ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 39 نخست 12345678910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 389
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

پاسخ : آموزش سوئیچینگ به زبان ساده ( پرسش و پاسخ )

خوب فعلا باک و بوست و مباحث مقدماتی و مرتبط رو گفتیم لطفا سوالات رو در حد مطالب ارائه شده بپرسید و اگر جایی به توضیح بیشتر بود حتما از طریق پیغام خصوصی به من اطلاع بدید. سایر مطالب رو در روزهای بعد قرار میدیم که دوستان وقت داشته باشن مطالب رو بخونن و سوال بپرسن.
    البته شاید باک - بوست رو هم امروز بگیم
    :bye

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2011/07/11
    اصفهان
    188
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    خوب فعلا باک و بوست و مباحث مقدماتی و مرتبط رو گفتیم لطفا سوالات رو در حد مطالب ارائه شده بپرسید و اگر جایی به توضیح بیشتر بود حتما از طریق پیغام خصوصی به من اطلاع بدید. سایر مطالب رو در روزهای بعد قرار میدیم که دوستان وقت داشته باشن مطالب رو بخونن و سوال بپرسن.
    البته شاید باک - بوست رو هم امروز بگیم
    :bye
    داداش همین امروز ادامه بده که باد نخوره پشت آموزش [یهو میچاد !] !!! :mrgreen:
    در ضمن این ایام که همه سرشون شلوغه.
    همه درگیر پروژه و میانترم و ...

ممنون
    * هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.
    * سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.
    *بدترين دوست،آ* کسی است که براي او به رنج و زحمت افتي.
    حضرت علی(ع)
    آموزش AVR به ساده ترین زبان ممکن : Noise.Blog.IR
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نوری
    داداش همین امروز ادامه بده که باد نخوره پشت آموزش [یهو میچاد !] !!! :mrgreen:
    در ضمن این ایام که همه سرشون شلوغه.
    همه درگیر پروژه و میانترم و ...
    ممنون
    بابا نفسم گرفت از بس تایپ کردم :sad: =))
    ولی سعی می کنیم سرعت مناسب رو داشته باشیم به شرط اینکه دوستان از بحث استقبال کنن :biggrin:

2008/07/11
    255
    6

پاسخ : آموزش سوئيچينگ به زبان ساده ( پرسش و پاسخ )

با تشکر از آقا ناصر منتظري. از نظر من يه مشکلي که توي آموزش شما هست ، نحوه ارتباط دهي پست ها با هم ديگه است. مثلا به نظر من ارتباط پست "ترکيب بوست" و "رگولاتور بوست و يک کاربرد مهم آن" چندان قوي و خوب بيان نشده. به نظر ميرسه نوعي شتاب زدگي در بيان مطالب وجود داره. در صورتي که هيچ نيازي به بيان مطالب با سرعت زياد نيست. اينجوري کيفيت کار پايين مياد. براي خود من در مورد پست هاي روز دوم سوالات زيادي به وجود اومده که ناشي از همين شتاب زدگي در بيان مطالبه. يه مشکل ديگه هم اينه که شما از همون پست اول هدف گذاري مشخصي براي اين آموزش بيان نکردي. مثلا خود من که هيچ آشنايي با مبحث سوييچينگ ندارم نميدونم قراره آخر اين تاپيک به چي برسيم!!! بهتر بود شما به صورت يه نمودار بلوکي و خيلي کلي قسمت هاي يه مدار سوئيچينگ رو نشون ميدادي و مرحله به مرحله جلو ميرفتي. در هر حال ممنون. شايد انتظارات من زيادي بالا باشه. تا نظر شما چه باشد :job:
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    با تشکر از آقا ناصر منتظري. از نظر من يه مشکلي که توي آموزش شما هست ، نحوه ارتباط دهي پست ها با هم ديگه است. مثلا به نظر من ارتباط پست "ترکيب بوست" و "رگولاتور بوست و يک کاربرد مهم آن" چندان قوي و خوب بيان نشده. به نظر ميرسه نوعي شتاب زدگي در بيان مطالب وجود داره. در صورتي که هيچ نيازي به بيان مطالب با سرعت زياد نيست. اينجوري کيفيت کار پايين مياد. براي خود من در مورد پست هاي روز دوم سوالات زيادي به وجود اومده که ناشي از همين شتاب زدگي در بيان مطالبه. يه مشکل ديگه هم اينه که شما از همون پست اول هدف گذاري مشخصي براي اين آموزش بيان نکردي. مثلا خود من که هيچ آشنايي با مبحث سوييچينگ ندارم نميدونم قراره آخر اين تاپيک به چي برسيم!!! بهتر بود شما به صورت يه نمودار بلوکي و خيلي کلي قسمت هاي يه مدار سوئيچينگ رو نشون ميدادي و مرحله به مرحله جلو ميرفتي. در هر حال ممنون. شايد انتظارات من زيادي بالا باشه. تا نظر شما چه باشد :job:
    هر سوالی داشتی بپرس دوست عزیز من در خدمتم. :read:
    مجبوریم با سرعت بریم جلو چون هم مطالب زیاده و هم بنده وقت زیاد ندارم. :mrgreen:
    البته برخی از مطالب رو نمیشه کامل کامل توضیح داد ولی اگر دوستان سوال داشته باشن حتما توضیحات رو در قسمت اصلی کامل تر می کنیم :applause:
    هدف ما اینه که دوستان رو با سوئیچینگ اشنا کنیم البته من ده ساله دارم سوئیچینگ مطالعه می کنم هر روز هم کلی مطلب جدید یاد می گیرم پس هر کسی می خواد خوب یاد بگیره باید هم تحقیق کنه و هم جایی که مشکل داره رو سوال بپرسه :question: :agree:

2013/03/25
    TABRIZ
    722
    7

با سلام
    می شه عمل رینگینگ رو بیشتر توضیح بدین ؟؟
    با تشکر
    به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط TABASOOMTZ
    با سلام
    می شه عمل رینگینگ رو بیشتر توضیح بدین ؟؟
    با تشکر
    هر دیود یه خازن ذاتی داره به خاطر فیزیک نیمه هادیش
    برای عمل رینگینگ مقدار جریان بار خیلی کم هست
    وقتی سوئیچ وصل میشه جریان کمی از سلف می گذره و انرژی کمی در سلف ذخیره میشه
    وقتی سوئیچ باز میشه انرژی سلف که باید بره تو خروجی به علت کم بودن زود تموم میشه و جریان سلف به صفر میرسه
    وقتی جریان سلف به صفر رسید :
    خازن خروجی می خواد خازن ذاتی دیود رو شارژ کنه به همین خاطر یه جریان کم شکل میگیره دوباره سلف یه خود القایی کوچیک ایجاد می کنه و این عمل به طور کامل یه بار دیگه تکرار میشه و در نهایت یه موج سینوسی ایجاد میشه که این موج سینوسی که در این سیستم به وجود اومده مثل نویز و پارازیت می تونه مدار رو بر هم بزنه. شکلش هم در تاپیک اصلی موجوده .

2012/01/15
    مشهد
    44
    0

سلام
    من الان این تاپیکو دیدم. قبل از اینکه مطالبشو بخونم یه نگاه کلی انداختم و به یه پست برخوردم که به آی سی lm2576 اشاره کرده بودید. من دیروز مدار این آی سی رو برای پروزه آز الک3 ساختم و بعد از کلی کلنجار رفتن با سلف و خازناش تونستم ازش جواب بگیرم. خیلی آی سی جالبی هستش. اول نمیتونستم ازش جریان زیاد بکشم و ولتاژ افت میکرد چون سلفم مشکل داشت و از اون مهمتر توی ورودی خازن نگذاشته بودم. اینم عکسش. اون دوتا خازن 4700 رو توی ورودی گذاشتم. 12 ولت به مدار دادم و در خروجی تا 2 آمپر 11 ولت تونستم تست کنم.

یه سوالیه که چند وقته ذهنمو مشغول کرده که از استاد گرامی خواهشمندم نظرشون رو بگن. اگر چهارتا خازن 4700 میکرو 12 ولت داشته باشیم و اونها رو تک تک با 12 ولت کاملا شارژ کنیم بعد بیایم اینارو با هم سری کنیم ولتاژ مجموعشون میشه 48 ولت درسته؟!
    حالا اگه این فرآیند رو به صورت اتوماتیک با یه میکرو و چندتا ماسفت انجام بدیم وخروجی رو به یه خازن 10000 میکرو 50 ولت بدیم! اونوقت این یه مبدل DC به DC نیست؟! بدون هیچ تشعشع الکترومغناطیسی و از این حرفا! اگه جریان بیشتری لازم بود چندتا ازاین طبقه ها اضافه میکنیم و میکرو رو طوری برنامه ریزی میکنیم که وقتی این طبقه در حال شارژ هست اون یکی دشارژ بشه. نظرتون چیه؟
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    685

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Yaghoubi
    سلام
    اگر چهارتا خازن 4700 میکرو 12 ولت داشته باشیم و اونها رو تک تک با 12 ولت کاملا شارژ کنیم بعد بیایم اینارو با هم سری کنیم ولتاژ مجموعشون میشه 48 ولت درسته؟!
    حالا اگه این فرآیند رو به صورت اتوماتیک با یه میکرو و چندتا ماسفت انجام بدیم وخروجی رو به یه خازن 10000 میکرو 50 ولت بدیم! اونوقت این یه مبدل DC به DC نیست؟! بدون هیچ تشعشع الکترومغناطیسی و از این حرفا! اگه جریان بیشتری لازم بود چندتا ازاین طبقه ها اضافه میکنیم و میکرو رو طوری برنامه ریزی میکنیم که وقتی این طبقه در حال شارژ هست اون یکی دشارژ بشه. نظرتون چیه؟
    انرژی ای که میشه تو یه خازن ذخیره کرد چندان زیاد نیست.
    تشعشع الکترومغناطیسی خیلی راحت با رعایت چند نکته قابل حذف هست.
    این مبدلی که شما فرمودید به تعداد خیلی زیادی المان نیاز داره و همچنین به علت اینکه خازن ها جریان نشتی دارن کلی انرژی هدر میره و راندمان کمی داره و اگر محاسبه کنید می بینید که برای مقدار کمی انرژی به ظرفیت خیلی زیادی نیاز دارید.

2008/02/20
    777
    4

يک عدد سوال!
    چرا هسته من داغ ميشه؟
    يعني ميدونم شار داخل هسته رو بايد کمتر از0.2 در نظر بگيريم . اما حتي در مواقعي که روي 0.13 هم هستم هسته داغ ميشه!
    سيم هام هم نسبت به جريان با قطر مناسب انتخاب کردم!
    يعني با يه دونه ef20 وقتي روي 10 وات توان ميرم شروع ميکنه داغ شدن!!!
    فاصله هوايي هم خب تا يه حدي ميشه زياد کرد! چيکار کنم؟؟؟
    خارجيا اومدن با يه ef13 5 وات رو عبور ميدن
    حالا من هسته Ef13 که از سلف الکترونيک خريدم بينهايت داغ ميشه تو اون توان!!!! :|
صفحه 3 از 39 نخست 12345678910111213 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 389