اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط دو میکرو با usart یکی با برنامه کدویژن و دیگری اتمل استودیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط دو میکرو با usart یکی با برنامه کدویژن و دیگری اتمل استودیو

سلام،
    من می خوام بین 2 میکرو ارتباط برقرار کنم، هر کدوم رو میتونم با هر کدوم از کامپایلر ها بهم ارتباط بدم ولی نیاز دارم که یکی با کامپایلر کدویژن و دیگری با اتمل استودیو نوشته بشن. هر چی سعی می کنم نمی تونم. مگه پروتکل فرق می کنه؟
    آیا این کار شدنی هست؟

پاسخ : ارتباط دو میکرو با usart یکی با برنامه کدویژن و دیگری اتمل استودیو

نوشته اصلی توسط محسن.م.ج
    سلام،
    من می خوام بین 2 میکرو ارتباط برقرار کنم، هر کدوم رو میتونم با هر کدوم از کامپایلر ها بهم ارتباط بدم ولی نیاز دارم که یکی با کامپایلر کدویژن و دیگری با اتمل استودیو نوشته بشن. هر چی سعی می کنم نمی تونم. مگه پروتکل فرق می کنه؟
    آیا این کار شدنی هست؟
    سلام
    بله شدنی هست
    باید نرخ ارسال و استاپ بیت و ... مثل هم باشند ...
    البته فراموش نشه حتما برای دقیقتر بودن ارتباط از کریستالهای مخصوص پروتکل USART استفاده بشه که دیگه با خطا مواجه نشوید
    اگر کلاک هر دو میکرو با هم یکی باشد میتوانید کریستال مخصوص سریال را نگذارید . چون هر دو میکرو درصد خطای یکسانی دارد و مشکلی به وجود نمی آورد ...
    ولی برای استاندارد بودن کار حتما کریستالها را بگذارید
    موفق باشید
    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

هر کامپایلر در نهایت یک کد هگز تولید میکنه که به توسط پروگرمر به میکرو منتقل میشه .آقای اسدی قاعدتا" نباید کد تولید شده وابستگی ای به کامپایلرش داشته باشه .درسته؟(با فرض رعایت کردن تمام الزامات ارتباط)
      منظورم اینه که هر کامپایلر درنهایت کدی تولید میکنه که این کد رجیستر های یکسانی رو تغییر میده پس نباید فرقی داشته باشه از چه کامپایلری استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سایمون
        هر کامپایلر در نهایت یک کد هگز تولید میکنه که به توسط پروگرمر به میکرو منتقل میشه .آقای اسدی قاعدتا" نباید کد تولید شده وابستگی ای به کامپایلرش داشته باشه .درسته؟(با فرض رعایت کردن تمام الزامات ارتباط)
        منظورم اینه که هر کامپایلر درنهایت کدی تولید میکنه که این کد رجیستر های یکسانی رو تغییر میده پس نباید فرقی داشته باشه از چه کامپایلری استفاده میشه
        توی پروتکل USART دو رجیستر هست که کار تقسیم کلاک را انجام میدهد... اگر فرکانس اسیلاتور دو میکرو یکی هم نباشد ولی نرخ ارسال و دریافت و تعداد استاپ بیت و تعداد بیتها یکی باشد آن دو رجستر در هر دو میکرو با هم فرق میکند ... چون فرکانس اسیلاتور فرق میکند ...
        در هر صورت
        همانطور که قبلا هم گفتم باید نرخ ارسال و دریافت و تعداد بیتهای داده و تعداد استاپ بیت باید یکی باشد ... فرقی نمیکنه که با چه کامپایلری کار میکنید مهم اینه که تنظیمات یکی باشد ... و از همه مهمتر کریستالهایی انتخاب بشود که مخصوص پروتکل USART باشد ...
        موفق باشید
        [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
        معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
        معرفی نرم افزار Codewizard PWM
        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X