اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست فیلتر butterworth یا bessel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست فیلتر butterworth یا bessel

سلام دوستان
    بنده امروز برایه سابم باکسی ساختم که با mdf 16mil هست که باکس از نوع پورتد هست و 52لیتر حجم داخلی داره و یه پورت مستطیلی به ابعاد 4x32 سانت هم زیره باکسه
    سابم 3013 کنوود هست و با اینکه اندازه های منوال سابمو رعایت کردم ولی اصلا از صداش راضی نیستم
    وصلش کردم به اون امپلیه که تو همین انجمن هستو 4تا irfp250 داره
    با اینکه تو ولوم زیاد ساب خودشو داره میکشه ولی اصلا اونطور که باید کوبش نداره!
    مشخصاتشو تو برنامه winisd وارد کردم و تو نمودارها برنامه نشون داد که تو این وضعیت فرکانسایه زیره 30 هرتزو خیلی زیاد تقویت میکنه و با اینکه xmax ساب 15 میل هست ولی مثلا تو فرکانس 20هرتز این مقدار میرسه به 30میل که دو برابر حالت عادی ساب باید در بیاد دیافراگمش که بسیار خطرناکه
    الانم دنبال فیلتر باتروورث یا بسل پسیو هستم تا بتونم فرکانسایه زیر 30 هرتزو تضعیف کنم کما اینکه وقتی اینکارو تو winisd انجام میدم نتیجه نمودار عالی میشه
    از دوستان اگه کسی این فیلترارو داره از ما دریغ نکنه :redface:

پاسخ : درخواست فیلتر butterworth یا bessel

سلام من فکر نمیکنم که اهنگها فرکانس زیر 50 هرتز داشته باشند شما مگه با چه اهنگی تست میکنید؟

دیدگاه

درود دادش به احتمال زیاد باز یک جای از کارت مشکل داره چون من با باکس لوله ای از این اشغالا صدای ازش گرفتم که در و دیوارو میلرزونه فقط ویبره میزنه لامثب
      شما با اون فیلتر که ساختی هم یک تست بزن باکست شرکتیه یا نه؟؟
      Fail Never
      گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
      دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jooly
        درود دادش به احتمال زیاد باز یک جای از کارت مشکل داره چون من با باکس لوله ای از این اشغالا صدای ازش گرفتم که در و دیوارو میلرزونه فقط ویبره میزنه لامثب
        شما با اون فیلتر که ساختی هم یک تست بزن باکست شرکتیه یا نه؟؟
        درود بی پایان
        یه باکس با ظرفیت 52 لیتر با mdf 16mil درست کردم که از نوع پورتد هست و یه پورت با اندازه دهنه 32*4 سانت و بطول 26 سانت هم داره زیرش
        با چسب اکواریوم هم حسابی درزگیری کردم
        سابم کنوود 3013 به قطر دهنه 12اینچه
        من نگفتم که صدایه بدی دارم و اتفاقا صدا بسیار کوبنده و خفنه
        فقط اگه یه فیلتر بزارمو فرکانسایه زیر 25هرتزو ازبین ببرم دیگه ساب فقط میکوبونه(بنده از لوبیس خوشم نمیاد و فقط دنباله کوبشم)
        امروزم یه نرم افزار از نت گرفتم که خیلی کاربردیه
        سیگنال ژنراتوره و میتونه فرکانسایه از 1هرتز تا 18کیلو هرتزو بسازه
        داشتم اینو رو امپلیه که 4تا ماسفت 250 داره و سابم تست میکردم
        گزاشته بودمش رو فرکانس 5هرتز!
        ساب دقیقا 5بار در ثانیه به طرز فجیعی جلو عقب میپرید ولی اصلا صدایی شنیده نمیشد!!!
        اصلا انگار این پرشها الکی بود!
        یهو ساب تا اخر اومد جلو و در همون وضعیت قفل شد!!! :sad:
        منم سریع سیم بلنگو رو قطع کردم که ایندفه دیدم یکی از مقاومتایه امپلی داره اتیش میگیره! :sad:
        سریع برق امپلیو قطع کردم
        البته مشخصه امپلی سوخته بود
        خیلی دستو پاچه رفتم سابو با مولتیمتر تست کردم که دیدم پایه هاش اتصال کوتاه میدن و 3.6 اهم هم مقاومتشونه
        بعدشم سابو وصل کردم به امپلی ماشین که عین روز اول صدا میداد و همه چی عالی بوود
        امپلیمو ماسفتاشو دراوردمو تست کردم که 3تا سوخته و یکی سالم بود ولی خدارو شکر سابم سالمه سالم بود
        دیگه تصمیم اکید گرفتم که یا امپلی نسازم یا اگه میخام بسازم حتما پروتکتور هم براش بسازم
        پروژه بعدیم nmos350 هست که پروتکتور هم روشه
        حالا 1سوال:
        به نظر شما دلیل قفل کردن ساب چی بود؟
        به دلیل جلو عقب پریدنایه شدید ساب ساب وقتی پرید جلو دیافراگمش از رو مغزیه اهنربا خارج شدو موجب سوختن امپلی شد؟
        یا
        به دلیل گرم کردن زیاد هیتسینکه ماسفتایه امپلی(هیتسینک کوچک و پروفیل المینیومیه پنجره بود که خیلی هم گرم میکرد)امپلی سوختو برق مستقیمو فرستاد به ساب که باعث جلو اومدن و قفل کردنه دیافراگم ساب شد؟؟
        خودم نظر دوم رو احتمال میدم چون بعد قطع کردنه ساب از امپلی بلا فاصله ساب به حالت اولش برگشت

دیدگاه

دقیقا گزینه دوم اگه یه ذره دیرتر قطعش میگردی سابت میسوخت
          بعدشم اون رادیاتی که گذاشتی معلومه کمه خیلی کمه برا این امپلی حتی جوابه 2 تا ماسفت هم نمیده چه برسه 4 تا

دیدگاه

کسی نمیدونه من اگه ازون هیتسینگایه خفنه پره دار که طولش مثلا 30سانت باشه عرضشم حدود 10سانت باشه و ارتفاع هریک از پره هاشم حدود 5 سانت یا بیشتر باشه از کجا باید تهیه کنم?
            من تو تموم سایتایه فروش اینترنتی رفتم ولی نداشتن
            در حالیکه 1ماه قبل عید تهران بودم و پاساژ امجد ازینا داشت
            منم نخریدم و 2تا امپلی سوزوندم تا حالا فقط به خاطر نداشتن هیتسینک مناسب
            نمیتونم واسه 2تا دونه هیتسینک پاشم بیام تهران
            کسی سایتی نمیشناسه که ازین هیتسینکایه خفن بفروشن توش?

دیدگاه

سلام
              امپلی رو نتونستیم خنک کنید سوخته این طبعییه
              علت جلو اومدن ساب هم ولتاژ دی سی بوده
              میگن یه نخ سیگار به آدم ارامش میده!
              به اندازه یه سیگار نبودی!

دیدگاه

اگر هیت سینکت کوچیکه مشکلی نیست یه فن بزار که دائما" روشن باشه و ترانزیستور ها رو خنک کنه .

دیدگاه

فراتر از کوچیکه!
                  یه تیکه پروفیل المینیومی 4در6 سانت به طول حدودا 10 سانت که یه ضلعشو بریدم و 3ضلع داره!
                  این یعنی پره هم نداره و بسیار نازکتر ازون هیتسینک پره ای هاست
                  فعلا که امپلیم سوخته و واسه امپلیه بعدیم حتما هیتسینک خفن میخرم
                  اگه بخام امپلیو با 3جفت ماسفت 250n بسازم میشه?
                  درایورش واسه 6تا ماسفت جوابگو هست?
                  nmos 350 هم خوبه ولی چون nmos200 روساخته بودم بعد 5دقیقه سوخت زیاد از سریه nmosراضی نیستم
                  کلا دنباله امپلی هستم که 300وات قدرت داشته باشه و ماسفتی باشه و حتما n chanel باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jin_kazama
                    فراتر از کوچیکه!
                    یه تیکه پروفیل المینیومی 4در6 سانت به طول حدودا 10 سانت که یه ضلعشو بریدم و 3ضلع داره!
                    این یعنی پره هم نداره و بسیار نازکتر ازون هیتسینک پره ای هاست
                    فعلا که امپلیم سوخته و واسه امپلیه بعدیم حتما هیتسینک خفن میخرم
                    اگه بخام امپلیو با 3جفت ماسفت 250n بسازم میشه?
                    درایورش واسه 6تا ماسفت جوابگو هست?
                    nmos 350 هم خوبه ولی چون nmos200 روساخته بودم بعد 5دقیقه سوخت زیاد از سریه nmosراضی نیستم
                    کلا دنباله امپلی هستم که 300وات قدرت داشته باشه و ماسفتی باشه و حتما n chanel باشه!
                    سلام
                    الان که اون آمپلی خودش 2 جفت داره فکر کنم بشه یه جفت دیگر هم بهش اضافه کرد . اما اینو بدون تو قدرت تاثیری ندارهتنها مزیتش اینه که می تونی بارهای کمتر از 4 اهم رو بهش وصل کنی اما شما که می خوای یه بار 4 اهمی اونم ساب بهش وصل کنی دیگه تفاوتی نمی کنه که یه جفت ماسفت اضافه کنی یا نکنی

دیدگاه

سلام
                      ببخشید شما اون فیلتری که واسه سابتون گذاشتین چی بوده ؟ میشه مدارشو بذارین چون من اون فیلتر با tl072 رو درست کردم که زیاد ازش خوشم نیومد با اون ولوم دوبلش مشکل دارم :cry:

دیدگاه

داداش اون فیلتری رو که برات توی اون یکی پستی که زدی گذاشتم بدردت نخورد؟
                        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jin_kazama
                          کسی نمیدونه من اگه ازون هیتسینگایه خفنه پره دار که طولش مثلا 30سانت باشه عرضشم حدود 10سانت باشه و ارتفاع هریک از پره هاشم حدود 5 سانت یا بیشتر باشه از کجا باید تهیه کنم?
                          من تو تموم سایتایه فروش اینترنتی رفتم ولی نداشتن
                          در حالیکه 1ماه قبل عید تهران بودم و پاساژ امجد ازینا داشت
                          منم نخریدم و 2تا امپلی سوزوندم تا حالا فقط به خاطر نداشتن هیتسینک مناسب
                          نمیتونم واسه 2تا دونه هیتسینک پاشم بیام تهران
                          کسی سایتی نمیشناسه که ازین هیتسینکایه خفن بفروشن توش?
                          درود

اینجا هر چی بخواهی داره http://aydaelectronic.com با پست هم میفرسته
                          خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X