ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

کمک در ساخت بازوي رباتيک

سلام
    من براي پروژه دانشگاه ميخوام يه بازوي رباتيک درست کنم
    اطلاعاتي در اين رابطه ندارم البته توي اينترنت يه سري عکس پيدا کردم ولي زياد جالب نبودن
    من فعلا فقط روي سخت افزار مشکل دارم و براي برنامه نويسي فعلا موردي نيست چون استاد
    الگوريتم هاي کنترلي رو در اختيار من ميزاره
    به نظر شما ساخت يه بازئ رباتيک ميتونه پروژه خوبي از نظر بار علمي واسه کارشناسي کنترل باشه؟
    اگر نيست شما چه پروژه اي رو پيشنهاد ميديد؟
    ممنون
    2011/12/30
    420
    20

پاسخ : کمک در ساخت بازوي رباتيک

درمورد نوع پروزه نظري ندارم. ولي ساخت يک باروي رباتيک با استفاده از موتور هاي dynamixel امروزه بسيار کار ساده اي است و بهتر است ويژگي هاي ديگري به آن اضافه شود.
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
    درمورد نوع پروزه نظري ندارم. ولي ساخت يک باروي رباتيک با استفاده از موتور هاي dynamixel امروزه بسيار کار ساده اي است و بهتر است ويژگي هاي ديگري به آن اضافه شود.
    ممنون دوست عزيز بابت پاسخ شما
    ميشه کمي درمورد اين موتورها توضيح بديد ؟
    حدودا چه قيمتي هستند؟
    2009/01/30
    168
    9

من پروژه کارشناسيم سال 88 بازوي رباتيک با 6 درجه آزادي . در اسکيل واقعي ( حداکثر طول 2/13 حداکثر وزن قابل حمل 1/5 کيلو گرم وزن خود ربات بيشتر از 40 کيلو گرم وزن پايه نگهدار حدود 40 کيلو ) بود . فقط اينو خدمتتون عرض کنم ما يک تيم 3 نفره از مهندسي برق و مکانيک بوديم اما پروژه رو توي زمان بنديش نتونستيم تموم کنيم . بسيار بسيار زمان بر هست و البته به هزينه بالايي نياز داره .
    حتما درباره اينکه چقدر قراره هزينه کنيد ( اون زمان ما نزديک 3 تومن هزينه کرديم و پروژه باز هم کار داشت البته) براورد کنيد و اينکه احتياج به مشاوريني از مهندسي کامپيوتر و مکانيک داريد البته .
    ميتونيد هم در اندازه کوچيکتر اين کار رو به انجام برسونيد اما خيلي از اثراتي که در ابعاد واقعي ديده ميشوند در اسکيل هاي کوچيک نمودي پيدا نميکنند .
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali-65
    من پروژه کارشناسيم سال 88 بازوي رباتيک با 6 درجه آزادي . در اسکيل واقعي ( حداکثر طول 2/13 حداکثر وزن قابل حمل 1/5 کيلو گرم وزن خود ربات بيشتر از 40 کيلو گرم وزن پايه نگهدار حدود 40 کيلو ) بود . فقط اينو خدمتتون عرض کنم ما يک تيم 3 نفره از مهندسي برق و مکانيک بوديم اما پروژه رو توي زمان بنديش نتونستيم تموم کنيم . بسيار بسيار زمان بر هست و البته به هزينه بالايي نياز داره .
    حتما درباره اينکه چقدر قراره هزينه کنيد ( اون زمان ما نزديک 3 تومن هزينه کرديم و پروژه باز هم کار داشت البته) براورد کنيد و اينکه احتياج به مشاوريني از مهندسي کامپيوتر و مکانيک داريد البته .
    ميتونيد هم در اندازه کوچيکتر اين کار رو به انجام برسونيد اما خيلي از اثراتي که در ابعاد واقعي ديده ميشوند در اسکيل هاي کوچيک نمودي پيدا نميکنند .
    ممنون
    ميشه رشته تحصيليتون رو بگيد؟
    به نظر شما اين پروژه ميتونه بار علمي مناسبي واسه کارشناسي کنترل داشته باشه؟
    شما پروژه مناسبي ميتونيد معرفي کنيد؟
    باز هم منمنون
    2009/01/30
    168
    9

من الکترونيک خوندم .
    اگر الان قرار بود پروژه بدم ميرفتم سمت پردازش تصوير با سيستم هاي embedded . مثلا با fpga .
    اما ميتونيد از پردازش تصوير در يک لوپ کنترلي استفاده کنيد مثلا بحث تٍرک کردن يا پيدا کردن هدف و نشانه روي يک وسيله به سمت هدف. هم کاربرد داره هم خيلي جديده و کمتر کسي کار کرده هم تعداد از مباحث کنترلي توش مطرحه هم سخته!
    :biggrin:
    2007/06/01
    ايران
    379
    9

اگر واقعا می خواهی پروژه کنترلی کارکنی ، هرگز سمت موتور داینامیکسل و مشابه نرو

برو از موتور های براشلس گیربکس دار استفاده کن

همچنین کنترل موقعیت یازو برندار.

برو روی کنترل امپدانس ربات کار کن

به طور خلاصه:
    ورودی سیستم: ولتاژ سیم های موتور
    خود سیستم: بازو با موتور براشلس
    خروجی: امپدانس ربات

کاربرد: نوشتن ، سمباده زدن و ...

درجه آزادی را هم 2 تا بیشتر نگذار ، چون کارشناسی هستی و تا همین جاش پروژه سنگینی شده
    اگر هم کلت بوی قرمه سبزی میدهد، درجه آزادی را 7 تا بگذار

اگر هم دنبال ماست مالی و ... هستی از همین داینامیکسل استفاده کن
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

ممنون از جوابتون
    پردازش تصوير يه کم فعلا واسه من سنگين ميشه چون امتحانات پايان ترم نزديک اند و ترم تابستون هم کنترل مدرن بايد بردارم
    به نظر ميرسه ساخت يه بازوي رباتيک با نهايت سه يا چهار درجه آزادي کافي باشه بعد ميتونم روي همين بازو کنترل با پردازش
    تصور رو هم پياده کنم
    به نظر دوستان اين کار به درد بخور هست؟
    2009/01/30
    168
    9

اون زماني که تيم ما اين پروژه رو انجام داد بدرد ميخورد . مسابقات ربات جراح برگزار ميشد ما هدفمون اين بود شرکت کنيم . يک قسمت پردازش تصوير براي فيدبک از وضعيت گريپر داشتيم اما مسابقاتو منحل کردند و هم توي ذوقمون خورد و هم ... جايزه اش از دسترسمون دور شد ( معافيت خدمت سربازي - تحصيل در ارشد بدون آزمون با موافقت دانشگاه مقصد) بگذريم . به درد ميخوره اما !نميخوام نااميدتون کنم مشتري اين طرح ايران خودرو هست (يا سايپا و همچين شرکتهاي بزرگي ) اما شما اگر رباتت و تکنولوژيتو مفتي هم بدي بهشون نميخوانش دليلش رو هم من نميدونم ! ترجيح ميدند(مينيمم) 20 هزار دلار هزينه کنند و از شرکت کوکا ربات بخرند اما به ايراني جماعت اعتماد نکنند . بگذريم جاي درد دل نيست !
    ميتوني هم اثرات بار و سرعت و شتابو ... حرکتهاي مختلف ربات و مسيرهاي حرکت و ... توي ربات خودت بررسي کني و مقاله بدي . يا تنشهاي وارده به بازوتو مدلسازي کني ... کار زياد ميشه کرد اما وقتي به درد ميخوره که ازش استفاده بشه . مثلا همون شرکت کوکا بياد از نتايج اين کار شما استفاده کنه که توي ايران همچين شرکتي نداريم متاسفانه .
    يا ميتوني درباره آموزش ربات و Learn کردنش تحقيق کني ( که نميدونم چقدر کنترلي محسوب ميشه) اما فکر کنم در اين موضوع مشترياني در ايران پيدا بشند . فرضا روي بدنه سنسورهاي شتاب سنج کار گذاشته باشي (يا از خروجي انکودر موتور استفاده کني ) و با دستت بازو رو حرکت بدي و خروجي رو بخوني . و به رباتت بگي همون خروجي رو به همون صورت با همون مسير برات انجام بده . در جوشکاري مسير يا رنگ کاري و ... کاربرد داره .
    کار زياد ميشه کرد بستگي به همت خودتون داره البته .
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9