اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت انتن برای اسباب بازی چینی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت انتن برای اسباب بازی چینی

با سلام
    من برای تعمیر یک اسباب بازی (ماشین ریموت دار 27mhz)متوجه شدم که انتن ماشین کنده شده و برای ساخت یک انتن از سیم معمولی به طریق زیر محاسبه کردم (300000000/27000000)=11.11 که طول فرکانس کار ماشین میباشد.من یک سیم به اندازه 5.6 cm مضربی از طول موج است استفاده کردم ولی مشکل حل نشد!!
    لطفا اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید راهنمایی فرمایید.

پاسخ : ساخت انتن برای اسباب بازی چینی

ببینید، باید مشکل از جای دیگه باشه، چون هر فرستنده و گیرنده ای تا یه فاصله ای رو بدون آنتن جواب میدن و آنتن برای رسیدن به برد بیشتر هست، دلیلش هم اینه که حتی مس روی برد مدار هم میتونه تا حدودی (هر چند ضعیف در فرکانس های پایین) عمل آنتن رو انجام بده، این اسباب بازیا زیاد به نوع آنتن حساس نیستن، اگه یه سیم معمولی بصورت شانسی و بدون محاسبه براش انتخاب کنی، جواب میده، آنتن خوب فقط برد رو تا حدودی افزایش میده و امکان خطا رو پایین میاره، ولی اینطور نیست که اگه آنتن خارجی نباشه مدار اصلا عمل نکنه.
    البته بنده منکر ضروری بودن آنتن در پروژه های قوی مثل انتقال دیتا با حجم بالا نیستم، چون در این مورد با افزایش فاصله، خطا افزایش پیدا میکنه و اینجاست که یک آنتن استاندارد برای اون فرکانس خاص وارد عمل میشه
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

دوست عزیز از راهنمای شما متشکرم.ولی من فکر میکنم که مشکل از انتن است چون وقتی فرستنده رو دقیقا پشت ماشین میگیرم برای لحظه ای حرکت میکند و بعد از آن می ایستد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezarezaast
        دوست عزیز از راهنمای شما متشکرم.ولی من فکر میکنم که مشکل از انتن است چون وقتی فرستنده رو دقیقا پشت ماشین میگیرم برای لحظه ای حرکت میکند و بعد از آن می ایستد.
        پس در این مورد حق با شماست، ولی اگه مشکل اصلی از آنتن بود با یه تیکه سیم معمولی حل میشد. احتمالش زیاده تغذیه مشکل داشته باشه، شما یه عکس از مدارت بذار.
        انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

خوب قبلا این کار رو انجام دادم یک تیه سیم به اندازه 5.6 cm روش بستم ولی جواب نگرفتم .در گذشته هم هنگام کار با ماژولهای گیرنده فرستنده htm همچین مشکلی برخورد کردم و مشکل از ندازه طول انتن بود در این مورد هم فکر میکنم باید اندازه طول دقیق انتن رو به دست بیارم تا مشکل حل بشه. لطفا اگر میتونید در این زمینه راهنمایی کنید.مخصوصا روی واحد اندازه گیری.

دیدگاه

سلام
            ببخشید فقط یک نکته کوچولو بگم
            اون عددی که بدست آوردید (11.11) سانتی متر نیستا!
            برحسب متره! oo:
            1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
            2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
            3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

از حدود 30cm مفتول استیل که ضخامتش حدود 1mm باشه استفاده کن حل میشه.
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
              از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X