5 نکته طراحي وب سايت در سال 2014
هم اکنون سال 2013 به پايان رسيده و سال جديد 2014 آغاز شده و مي بايست براي اين سال جديد آماده بود. با شروع اين سال مي بايست همه موارد مربوط به اين سال را بررسي نماييم. زمان آن رسيده که به 365 روز سال گذشته بنگريم و آن را بررسي نماييم. مي بايست به آينده نگاه کرد و براي آن آماده بود و همينطور وب سايت شما نيز مي بايست مطابق با نيازهاي روز باشد. در اين بخش 5 نکته مهم در ارتباط با وب سايت براي سال جديد براي شما بيان مي نمايم.

بهينه سازي عناوين و تگ هاي متا

داشتن رنک بالاتر در موتورهاي جستجو به معناي افزايش ترافيک وب سايت مي شود و افزايش ترافيک وب سايت باعث رونق کسب و کار مي گردد. بهينه سازي صفحات سايت، عناوين و تگ هاي متا باعث بهتر ايندکس شدن صفحات سايت توسط موتورهاي جستجو مي شود. اين مورد به شما در گرفتن رنگ بهتر در زمينه موضوع مورد نظر کمک مي نمايد. براي انجام اين کار حتما با متخصص سئو مشورت نماييد.

افزايش سرعت وب سايت

سرعت وب سايت (مدت زماني که کاربر در انتظار لود شدن وب سايت منتظر مي ماند) يکي از فاکتورهاي مي باشد که موتورهاي جستجو و مخصوصا گوگل به سايت شما رنک مي دهند. لازم به ذکر نيست سرعت بالاي وب سايت براي کاربران وب سايت نيز بسيار مهم مي باشند و صفحه وب سايت مي بايست کمتر از چند ثانيه لود شود در غير اين صورت و در صورتي که سايت با تاخير باز شود ممکن است کاربر صفحه وب سايت شما را مشاهده ننمايد. با استفاده از ابزار Page Speed Insights گوگل مي توانيد سرعت وب سايت خود را بسنجيد. براي سنجش سرعت وب سايت کافي است آدرس صفحه سايت خود را در باکس مورد نظر درج نموده و گوگل به شما خطاهاي وب سايت و هم چنين پيشنهاداتي راجع به بهتر شدن سرعت وب سايت مي دهد. اين پيشنهادات معمولا شامل کم کردن حجم و تعداد فايل هاي CSS و JAVASCRIPT و بهينه سازي صفحه HTML مي باشد. سرعت سنج گوگل اين پيشنهادات را هم براي موبايل و هم براي کامپيوترهاي معمولي در دو تب جداگانه مي دهد. پس به اين صورت مي توانيد سرعت وب سايت خود را هم در موبايل و هم در کامپيوترهاي معمولي بسنجيد.

بهينه سازي سايت براي موبايل

با توجه به اينکه در کدام بخش از جهان هستيد، کاربران اينترنت به درصدي از موبايل براي مرور اينترنت استفاده مي نمايند ( در آمريکا 20% و در هند 60% ). اين درصد از کاربران تعداد بسيار زيادي از کاربران را تشکيل مي دهد و اين تعداد روز به روز در حال افزايش است. در صورتي که سايت شما براي موبايل بهينه سازي نشده باشد شما تعداد قابل توجهي از کاربران خود را از دست خواهيد داد و سايتي با پايه اي ضعيف خواهيد داشت. سايت خود را در مرورگرهاي مختلف موبايل و تبلت بررسي نماييد. با توجه به پيچيدگي وب سايت شما، پيشنهاد مي گردد نسخه موبايلي سايت را که مختص براي مرورگرهاي موبايل ايجاد گرديده طراحي نماييد. طراحي سايت موبايل به دو روش انجام مي پذيرد که روش اول اضافه نمودن کدهاي تشخيص موبايل در سايت و اجرا شدن CSS هاي مربوط به موبايل در هنگام مرور وب سايت توسط موبايل مي باشد و روش دوم بررسي و پياده سازي سايتي با کليه ابعاد مي باشد که در اين نوع طراحي سايت در همه رزولوشن هاي مختلف بررسي مي گردد. مرورگرهاي موبايل و تبلت ها به دليل آنکه تصاوير در پيسل هاي بيشتري استرچ مي شوند رزولوشن هاي درخشانتري دارند و مي توانيد در مرورگرهاي موبايل و تبلت ها تصاوير با پيکسل بالاتري نمايش دهيد.

استفاده از شبکه هاي اجتماعي

از هر 4 کاربر در اينترنت 3 کاربر از شبکه هاي احتماعي استفاده مي نمايد. در صورتي که مطالبي ايجاد ننموده ايد که به راحتي در شبکه هاي اجتماعي به اشتراک گذاشته شود سال 2014 مي بايست اين کار را انجام دهيد. شما مي بايست در سايت خود فيلم, تصوير و مطلب بارگذاري نماييد و کليدي براي به اشتراک گذاري مطلب در شبکه هاي اجتماعي قرار دهيد. مي توانيد ابزار ShareThis را در تمام مطالب خود استفاده نماييد. استفاده از شبکه هاي اجتماعي و سيگنال هاي آن موردي است که براي موتورهاي جستجو و مخصوصا گوگل به عنوان يکي از آيتم هاي تاثير گذار رنک سايت تبديل شده.

تبديل وب سايت

در صورتي که از جوملا، وردپرس و PHP استفاده نمي نمايد زمان آن رسيده که وب سايت خود را بر پايه آن ها طراحي نماييد. استفاده از اين سيستم ها به خصوص توسط برندها و سايت هاي بزرگ رشد چشم گيري داشته و اين به آن دليل است که اين سيستم ها مزيت هاي بسياري را در مقايسه با سايت هاي Asp.net ارائه نموده اند. براي طراحي سايت php زمان بسيار کمتري در مقايسه با سايت Asp.net مي بايست صرف نماييد. هزينه پياده سازي سايت توسط php به مراتب پايين تر از asp مي باشد و همچنين سايت توسط php در مدت زمان بسيار کمتري نسبت به asp پياده سازي مي شود. همچنين php بر روي سرورهاي ويندوز و لينوکس تقريبا عملکرد يکساني دارد ولي asp.net فقط سازگار با سرورهاي ويندوز مي باشد.
منبع:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت