اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال در میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال در میکرو

سلام دوستان من میخوام به یک اتمگا8 ماژول سیم900 و ماژول rc5 و سنسور رطوبت وصل کنم همه ی اینها هم ارتباط سریال با میکرو باید برقرار کنند ، حالا با توجه به داشتن فقط یک پورت سریال در مگا 8 یا 16 من چیکار کنم؟
    خودم خواستم رله بذلرم سر راه هر سه تا ورودی سریال و با خود میکرو به رله ها فرمان بدم اما گفتم شاید راه دیگه ای هم باشه در ضمن این روش معلوم نیست درست باشه یا نه؟

راجع به boud rate هم یه توضیح بدید مفهومشو خوب متوجه نشدم
    ممنون
    شکست ميخورم اما تسليم نميشوم...

www.raxxar.blogfa.com

پاسخ : ارتباط سریال در میکرو

نوشته اصلی توسط miladkolivand
    سلام دوستان من میخوام به یک اتمگا8 ماژول سیم900 و ماژول rc5 و سنسور رطوبت وصل کنم همه ی اینها هم ارتباط سریال با میکرو باید برقرار کنند ، حالا با توجه به داشتن فقط یک پورت سریال در مگا 8 یا 16 من چیکار کنم؟
    خودم خواستم رله بذلرم سر راه هر سه تا ورودی سریال و با خود میکرو به رله ها فرمان بدم اما گفتم شاید راه دیگه ای هم باشه در ضمن این روش معلوم نیست درست باشه یا نه؟
    سلام.من دقیقا نمیدونم ماژولات چی هستن و چه مدلی کار میکنن!! ولی فکر کنم میتونی از روش سوئیچ ترانزیستوری یا ماسفتی استفاده کنی
    هر ماژولی که نوبت ارسالش شد، توسط یه ترانزیستور یا ماسفتی که از میکرو فرمان میگیره، روشن بشه. وقتی اطلاعاتشو فرستاد این خاموش بشه و بعدی روشن بشه و به همین صورت...
    کد:
    راجع به boud rate هم یه توضیح بدید مفهومشو خوب متوجه نشدم 
    ممنون
    Baud Rate تو usart نرخ ارسال رو مشخص میکنه. واحدش بیت بر ثانیه هست.یعنی در هر ثانیه چند بیت بفرسته.
    مثلا تو یه سری داده کاراکتری 8 بیتی داری
    و Baud Rate رو هم روی 9600 تنظیم کردی.هر 8 بیت، میشه یه بایت
    پس تو 1 ثانیه 9600 بیت یا 1200 بایت فرستاده میشه.
    پس هر بایت در 840 میکروثانیه فرستاده میشه.
    حالا اگه زمان برات مهم باشه پس این نرخ ارسال رو زیاد میکنی
    ولی این زیاد کردن بستگی به این داره که کریستالی که منبع پالس ساعت میکرو هست چقدر باشه
    مثلا اگه منبع پالست 1 مگاهرتز باشه ماکزیمم Baud Rate میتونه 125 Kbps باشه
    با کریستال 8 مگ میتونه 1 Mbps باشه
    و با کریستال 16 مگ میتونه 2 Mbps باشه
    ولی به صورت نرمال اکثرا روی 9600 تنظیم میشه
    نکته مهم اینه که Baud Rate تو فرستنده و گیرنده باید مثل هم تنظیم بشه.یعنی حتما باید یکی باشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X