکش ، منطقی ترین کار ممکن هست ، اصلا فکر اینورتر و ... را نکن ،
                              اگر مقدور بود نهایتا می تونی کمپروسور یخچالت را تبدیل به تکفاز کنی . کاربرد اینورتر این نیست
                              سلام
                              در کاربردهای خاص اینورتر میتونه این کار رو انجام بده. بشرطی که مقرون بصرفه باشه.
                              یعنی ورودی تکفاز 220 ولتی بهش بدیم و خروجی کنترل شده 3فاز 380 ولتی بگیریم برای کنترل دور موتور های 3فاز
                              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X