اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام .
    من هر دو هفته یه بار مجبور میشم که ویندوزمو عوض کنم !!!
    می خواستم بدونم فرمت کردن زیاد واسه هارد ضرر داره؟؟؟؟
    اگر هم داره چیش ضرر داره؟؟؟؟

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام
    خوبی ؟
    فرمت کردن کامل یه زره ضرر داره اون برای boot sector و ...
    اما اگه از فرمت quick استفاده کنی هیچ ضرری نداره.
    یعنی تو اکس پی که نوشته quick
    در dos هم باید بنویسی
    format c:/q
    خدا حافظ

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام

خیر فرمت کردن هارد ضرری نداره .
      در ضمن Recommended هست که تا حد ممکن Quick Format انجام نشه .

نکته آخر اینکه شما می تونید با انجام کار های مختلف از عوض کردن ویندوزتون ( هر دو هفته یکبار ) جلوگیری کنید .

1. عدم نصب نرم افزار های مختلف در پارتیشن مربوط به ویندوز .
      2. Defragment در فواصل زمانی مناسب .
      3. Registry Cleaning با نرم افزار های مربوطه مثل Registry Mechanic و ...

موفق باشید .

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

شرمنده یکی تون یه چیز یکی تون هم یه چیز میگید :shock:
        اگه میشه یه توضیحی در مورد اینکه وقتی فرمت می کنیم چی اتفاقی میفته بدین . :?:

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

نوشته اصلی توسط farshad
          شرمنده یکی تون یه چیز یکی تون هم یه چیز میگید :shock:
          اگه میشه یه توضیحی در مورد اینکه وقتی فرمت می کنیم چی اتفاقی میفته بدین . :?:
          دوست عزیز فرمت کردن و delete کردن یک فایل هردو یک چیز است با کمی تفاوت آنهم در نحوه delete کردن
          اگر کمی به مکانیسم هارد فکر کنید متوجه خواهید شد
          خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
          چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
          ژان پل سارتر
          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام

ببینید وقتی فایلی رو Delete می کنیم فقط اسم آن از جدول تخصیص فایل از بین می ره و خودش هنوز در هارد وجود داره .
            در واقع بهمین دلیل هست که بعد از Delete یک فایل میشه با برنامه های Recovery فایل رو بر گرداند .
            اما فرمت خود جدول تخصیص فایل رو پاک می کنه .
            بنابر این فرمت با Delete بسیار متفاوت هستش .

در مورد فرمت هم خلاصه بگم :

ما در هارد یک جدول تخصیص فایل داریم . این جدول یا بعبارتی نحوه پارتیشن بندی می آد مقادیر مختلفی رو در هارد تعیین می کنه . مثل تعداد سکتور ها در یک قطاع - مفهو شیار و ...
            بعد از اینکه هارد جدول تخصیص فایل پیدا کرد میشه ازش استفاده کرد .

حالا برای اینکه بهتر یاد بگیرید یه سرچی بکنید و دو مفهوم NTFS و FAT32 رو کامل بخونید .

موفق باشید .

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

نوشته اصلی توسط علی حداد
              سلام

ببینید وقتی فایلی رو Delete می کنیم فقط اسم آن از جدول تخصیص فایل از بین می ره و خودش هنوز در هارد وجود داره .
              در واقع بهمین دلیل هست که بعد از Delete یک فایل میشه با برنامه های Recovery فایل رو بر گرداند .

ما در هارد یک جدول تخصیص فایل داریم . این جدول یا بعبارتی نحوه پارتیشن بندی می آد مقادیر مختلفی رو در هارد تعیین می کنه . مثل تعداد سکتور ها در یک قطاع - مفهو شیار و ...

حالا برای اینکه بهتر یاد بگیرید یه سرچی بکنید و دو مفهوم NTFS و FAT32 رو کامل بخونید .

موفق باشید .
              دوست گرامی سوءتفاهم نشه گفته شما صحیح است من این مسئله رو بخاطر توجیه دوستمان گفتم
              منظور من از دید h/w بود
              به هر حال شرمنده
              خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
              چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
              ژان پل سارتر
              [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

نوشته اصلی توسط alijabraily
                نوشته اصلی توسط علی حداد
                سلام

موفق باشید .
                دوست گرامی سوءتفاهم نشه گفته شما صحیح است من این مسئله رو بخاطر توجیه دوستمان گفتم
                منظور من از دید h/w بود
                به هر حال شرمنده
                مخلصات پتاسیم دوست عزیز !!

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام
                  خوبید؟
                  ببین من هم تا چند وقت قبل شاید هر دو هفته یه بار بعضی موقع ها هم هر دو روز یه بار سیستم عامل رو عوض میکردم.
                  اما از وقتی که system mechanic 6 را نصب کردم دیگه حد اقل هر چهار ماه یه بار هم به زور سیستم عامل رو عوض می کنم.
                  می تونی به راهتی از اینترنت دریافتش کنی.
                  واقعا عالیه.
                  تغریبا همه کاری میکنه. مثل دیفرگ کردن هارد و رم. پاک کردن اطلاعات بی خودی سیستم. بالا بردن سرعت اتصال به اینترنت. پاک کردن رجیستری و رفع اشکالات رجیستری. و + چند تا دیگه.
                  و به نظر میرسه که یکی از بزرگترین ویژگی هاش اینه که کل سیستم رو اسکن میکنه و مشکلاتی که ویندوز داره رفعشون میکنه. من که خودم تو سیستم هایی که واقعا مشکل در بالا آمدن ویندوز داشتن نصب کردم با کمی تغریب مثل روز اول که ویندوز را نصب میکنی ، سیستم بالا آمد . خلاصه اینم بگم که من فقط تعریف کردم از خوبیهاش
                  اما مطمئنا مشکلاتی هم داره که اونارو من نمیدونم؟ اما چیزی که مهمه اینه که مزاییای خوبی نصبت به برنامه های مشابه داره.
                  خوب امید وارم برای همه مفید باشه و از شر این همه مشکلات این ویندوز بی همه چیز ( اما $$$$$ ) تا کمی نجات پیدا کنیم.
                  ای کاش لینوکس اینقدر پشتیبانی داشت تا دیگه کسی سراغ ویندوز نره اما فعلا مجبوریم.
                  خدا حافظ

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

smt عزیز کم لطفی می کنی در مورد ویندوز ..!
                    ویندوز یکی از برترین سیستم عامل هاست .
                    مطمئن باش .

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

نوشته اصلی توسط علی حداد
                      مطمئن باش .
                      دقیقاً اصولاً من با بیل گیتس و مایکروسافت و محصولاتش حال میکنم شدید

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

نوشته اصلی توسط علی حداد
                        مطمئن باش .
                        سلام ... همگی خوبید؟
                        اما بیشتر از اینکه برای من و تو خوب باشه برای وزارت دفاع آمریکا خوبه.
                        میدونی چرا یونیکس و لینوکس و ... به اندازه ی ویندوز پیشرفت نکردن.
                        مگه وزارت دفاع میزاره. برای همین سیاستش هم سالانه مبالغ کلانی جریمه میده.
                        اینم بگم مثلا سیستم عامل نت ور که تغریبا اسمش ناشناخته است ، موقعی که ماکروسافت
                        ویندوز 3.1 را تازه وارد بازار کرد .نت ور قابلیت هایی داشت که هنوز ماکروسافت بهشون نرسیده
                        درست تر بگم رسیده اما وارد بازار نمی کنه. یکی از اینا قابلیت تقسیم بندی هارد هست .
                        شرکت ناول ( سازنده ی سیستم عامل نت ور ) اون موقعی که ماکروسافت داشت تازه فکر میکرد که ویندوز 3.1 را بسازه ، نت ور قابلیت هایی داشت که هنوز هم در سیستم ntfs موجود نیست و ...
                        لازم به ذکره که شرکت ناول هم آمریکایی هست اما ...
                        حال قظاوت با خودتون.
                        خدا حافظ

دیدگاه

فرمت کردن هارد ضرر داره؟

به لحاظ فنی بهتری سیستمآ‌عامل Unix هست وشکی تو اون نیست به همین خاطر تو سازمانهای بزرک وحساس از اون استفاده میشه
                          لینوکس یه سیستمآ‌عامل شبه یونیکس هست و اگر بخواین پشتیبانی هم داره ولی دیگه رایگان نیست یکی از معروفترین توزیعآ‌ها redhat هستش که فکر میکنم با مبلغی حدود 70 دلار پشتیبانی میکنه که البته برای سروزهاهست کلا شرکتها به سراغ پشتیبانی وهزینه کردن واسه لینوکس میرن (جالبه بدوننین اکثر سروزهای دنیا از لینوکس استفاده میکنن چیزی حدود 70 درصد اگه در عددش اشتباه نکنم و اینکه ویندوز سروز بعد یونیکسه -به لحاظ استفاده در سروزها)

بدی Micro$oft انحصارگریشه که تا به حال چندین بار در دادگاهای آمریکا و اروپا محکوم شده

خیلیا فکر میکنن لینوکس سیستمآ‌عامل هکرهاست و یه چیزی توی مایهآ‌های سیستمآ‌های متنی شاید 7 سال پیش این حرف درستی بوده باشه ولی امروزه توزیعهای مختلفی از لینوکس وجود دارند که هر کدوم یه هدف رو دنبال میکنن و خیلی از اونا UserFriendly بودن جالبه بدوننی جامعه توسعه دهندگان لینوکس فناوری محیط سهآ‌بعدی که قرار بود با ویستا بیاد رو باآ‌ استفاده از فناوری XGL و تکنولوژی شرکت SUN تونست یه اولین دسکتاپ سه بعدی رو اریه بده به قول معروف ((تو وعده کردی و او به جا آورد))

اینجا منابعی معتبری هستند واسه مقایسه
                          http://www.iritn.com/index.php?action=show&type=news&id=1052
                          http://www.itna.ir/archives/article/005010.php
                          http://www.itna.ir/archives/article/005069.php
                          http://www.shabakeh-mag.com/articles/Show.aspx?n=1001339
                          http://www.iritn.com/index.php?action=show&type=news&id=10565
                          http://www.shabakeh-mag.com/Articles/Show.aspx?n=1001704

ضمنن سیستمهای فایل در لینوکس و کلا یونیکس بیسها خیلی پیشرفته تر از ویندوزه (اصلا قابل مقایسه نیست) مثلا یه خاصیت به اسم Journaling که هارد رو از defrag کردن و اینجور چیزا بیآ‌نیاز میکنه تازه این مال خیلی وقت پیشه از طرف دیگه اساسا سیستم فایل در یونیکسها با ویندوز متفاوته و جالب اینه که هماهنگ با سیستم های تحت وب هست چون اینترنت از ابتدا با یونیکس پیاده شده وشرکتی مثل SUN در اون نقش داشتن این باعث شده به لحاظ امنیت و دسترسی ها خیلی قوی شده
                          در ویندوز جدید مایکروسافت از سیستمآ‌فایل WinFS استفاده میشه که برگرفته از همین تکنولوژیآ‌های Opensource هست و چون بازمتنه و تحت مجوزهای آزاد مثل GPL یا FDL چرا مایکروسافت استفاده نکنه

اگه یه زمان کپیآ‌رایت توی ایران عملی شد اونوقت بهتر میشه قضاوت کرد

دیدگاه

پاسخ : فرمت کردن هارد ضرر داره؟

سلام

راستی خبر داشتین winFS قرار بود تو لانگهورن بیاد . یه کم که گذشت و مایکروسافت فهمید که خیلی کار داره تا ایراداشو رفع کنه ، غر زد که آقا ما دیگه اینو تو پروژه مون نداریم. باشه برا بعد. ( به همی ترتیب ویستا تنها موند.)آ‌
                            ولی اگه بدونین این فایل سیستم چی هست....! تو مایکروسافت امتحانش کردن 80 گیگابایت کاملو تو 20 دقیقه داخل یه هارد جابجا کرد. oo: oo:
                            تازه این نرخ انتقال مال هاردای اون زمانه. الان که دیگه الی ما شاء الله .
                            تا ببینیم Vienna چیکار میکنه. (Windows 7)

راستی وزارت دفاع امریکا اونقدرا هم از مایکروسافت حمایت نمیکنه . وگرنه بخاطر سیاست های امنیتی الکی بعد از حادثه ی یازده سپتامبر ( چقدر وزارت دفاعش سریع و به موقع این سیاست ها رو اعمال کرده بود تا بجای درمان ، پیشگیری کنه :biggrin: ) داد بیل گیتسو که در نمی اورد.

موفق باشید.
                            :nerd:
                            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X