اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ili9325

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ili9325

سلام.
    راهی هست که بشه مثلا برای نمایش یک عکس اول اونرو به GRAM بفرستیم و بعد اونو نمایش بدیم؟ به جای این که دونه دونه پیکسل هارو ست کنیم؟
    حتی ظاهرا تو تابع tftlcd_write_pic_hispeed هم این کار انجام نشده! یعنی امکانش نیست؟ چون اینجوری سرعت خود LCD بالا میره و موقع رندر کردن یک تصویر یا شکل دیگه مراحل نمایشش
    دیده نمیشه! :nice: (به اصطلاح Flickerless rendering)
    من دارم دیتاشیتو مطالعه میکنم ولی وقت کافی برای مطالعه کلش ندارم :sad:
    اگه چیزی میدونین لطفا بگین :nerd:

پاسخ : ili9325

سلام
    دیتایی که بره توی GRAM توسط خود LCD نمایش داده میشه
    در واقع شما داری GRAM رو پر میکنی و وقتی اون رو پر کردی خود LCD میاد تصویر رو نمایش میده
    شما هر خونه ای رو که پدیت کنی بلافاصله بعدش روی LCD هم نتیجشو میبینی
    زندگی یعنی امید و حرکت
    کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
    سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
    برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
    به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

همین طوره که علی توضیح داد.
      شما هم اگه می خوای چیزای بیشتری یاد بگیری و یا سرعت نمایش رو ببری بالا باید به دیتاشیت درایور نمایشگر مراجعه کنی. من نمی دونم نمایشگر شما چیه ولی اگه 2.8 فروشگاه هستش، فکر کنم توی دیتاشیت درایور نمایشگرش دیدم که یه مد انتقال اطلاعات 18 بیتی و 16 بیتی موازی هم داره. من احتمال میدم که بتونی با این روش سرعت نمایش رو 2 برابر کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
        همین طوره که علی توضیح داد.
        شما هم اگه می خوای چیزای بیشتری یاد بگیری و یا سرعت نمایش رو ببری بالا باید به دیتاشیت درایور نمایشگر مراجعه کنی. من نمی دونم نمایشگر شما چیه ولی اگه 2.8 فروشگاه هستش، فکر کنم توی دیتاشیت درایور نمایشگرش دیدم که یه مد انتقال اطلاعات 18 بیتی و 16 بیتی موازی هم داره. من احتمال میدم که بتونی با این روش سرعت نمایش رو 2 برابر کنی.
        مگه ما از این مد استفاده نمیکنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
          مگه ما از این مد استفاده نمیکنیم؟
          نه، اگه اشتباه نکرده باشم مال ما مد 8بیتی هستش.

دیدگاه

پس چطور 16 خط داده داریم؟
            راستی از dma نمیشه استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
              پس چطور 16 خط داده داریم؟
              راستی از dma نمیشه استفاده کرد؟
              کو؟
              واسه DMA بستگی داره ولی خب به احتمال زیاد نه! من ندیدم که DMA واسه پارالل کار کنه. اگه با مد SPI کار کنی میشه با DMA هم کار کرد ولی کندتر میشه. در بعد، شما باید خودتون بر روی داده ها کنترل داشته باشید. بهتره به DMA فکر نکنی.

دیدگاه

کو؟
                واسه DMA بستگی داره ولی خب به احتمال زیاد نه! من ندیدم که DMA واسه پارالل کار کنه. اگه با مد SPI کار کنی میشه با DMA هم کار کرد ولی کندتر میشه. در بعد، شما باید خودتون بر روی داده ها کنترل داشته باشید. بهتره به DMA فکر نکنی.
                پین های d1-d8 , d10-d17
                ممنون
                شما راه دیگه ای برای افزایش سرعت ندارین؟
                من دیتا شیت رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم :NO:
                حیفه که میکروی 100 مگاهرتزی به این خوبی نتونه یک LCD رو با سرعت راه بندازه
                تو فروم های خارجی هم میگردم ببینم چیزی هست یا نه!
                تو دیتاشیت هم فقط RGB اینترفیس رو توضیح داده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PLASMA
                  پین های d1-d8 , d10-d17
                  ممنون
                  شما راه دیگه ای برای افزایش سرعت ندارین؟
                  من دیتا شیت رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم :NO:
                  حیفه که میکروی 100 مگاهرتزی به این خوبی نتونه یک LCD رو با سرعت راه بندازه
                  تو فروم های خارجی هم میگردم ببینم چیزی هست یا نه!
                  تو دیتاشیت هم فقط RGB اینترفیس رو توضیح داده
                  ببینید توی مد کاری پارالل نمایشگر نوشته که 8080 هستش. خب پس عالیه! چون مثلا اگه از STM32 استفاده کنی با استفاده از FSMC میکرو می تونی خیلی راحت نمایشگر رو توی مد 16بیتی راه اندازی کنی که خیلی سرعتش بالاست. حتی به احتمال زیاد می تونی به فکر DMA هم باشی. چون به احتمال زیاد پشتیبانی میکنه.

دیدگاه

ببینید توی مد کاری پارالل نمایشگر نوشته که 8080 هستش. خب پس عالیه! چون مثلا اگه از STM32 استفاده کنی با استفاده از FSMC میکرو می تونی خیلی راحت نمایشگر رو توی مد 16بیتی راه اندازی کنی که خیلی سرعتش بالاست. حتی به احتمال زیاد می تونی به فکر DMA هم باشی. چون به احتمال زیاد پشتیبانی میکنه.
                    فکر خوبیه
                    تو چندروز آینده احتمالا یک هدربرد بگیرم و شروع کنم

دیدگاه

درمورد FSMCجالبه توی یک سایت نوشته بود که lcd از داخل فلش مموری با dma 61 fps و بدون dma 67 fps هست

ولی متاسفانه میکروی RET6 پین های مربوط به FSMC رو نداره و باید از سری های ١٤٤ پینی استفاده بشه
                      که خوشبختانه تو فروشگاه موجوده(ظاهرا ST کمبود جا داشته نتونسته FSMC رو استفاده کنه)
                      به هر حال برای این که به قوانین انجمن بی احترامی نشه بعد از این که سخت افزار رو آماده کردم(ساخت برد یا برد آماده) یک تاپیک تو انجمن STM32 باز میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X