ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2007/10/15
    70
    5

خواندن ورودی های با ولتاژ بالا توسط میکروکنترلر STM32

با سلام

من با میکرو STM32f103RE کار می کنم. در این پروژه باید ورودی های دیجیتال و آنالوگ با سطح ولتاژ 8 تا 32 ولت ،با جریان حداکثر 1A توسط میکرو خوانده شده و ذخیره شوند. با توجه به اینکه ورودی های میکرو فقط تا ولتاژ 3.3 را می توانند تحمل کنند و ضمن اینکه جریان بالایی را نیز نمی توانند تحمل کنند، بهترین راه کاری که بتوان جریان و ولتاژ این ورودی ها را به حد تحمل ورودی های میکرو رساند چیست؟

با تشکر
    2007/11/22
    تبریز
    2,485
    457

پاسخ : خواندن ورودي هاي با ولتاژ بالا توسط ميکروکنترلر STM32

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehjml
    با سلام

من با ميکرو STM32f103RE کار مي کنم. در اين پروژه بايد ورودي هاي ديجيتال و آنالوگ با سطح ولتاژ 8 تا 32 ولت ،با جريان حداکثر 1A توسط ميکرو خوانده شده و ذخيره شوند. با توجه به اينکه ورودي هاي ميکرو فقط تا ولتاژ 3.3 را مي توانند تحمل کنند و ضمن اينکه جريان بالايي را نيز نمي توانند تحمل کنند، بهترين راه کاري که بتوان جريان و ولتاژ اين ورودي ها را به حد تحمل ورودي هاي ميکرو رساند چيست؟

با تشکر
    سلام. بهترين راهي که سراغ دارم؛ استفاده از اپتوکوپلر آنالوگ هست که با توجه به جريان عبوري از سمت فرستنده ي داخلي اپتوکوپلر، ميزان هدايت گيرنده ي داخلي(اپتو ترانزيستور) تغيير ميکنه.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

پاسخ : خواندن ورودی های با ولتاژ بالا توسط میکروکنترلر STM32

سلام
    من نفهمیدم دقیقا شما چی دارین!؟
    چقدر دقت براتون مهمه؟ از چه محیطی میاد؟ اصلا چی رو می خوایین باهاش بخونین؟ سنسوره یا ....
    2007/10/15
    70
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقيمي
    سلام. بهترين راهي که سراغ دارم؛ استفاده از اپتوکوپلر آنالوگ هست که با توجه به جريان عبوري از سمت فرستنده ي داخلي اپتوکوپلر، ميزان هدايت گيرنده ي داخلي(اپتو ترانزيستور) تغيير ميکنه.
    امکانش هست یه نمونه معرفی کنید؟ اپتوکوپلرهای آنالوگ با این اپتوکوپلرهای معمولی فرق می کنه؟

قراره تو این پروژه مقدار آنالوگ یکی از سنسورهای یه دستگاه بسته بندی به همراه وضعیت چند تا از کلیدهاش توی یه دیتالاگر ذخیره بشه. خروجی سنسور می تونه از 0 تا 30 ولت باشه، خروجی کلیدها هم همین طور. دقتش خیلی مهمه.محیطش هم صنعتی و پرنویزه.
    2007/11/22
    تبریز
    2,485
    457

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehjml
    امکانش هست يه نمونه معرفي کنيد؟ اپتوکوپلرهاي آنالوگ با اين اپتوکوپلرهاي معمولي فرق مي کنه؟

قراره تو اين پروژه مقدار آنالوگ يکي از سنسورهاي يه دستگاه بسته بندي به همراه وضعيت چند تا از کليدهاش توي يه ديتالاگر ذخيره بشه. خروجي سنسور مي تونه از 0 تا 30 ولت باشه، خروجي کليدها هم همين طور. دقتش خيلي مهمه.محيطش هم صنعتي و پرنويزه.
    اين لينک رو يه نگاهي بندازين.

دقتش بستگي داره به دقت ADC شما و اينکه چقدر دقت مد نظرتون دارين؟ در حد ميلي ولت يا ميکرو ولت يا...

2012/05/13
    Planet Earth
    861
    363

من هم به همین مشکل برخوردم نیازدارم تا ولتاژ های 0 تا 10 ولت و 10+ و 10- را با STM بخونم. مشکل اینجاست که این ولتاژ ها به صورت انالوگ هستند و برای تبدیل اون ها به مقدار 0 تا 3.3 ولت جهت خواندن با ADC میکرو سطح ولتاژی رو تبدیل کنم چه راه حل هایی به نظر دوستان میرسه؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2012/12/30
    بوشهر
    3,206
    1,107

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

من هم به همین مشکل برخوردم نیازدارم تا ولتاژ های 0 تا 10 ولت و 10+ و 10- را با STM بخونم. مشکل اینجاست که این ولتاژ ها به صورت انالوگ هستند و برای تبدیل اون ها به مقدار 0 تا 3.3 ولت جهت خواندن با ADC میکرو سطح ولتاژی رو تبدیل کنم چه راه حل هایی به نظر دوستان میرسه؟
    Op-Amp?

مشکلی با Op-Amp دارید؟
    2017/11/02
    148
    71

سلام دوستان برا ورودی آنالوگ از شماتیک بالایی و برا ورودی دیجیتال از شماتیک پایینی می تونید استفاده کنید که سیگنال ورودی از 8 تا 38 ولت رو جواب می ده البته حالت منطقی دیجیتال تو شماتیک پایینی reverse شده ولی می تونید با برنامه نویسی درستش کنید که کاری هم نداره نکته ای که هست تعویض نکردن شکل موج تو حالت آنالوگ و نداشتن اختلاف فاز با ورودیه و...
    البته در قسمت منبع تغذیه برای شماتیک دیجیتال از ولتاژ 3.3 ولت استفاده کنید که فراموش کردم روی طرح پیاده کنم.
    و زمین منبع تغذیه ها رو با زمین سیگنال ورودی یکی کنید.
    ویرایش توسط mohamad hg : 2019/06/04 در ساعت 00:33
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    363

بله اما برای اطمینان بیشتر ترجیح بر این است که ایزولاسیون سیگنال هم انجام بشه. در مواردی توی application note های تگزاس اومده که اپ امپ هایی که دارای ورودی j-fet هستند مثل LF411 مقاومت ورودی بالایی در حد 12^10 هستند می تونند تا اندازه ای ایزولاسیون رو ایجاد کنند خواستم بدونم دوستان راه حل مناسب تری سراغ ندارند؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad hg

سلام دوستان برا ورودی آنالوگ از شماتیک بالایی و برا ورودی دیجیتال از شماتیک پایینی می تونید استفاده کنید که سیگنال ورودی از 8 تا 38 ولت رو جواب می ده البته حالت منطقی دیجیتال تو شماتیک پایینی reverse شده ولی می تونید با برنامه نویسی درستش کنید که کاری هم نداره نکته ای که هست تعویض نکردن شکل موج تو حالت آنالوگ و نداشتن اختلاف فاز با ورودیه و...
    البته در قسمت منبع تغذیه برای شماتیک دیجیتال از ولتاژ 3.3 ولت استفاده کنید که فراموش کردم روی طرح پیاده کنم.
    و زمین منبع تغذیه ها رو با زمین سیگنال ورودی یکی کنید.
    با تشکر از زحمتتون از انجایی که این مقادیری که من قصد خوندشون رو دارم در واقع خروجی های سنسورهای صنعتی بسیار گران قیمت هستند استفاده از مقاومت و تقسیم مقاومتی و... باعث افت ولتاژ بر روی مقاومت ها شده و در داده های نهایی تاثیر خواهند گذاشت.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2008/09/29
    5,984
    405

چرا از آرایش ولتاژ فالور در اوپ امپ ها استفاده نمیکنی؟ بعد و از اوپ آمپ هر بلایی خاستی سرش بیار این مدل J-fet ها هم خوبن. یه سری اوپ امپ های خطی هم هست ولی دقتشون رو نمیدونم. بعلاوه اینکه ولتاژ منفی هم داری...
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14