اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال صوت برای برد بالا و به صورت امن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال صوت برای برد بالا و به صورت امن

سلام دوستان
    می خواستم صوت رو چیزی حدود 5کیلومتر به صورت امن ارسال کنم.
    ارسال امن : یعنی گیرنده ام به غیر از صوتی که من براش میفرستم چیزی نگیره!

دوستان عزیز لطفا اظهار نظر بفرمایند. :smile: :smile: :smile:

پاسخ : ارسال صوت برای برد بالا و به صورت امن

با چه کیفیتی میخوای صوت رو ارسال کنی؟
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

مطلوب کیفیت عالیست حال اگه قابل قبول هم بود مشکلی نیست!

راه حل پیشنهادیتون چیه؟ :smile: :smile: :smile:

دیدگاه

پیشنهاد من استفاده از یک مبدل به دیجیتال سرعت بالا مثل adc0820 هست که بیاد از صوت ورودی نمونه برداری کنه بعد اگر بخوای خیلی ایمنی کار بره بالا بره با یک fpga یک الگوریتم رمز بذاری بعد بیت های مورد نظر رو با یکی از ماژول های رادیویی ارسال کنی.
        به صورت آنالوگ هم میشه اما اینکه منظورتون اینه که گیرنده اتون فقط صوت رو بگیره رو خیلی نمیفهمم.
        البته من به صورت رادیویی ارسال نکردم اما با این a2d و میکرو مدولاسیون های آنالوگ رو پیاده سازی کردم و فرستادم
        ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

alirezatanehkar ممنونم از جوابت.
          منظورم از "گیرنده ام به غیر از صوتی که من براش میفرستم چیزی نگیره!" یعنی تا حدی در برابر شنودگر و یا اخلالگر مقاوم باشد.
          ماژول هایی رادیویی که فرمودید رفتم سراغشون منتها یا نرخ ارسالشون کمه که برای صوت مناسب نیست یا بردشون کمه! اگه ماژول خاصی میشناسید معرفی کنید.
          راستی چه جوری مدولاسیون آنالوگ رو پیاده کردید؟

:smile: :smile: :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید غلامرضایی
            alirezatanehkar ممنونم از جوابت.
            منظورم از "گیرنده ام به غیر از صوتی که من براش میفرستم چیزی نگیره!" یعنی تا حدی در برابر شنودگر و یا اخلالگر مقاوم باشد.
            ماژول هایی رادیویی که فرمودید رفتم سراغشون منتها یا نرخ ارسالشون کمه که برای صوت مناسب نیست یا بردشون کمه! اگه ماژول خاصی میشناسید معرفی کنید.
            راستی چه جوری مدولاسیون آنالوگ رو پیاده کردید؟

:smile: :smile: :smile:
            خب شنودگر که شنودش رو میکنه مگر این که داده ها رمز شده باشن. اخلالگر هم برمیگرده به این که چقدر بتونید گیرنده قوی داشته باشید که تخصصی میشه.
            مدولاسیون am و fm و dsb البته کار شاقی نبوده. فقط fm یکم دنگ و فنگ داره

دیدگاه

دادش خیلی کلی مساله رو بیان میکنی.
              شنودگرش رو مشکلی نیست اما من میخواهم در مقابل کسی که میخواهد اخلال کند سیستم مقاوم باشد.
              در ضمن مشکل برد ارسال نیز مشکل دیگریست که نمیدانم چه جوری و به چه وسیله ای باید حل بشود؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X