اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه نرم افزاری برای کار با FPGAآ‌ها خوبه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه نرم افزاری برای کار با FPGAآ‌ها خوبه؟

سلام. :smile:
    این نرم افزار QUARTUS همان MAX+plus جدیدتره یا خودش یک نرم افزار جدا است؟ اگه آره یعنی MAX+plus دیگه تولید نمی شه؟
    آخه منم می خواهم یادگیری FPGA را شروع کنم دیدم بدتر از PLC خیلی نرم افزار واسه اینکار وجود دارد.یکی برای شبیه سازی...یکی برای کد نویسی....گفتم با این QUARTUS یا MAX+plus شروع کنم چون به نظر کامل می آیند و همه ابزارها (مثل شبیه ساز و سنتز و ...) را دارند.آره همینطوریه؟
    البته من فقط یه کم با MAX+plus کار کردم.
    یه چیز دیگه.این QUARTUS را از کجا گیر بیارم؟مثل اینکه حجمش خیلی بالاست؟شماره ورژن جدیدش چنده؟
    ضمنا FPGA های ALTERA تو بازار ایران تنوع زیادتر و قیمت کمتری دارند یا FPGA های XILINIX ؟

پاسخ : چند سوال...

سلام.
    دوست عزیز تا جایی که من میدونم محصول جدید شرکت آلترا FPGAAdvantage هست. البته قبلا خاطرم هست که در مورد QUARTUS هم بحث شده بود یه سرچ کنید پیدا میکنید.
    ---
    من عملا خودم تا الان با FPGA ها کار نکردم ولی با دوستانی که در ارتباط بودم و کار کردن، شنیدم که محصولات شرکت Xilinx اغلب ارزونتر هست و متقاضی بیشتری داره تا محصولات آلترا.
    در کل قسمت سخت کار به نظر من یادگرفتن یکی از زبان های توصیف سخت افزار هست، اینکه با چه نرم افزاری کامپایلش میکنید خیلی اهمیتی نداره،آ‌در ضمن من یکمی با Active-HDL هم کار کردم، نسبت به بقیه Userfriendly تر هست.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

پاسخ : چه نرم افزاری برای کار با FPGAآ‌ها خوبه؟

FPGA Advantage 7.2 ps
      http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=21&products_id=46

Quartus II v7.1
      http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=21&products_id=70

دیدگاه

سلام.
        من هم با Active HDL کار کردم و بسیار هم ساده هست. تمام امکاناتی هم که شما نیاز دارید رو داره.
        تو سایت Aldec می تونید نسخه رایگان این نرم افزار رو DL کنید. البته باید کرکش رو هم پیدا کنید.
        http://www.aldec.com/Downloads/

دیدگاه

سلام.از جوابتون ممنونم.
          محمد جان مطمئنی که FPGAAdvantage محصول جدید شرکت ALTERA است؟ اما من فکر کنم اشتباه می کنید و این نرم افزار متعلق به شرکت دیگری است و جدیدترین محصول ALTERA همون QUARTUS است.

دیدگاه

سلام.
            دوست عزیز حق با شماست من سرچ کردم FPGA Advantage محصول شرکت mentorآ‌ هست.
            با سپاس
            شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
            هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
            چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

دوستان نظرشون درباره Xilinx ISE 7.1i و ModelSim SE 5.8 چیه؟؟؟؟

خوبن؟؟؟

یادش بگیرم یا....؟؟؟؟
              اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
              1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
              2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

سلام
                بنده پیشنهاد می کنم که سراغ محصولات Xilinx بروید و همچنین از زبان VHDL استفاده کنید. زبان VHDL (بنظر بنده) خیلی راحته و بیشتر کاربرها از VHDL استفاده می کنند و بیشتر می تونید را راهنمایی هایشان استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X