ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/10/20
    75
    0

سنسور phسنج آب

سلام خدمت دوتان عزیز
    من میخوام ph یک حوض کوچیک آب رو به وسیله میکرو اندازه بگیریم.آیا سنسوری هست که ph آب رو اندازه بگیره؟
    2013/06/19
    1,544
    72

پاسخ : سنسور phسنج آب

منم به يه سنسور براي اندازه گيري ph مايع نياز دارم ميخوام با ميکرو باهاش کار کنم
    اين الکترود هاي ph چطوري کار ميکنن؟
    AYRIC
    2009/05/05
    905
    125

اين سنسور هست ولي قيمت يکم بالاست:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کلا روش کار اين سنسور ها به اين صورته که آب با Ph 7 داراي مقاومت بالايي اما هرگونه تغييرات در يونيزاسيون آب که در اثر يونهاي هيدروژن که خاصيت اسيدي و بازي از آنها ناشي ميشه، باعث تغيير اين مقاومت ميشه.
    براي اندازه گيري اين مقاومت به دليل اين که فلزات در محيطهاي اسيدي حل مي شوند و باعث ايجاد تغيير در يونيزاسيون آب ميشوند بايد جنس الکترود از پلاتينيوم يا پالاديوم باشه (افزايش قيمت :angry.

روشي که دراين عکس نشون داده شده سيستم الکترود شيشه است. حباب شيشه اي داراي محلول اسيدي ملايمي هست و بسيار نازک و شکستني است و در صورت کدر شدن يا خشک شدن حباب اندازه گيري بهم ميريزه.
    يک الکترود از جنس پلاتينيوم در محلول درون حباب و يکي هم در محلولي که ميخواهيم ph آن را اندازه بگيريم قرار داره و emf بين اين دو به عنوان معياري براي اندازه گيري ph استفاده ميشه. البته بايد در نظر هم داشت که مقاومت اين سلول خيلي زياده و در حد 100M اهم هستش و باقي قضايا که در مورد اندازه گيري اين طور ولتاژ ها ميدونيد (در حد ميلي ولت)
    اين روش اندازه گيري براي خارج از آزمايش قابل اعتمادترين روش اندازه گيري ph هست. :smile:
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/06/19
    1,544
    72

خيلي ممنون
    اين سيم پلاتين يا پالاديوم و اون حباب رو از کجا ميتونم گير بيارم؟
    اون که توي عکس نوشتيد ورودي زياد يعني چي؟ چند ولت؟
    AYRIC
    2009/05/05
    905
    125

راستش من خودم تا حالا جايي نديدم.
    ورودي زياد هم ادامه جمله بالايي هستش"محل اتصال به ميلي ولتمتر با امپدانش ورودي زياد"
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ*هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ*ها، خاطره همتآ*هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ*البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)
    2013/06/19
    1,544
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    راستش من خودم تا حالا جايي نديدم.
    ورودي زياد هم ادامه جمله بالايي هستش"محل اتصال به ميلي ولتمتر با امپدانش ورودي زياد"
    الکترود هاي ph آماده چي ؟ اونا هم بدرد ميخورن؟
    AYRIC
    2009/05/05
    905
    125

بايد ببيني جنسشون از چي هستش. الکترود ميتونه از هر جنسي باشه فقط بايد از جنسي باشه که وقتي درون اسيد درون حباب قرار گرفت حل نشه که باعث تغيير يونيزاسيون بشه. به همين خاطر پالاديوم و پلاتين استفاده ميشه اگر هم ميخواي خيلي حال بدي به سيستم اندازه گيريت از طلا استفاده کن.
    به عنوان يک پيشنهاد شايد بتوني يک ميله از جنس مس رو با طلا آبکاري کني. ولي بايد همه جاش خيلي تميز آبکاري شده باشه.
    چون طلا با هيچ اسيدي واکنش نميده. مگر تيزآب سلطاني!!!! :smile:

2013/06/19
    1,544
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
    بايد ببيني جنسشون از چي هستش. الکترود ميتونه از هر جنسي باشه فقط بايد از جنسي باشه که وقتي درون اسيد درون حباب قرار گرفت حل نشه که باعث تغيير يونيزاسيون بشه. به همين خاطر پالاديوم و پلاتين استفاده ميشه اگر هم ميخواي خيلي حال بدي به سيستم اندازه گيريت از طلا استفاده کن.
    به عنوان يک پيشنهاد شايد بتوني يک ميله از جنس مس رو با طلا آبکاري کني. ولي بايد همه جاش خيلي تميز آبکاري شده باشه.
    چون طلا با هيچ اسيدي واکنش نميده. مگر تيزآب سلطاني!!!! :smile:
    اون سنسور p11 رو ميشه به ميکرو وصل کرد؟
    ظاهرا خروجي نداره!
    AYRIC
    2009/05/05
    905
    125

اين سنسور رو ازنزديک نديدم و باهاش کار نکردم. :smile:

2009/12/26
    1,730
    264

من با اين سنسور ها هم امادش کار کردم هم ديدم- اين سنسور ها رو معمولا وقتي از محلول در ميارن ميذارن داخل محلول اب مقطر تا خشک نشه- اون حباب شيشه ي دور سنسور هم خاص هست و به يون هيدروژن نفوذ پذير هست! در کل مورد اصلي همون حباب هست و با نفوذ يون هيدروژن به داخل شيشه يه اختلاف پتانسيل بين دو الکترود تشکيل ميشه که متناسب هست با ميزان يون هيدروژن محلول که همونpower H هست و از طريق اندازه گيري مقاومت محلول نيست! در واقع يه پيل تشکي ميشه با اين سنسور و يون هاي H+ محلول!
    اون که نوشته ميلي ولت متر با امپدانس ورودي بالا يعني اينکه خروجي اين سنسور ولتاژ خيلي کمي داره براي اندازه گيريش بايد ولت متر بتونه مقادير کم رو بخونه! در کل چيزي مهمي نيست-البته کاليبره کردنش هم بايد محلول هاي خاص خودش رو داشته باشيد-
    قيمتش هم فکر ميکنم حدود 500-600 تومن باشه -
    جهان کيت هم يه زماني داشت. ايران ماژول هم داره -همون پاساژ فرشته کنار امجد!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15