اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خفه کننده صداها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خفه کننده صداها

آیا وسیله ای وجود داره که مثلا مثل هد فون یا سمعک باشه و وقتی به گوش زده بشه کل صدای محیط رو بگیره وکوچکترین صدا هم قابل شنیدن نباشه؟؟؟

پاسخ : خفه کننده صداها

بلی. اسمش چوپ پنبه ست! انواع صنعتی و نظامی هم داره که واقعاً همه صداها رو خفه می کنه.

در مورد کاهش صدا یه سری چیزا هست (جستجو کنید Active Noise Cancellation)، ولی اینکه کلاً خفه بشه... بعید می دونم بجز چوپ پنبه چیزی باشه.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مریم جلالی
      آیا وسیله ای وجود داره که مثلا مثل هد فون یا سمعک باشه و وقتی به گوش زده بشه کل صدای محیط رو بگیره وکوچکترین صدا هم قابل شنیدن نباشه؟؟؟
      3 یا 4 سال پیش تو نمایشگاه یه جارو شارژی و یک دریل دیدم که وقتی روشن می شد هیچ صدایی نداشت . می گفتند این وسیله یک صوت هم دامنه ولی با فاز مخالف صدای اصلی موتور تولید می کنه که باعث می شه هر دو صدا همدیگه رو خنثی کنند .

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22584.0

دیدگاه

دوست خوب شما اولین نفری نیستی که دنبال این موضوعی!!!!چون چند ساله ذهن منم درگیر این قضیه ست !چون گاهی تو خونمون صدا میاد و اذیت میشم و نمیتونم درس بخونم! اماااا
          خودم به نتایجی رسیدم و لی نمیتونم بگم!هرموقع دهنم باز شد یارو رفت بعد چند هفته ثبتش کرد!شرمنده!

دیدگاه

بله من هم شنیدم راهش اینه که یه صدا رو با فاز یا دامنه معکوس تولید کنی تا مجموع اثر هر دو پرده گوش را زیاد جابجا نکند
            ولی قدرت باید یکسان باشد
            من چند سال پیش یه نمونه SONY رو امتحان کردم و چنگی به دل نمیزد

دیدگاه

دادا این وسیله ساخته شده
              من توی نمایشگاه فناوری ماشین دیدم دستگاه رو روی ماشین گذاشته بودند و هیچ صدایی درون ماشین نمیومد
              قندیل!
              تندیس قطره هاییست
              که تسلیم جاذبه زمین نشدند
              تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X