اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معادل تریستور روسی!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معادل تریستور روسی!

سلام
    یه تریستور روسی قدیمی (از اینا که پیچ و مهره خورن) به شماره T122-32-7 دارم که سوخته
    مشکل اینجاست که دیتاشیتش هم کلا روسیه و نمیشه فهمید چی به چیه
    کسی هست بدونه از کجا میشه تهیه کرد یا مشخصات این تریستور چیه و باید با چی جایگزینش کنم؟

دیتاشیت تریستور:
    http://www.datasheet4u.com/datasheet...0_ETC.pdf.html

پاسخ : معادل تریستور روسی!

سلام
    من بیشتر از قطعات روسی استفاده میکنم روسی هم کمی بلدم و اینم میگم کیفیتشون درجه یکه
    این تریستور شما 32 آمپر 800 ولت و برای PHASE CONTROL استفاده میشه
    معادل ها سری Т232 Т222 هستش
    عبارت T مخفف PHASE CONTROL THYRISTORS بعد از اون که عددی نوشته مثل 242 پکیج رو مشخص میکنه عبارت بعدی مثل 32 جریان تریستور هستش و اعدادی مثل 2-4-6-8-10-12-14-16 ولتاژ اون هارو مشخص میکنه که توی 100 ضرب میشه
    موفق باشید

دیدگاه

سلام
      یکی از جاهای که میتونید برید (تهران) پاساژ عباسیان زیر زمین
      معمولا کمکتون میکنن چون دفتر چه معادلات قطعات روسی رو دارن و مشابه روسیش بهتون میدن یا معادل اروپای بهتون معرفی کنن البته اگه حوصله داشته باشن

دیدگاه

ممنون از شما.
        تفاوت این تریستور با تریستورهایی مثل BT152 در چیه و آیا می تونم به جای این از BT152 یا مشابهش استفاده کنم؟
        این دو تا هم روسین؟ نمیتونم دیتاشیتشون رو پیدا کنم. :sad:

سلام
        یکی از جاهای که میتونید برید (تهران) پاساژ عباسیان زیر زمین
        معمولا کمکتون میکنن چون دفتر چه معادلات قطعات روسی رو دارن و مشابه روسیش بهتون میدن یا معادل اروپای بهتون معرفی کنن البته اگه حوصله داشته باشن
        شوربختانه تهران نیستم :cry: فروشگاه اینترنتی سراغ ندارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
          شوربختانه تهران نیستم :cry: فروشگاه اینترنتی سراغ ندارید؟
          شوری زیاد هم موجب فشار خون و ... میشه ها پس از نوع خوشبختانش استفاده کنی بهتر
          اصلا به فکر اینترنتی نباش چون نیست :biggrin:
          فردا یا شنبه براتون می پرسم خبرشو میدم

دیدگاه

ممنون از شما.
            تفاوت این تریستور با تریستورهایی مثل BT152 در چیه و آیا می تونم به جای این از BT152 یا مشابهش استفاده کنم؟
            تریستور های فاز کنترول بیشتر توی کنترول فاز برای مثال تو دیمر و..........هستش
            bt152 بیشتر کاربرد عمومی داره و میشه برای فاز کنترول هم استفاده کرد ولی بهتر از تریستور های مخصوص این کار استفاده بشه
            از bt152 به سختی با هیت سینک میشه 13 آمپر کشید ولی از روسی ها با هیت سینک میشه تا130% جریان نامی اونا کشید
            این دو تا هم روسین؟ نمیتونم دیتاشیتشون رو پیدا کنم. :sad:
            عبارت ТИРИСТОРЫ به آخرشون اضافه کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arvin Partovi Azar
              سلام
              من بیشتر از قطعات روسی استفاده میکنم روسی هم کمی بلدم و اینم میگم کیفیتشون درجه یکه
              عبارت T مخفف PHASE CONTROL THYRISTORS بعد از اون که عددی نوشته مثل 242 پکیج رو مشخص میکنه عبارت بعدی مثل 32 جریان تریستور هستش و اعدادی مثل 2-4-6-8-10-12-14-16 ولتاژ اون هارو مشخص میکنه که توی 100 ضرب میشه
              موفق باشید
              خیلی جالب بود!
              آقای پرتوی آذر، آیا در قطعات روسی هم مانند سایر قطعات تقلبی و کیفیت پایین وجود دارد؟ و اینکه آیا جایی سراغ دارید که قطعات روسی بفروشند؟
              خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

خیلی جالب بود!
                آقای پرتوی آذر، آیا در قطعات روسی هم مانند سایر قطعات تقلبی و کیفیت پایین وجود دارد؟ و اینکه آیا جایی سراغ دارید که قطعات روسی بفروشند؟
                سلام
                خیر نوع تقلبی وجود نداره چون همه ی این قطعات و وسایل مثل دیود ها - ترانزیستور ها - جی تی او ها - و ........... یا توی شوروی تولید شده یا توی لهستان و چکسلواکی زیر نظر شوروی تولید شده
                اخرین تولید ها تا سال 1996 ادامه داشته و متوقف شده
                من خودم از فانکشن ژنراتور گرفته تا منبع تغذیه هاشون استفاده کردم یک سال پیش یه تریستور خریده بودم 25000A 3600V که نوع نظامی بود :eek: :eek: 500 هزار تومن
                توی تبریز و جلفا و هادی شهر این قطعات وجود دارن و قیمت مناسبی دارن ولی تو جای دیگه ای نمیشناسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arvin Partovi Azar
                  سلام
                  خیر نوع تقلبی وجود نداره چون همه ی این قطعات و وسایل مثل دیود ها - ترانزیستور ها - جی تی او ها - و ........... یا توی شوروی تولید شده یا توی لهستان و چکسلواکی زیر نظر شوروی تولید شده
                  اخرین تولید ها تا سال 1996 ادامه داشته و متوقف شده
                  من خودم از فانکشن ژنراتور گرفته تا منبع تغذیه هاشون استفاده کردم یک سال پیش یه تریستور خریده بودم 25000A 3600V که نوع نظامی بود :eek: :eek: 500 هزار تومن
                  توی تبریز و جلفا و هادی شهر این قطعات وجود دارن و قیمت مناسبی دارن ولی تو جای دیگه ای نمیشناسم
                  یعنی الان دیگه قطعات روسی تولید نمیشن؟داخل این قطعات روسی IGBT هم پیدا میشه؟
                  خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

تشکر از همه دوستانی که راهنماییم می کنن :nice:

آیا مشابه سهل الوصولی واسه این T122 وجود نداره چیزی که راحت پیدا بشه
                    آخه من شهرستانم :sad:

راستی همین T122 قیمتش در چه حدودی هست؟

دیدگاه

یعنی الان دیگه قطعات روسی تولید نمیشن؟داخل این قطعات روسی IGBT هم پیدا میشه؟
                      اون قطعاتی که به اسم روسی میگن در واقع مال شوروی بوده آخر های سال 1989 چند نمونه برای کار های نظامی تولید شد بعید میدونم توی تهران موجود باشه
                      الان توی روسیه IGBT وغیره تولید میشه ولی نه برای صادرات به کشور های دیگه :agree:

دیدگاه

تشکر از همه دوستانی که راهنماییم می کنن :nice:

آیا مشابه سهل الوصولی واسه این T122 وجود نداره چیزی که راحت پیدا بشه
                        آخه من شهرستانم :sad:

راستی همین T122 قیمتش در چه حدودی هست؟
                        این تریستور ها به نوع سفینه ای معروفه :eek:
                        قیمتی حدود 2.5-4 هزاز تومن دارن برای جریان 30 آمپر

دیدگاه

دوستان ؛ من بالاخره تونستم این تریستور رو پیدا کنم :wow:
                          البته 32 آمپر گیرم نیومد 25 گرفتم
                          فروشنده می گفت روسی نیست آلمانیه اونم آلمان شرقی :eek: ریخت و قیافش هم داد میزنه که زیرخاکی به جا مونده از دوران هیتلر باشه
                          مشکلی که الان دارم اینه که هیچ شماره ای روش نیست هیچی :sad: حالا از کجا دیتاشیتشو پیدا کنم؟ از کجا مطمئن شم اینم واسه کنترل فازه؟

هر کدوم از دوستان لازم داشتن بگن تا شماره فروشنده رو واسشون پ.خ کنم.

دیدگاه

دوستان ؛ من بالاخره تونستم این تریستور رو پیدا کنم :wow:
                            البته 32 آمپر گیرم نیومد 25 گرفتم
                            فروشنده می گفت روسی نیست آلمانیه اونم آلمان شرقی :eek: ریخت و قیافش هم داد میزنه که زیرخاکی به جا مونده از دوران هیتلر باشه
                            مشکلی که الان دارم اینه که هیچ شماره ای روش نیست هیچی :sad: حالا از کجا دیتاشیتشو پیدا کنم؟ از کجا مطمئن شم اینم واسه کنترل فازه؟

هر کدوم از دوستان لازم داشتن بگن تا شماره فروشنده رو واسشون پ.خ کنم.
                            ازش عکسی بزارین
                            رنگش چه رنگیه ؟
                            اگه دور نویس نداشته باشه باید نوع پلاک دار باشه از فروشنده پلاکش رو بگیرید برای مثال این پلاک یه تریستور دیسکی 355 آمپره

دیدگاه

این عکسشه:

اگه دور نویس نداشته باشه باید نوع پلاک دار باشه از فروشنده پلاکش رو بگیرید برای مثال این پلاک یه تریستور دیسکی 355 آمپره
                              یعنی هر کدوم از این تریستورها باید یه پلاک به این بزرگی داشته باشن :surprised:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X