اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات نوپاهای برنامه نویسی اندروید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلات نوپاهای برنامه نویسی اندروید!

سلام
    میخوام (اگه بتونم) برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم
    از روی آموزشهای لیندا پیش میرم
    ولی خیلی به مشکل میخورم
    اگه ممکنه این پروژه رو ببینید مشکلش چیه
    http://masoudmbf.persiangig.com/Andr...2.rar/download
    خودم حدس میزنم به خاطر خطاهای قسمت های xml باشه
    ولی نمیدونم چرا خطا گرفته
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : مشکلات نوپاهای برنامه نویسی اندروید!

من هم تجربیات کمی در این زمینه دارم خوشحال میشم بتونم کمک کنم. اگه میشه خطایی که میده رو قرار بدید البته برنامه هم دانلود و تست میکنم اگه لازم شد :rolleyes:

ویرایش :

برنامه رو دانلود و بررسی کردم. شما توی این پروژه از appcompat برای actionbar استفاده کردید. چون این کتابخانه خودش دارای منابع خارجی هست باید اونها هم به پروژه اضافه بشن که خطاهای xml هم رفه بشن . راه مفصلش توی لینک زیر توضیح داده شده :
    http://developer.android.com/tools/support-library/setup.html#libs-with-res

مراحل Adding libraries with resources رو باید قدم به قدم انجام بدی . البته بر اساس نوع ide که eclipse یا android studio هست

نکته : اگه برنامه رو برای اندروید 3 به بالا بنویسی دیگه این همه دردسر برای اضافه کردن یه actionbar ساده نخواهی داشت چون فکر کنم دیگه الان ضریب نفوذ 3 به پایین خوشبختانه خیلی کم شده !! :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedpc007
      من هم تجربیات کمی در این زمینه دارم خوشحال میشم بتونم کمک کنم. اگه میشه خطایی که میده رو قرار بدید البته برنامه هم دانلود و تست میکنم اگه لازم شد :rolleyes:
      ممنونم
      اصلا برنامه اجرا نمیشه تو شبیه ساز!
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
        ممنونم
        اصلا برنامه اجرا نمیشه تو شبیه ساز!
        یعنی کلا اجرا نمیشه و یا کرش میکنه؟!
        اگه کلا اجرا نمیشه که مشکل تو نصب دارید!
        اگر کرش میکنه perspective اکلیپس رو روی DDMS بزارید و از تب LogCat خطایی که باعث کرش شده رو چک کنید....
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
          یعنی کلا اجرا نمیشه و یا کرش میکنه؟!
          اگه کلا اجرا نمیشه که مشکل تو نصب دارید!
          اگر کرش میکنه perspective اکلیپس رو روی DDMS بزارید و از تب LogCat خطایی که باعث کرش شده رو چک کنید....
          ممنونم
          کرش دقیقا چیه؟
          اجرا میشه ارور میده بسته میشه
          امتحان کردم ولی خطاهاش خیلی زیاده! متوجه نمیشم برای چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
            ممنونم
            کرش دقیقا چیه؟
            اجرا میشه ارور میده بسته میشه
            امتحان کردم ولی خطاهاش خیلی زیاده! متوجه نمیشم برای چیه
            این که ارور میده و بسته میشه بهش میگن برنامه Run time error داره و کرش میکنه. ران تایم ارور یعنی اروری که ظاهرش درسته ولی موقع اجرا خطا میده مثل تقسیم 2 تا متغییر وقتی اون که مخرج هست صفر بشه, دسترسی به درایه ای بزرگتر از سایز یه آرایه و هزار تا باگ دیگه...
            شما logcat رو کلیر کنید. برنامه رو اجرا کنید تا کرش کنه و کلی از این لاگ ها بندازه. اواخر لیست یه سری از لاگ ها قرمز هست.چند خط اول اون قرمز ها معمولا میگه مشکل رو. یه اسکرین شات از اونجا بگیرید تا من بهتون بگم مشکلش رو....

دیدگاه

دوست عزیز من برنامه شما رو دانلود و توی eclipse تست کردم و راه حل مشکل هم توی پست شماره 1 توضیح دادم !! دیگه دنبال چی میگردی داداش ؟ اگه مشکلی داری بگو تا توضیح بدم . اون راه حل 100% و قطعی هست پس بیشتر نگرد و همون راه رو پیگیری کن :bye :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                این که ارور میده و بسته میشه بهش میگن برنامه Run time error داره و کرش میکنه. ران تایم ارور یعنی اروری که ظاهرش درسته ولی موقع اجرا خطا میده مثل تقسیم 2 تا متغییر وقتی اون که مخرج هست صفر بشه, دسترسی به درایه ای بزرگتر از سایز یه آرایه و هزار تا باگ دیگه...
                شما logcat رو کلیر کنید. برنامه رو اجرا کنید تا کرش کنه و کلی از این لاگ ها بندازه. اواخر لیست یه سری از لاگ ها قرمز هست.چند خط اول اون قرمز ها معمولا میگه مشکل رو. یه اسکرین شات از اونجا بگیرید تا من بهتون بگم مشکلش رو....
                خیلی ممنون
                به روی چشم اگه حل نشد مزاحمتون میشم

نوشته اصلی توسط hamedpc007
                دوست عزیز من برنامه شما رو دانلود و توی eclipse تست کردم و راه حل مشکل هم توی پست شماره 1 توضیح دادم !! دیگه دنبال چی میگردی داداش ؟ اگه مشکلی داری بگو تا توضیح بدم . اون راه حل 100% و قطعی هست پس بیشتر نگرد و همون راه رو پیگیری کن :bye :rolleyes:
                شرمنده ندیدم قسمت ویرایش رو
                مرسی

دیدگاه

آقای shahinbahari این همونه که خواستید؟

آقای hamedpc007 رفتم همه اون کارا رو کردم بعد آخر کار دیدم خوده برنامه قبلا اونو اضافه کرده!

دیدگاه

آره همینجا منظورم بود.طبق این لاگ یه شی دارید که نال هست و ازاون میخواید استفاده کنید. مثل این 2 خط که b نال هست و وقتی متدی از اون رو صدا کنم برنامه کرش میکنه.روی اون خط توی لاگ که این رو نوشته دابل کلیک کنید میره جایی که مشکل داره.(معمولا)
                    Button b;
                    b.setOnClickListener......
                    حالا برسیم سر مشکلات برنامه شما!
                    اکتیویتی main نیاز نبود از ActionBarActivity مشتق بشه و FragmentActivity جواب کار رو میداد. کلا فرگمنت هم نیاز نبود که تو اکتیویتی اول باشه! (تازه اون شکلی اضافه کردن هم جالب نیست اصلا ولی غلط نیست. چرا رو جلوتر متوجه میشید) ولی این ها مهم نیست!
                    مشکل برنامه شما توی فایل Main و تو خط
                    Button b =(Button) findViewById(R.id.button1);
                    هست.با کامنت کردن این خط همین طور که تو عکس میبینید برنامه درست اجرا شد.

مسئله سر ID هایی هست که نسبت دادید. همه ی دکمه ها ID شون برابر Button1 هست و توی این خط این id رفرنس به dovomi.xml داره.بدیهی هست که این ویو تو صفحه بعد هست و رفرنس گرفتن ازش باعث خطا میشه. ID های یونیک برای هر ویجت استفاده کنید مشکل حل میشه.
                    * یه پروژه جدید بسازید و فایل ها رو تیکه تیکه اضافه کنید.به نظرم یه ارور نوشتاری توی یکی از فایل هایxml هست که فایل R رو نمیزاره ساخته بشه.
                    تست کنید ایشالا حل شه مشکلتون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X