اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

ویندوزم xp sp3 و از نرم افزار bascom-avr 2.0.7.5 و پروگرامر stk200

(یا stk300 ) استفاده میکنم (نمیدونم کدومشه !)

بعد از نصب bascom-avr هر کاری کردم نتونستم پروگرامر رو بهش بشناسونم

اول فکر کردم پورت پارالل مشکل داره اما پرینتر رو شناخت.

این عکس device manager ویندوزه :

اینم عکس تنظیمات پروگرامر در بیسکام :

ضمنا من با همین پروگرامر با یه کامپیوتر دیگه همین راه رو رفتم و بخوبی پروگرامر رو شناخت و کار هم میکرد

دوستان لطفا راهنماییم کنید

من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
    آلبرت اینشتین
    منبع: http://fa.wikiquote.org

پاسخ : مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

با سلام.
    اون سیستمی که پروگرامر جواب داده ویندوزش چیه و چه ورژنی از بسکام روش نصب هست؟
    اگر خودت رو لایق خیلی چیزا میدونی,باید خیلی هم تلاش کنی...

دیدگاه

ممکنه اشکال از پایه های مادگی پورت پرینتر روی مین بورد شما باشه ... باید بررسی بشه .
      بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد اسدی
        با سلام.
        اون سیستمی که پروگرامر جواب داده ویندوزش چیه و چه ورژنی از بسکام روش نصب هست؟
        دقیقا مثل همین بود
        من نمىآ‌توانم فرضیه «بىآ‌اخلاقى انسان» را بپذیرم، و من اخلاق را منحصرا امرى انسانى و متعلق به انسان مىآ‌دانم که هیچ نوع قدرت مافوق انسانى در پشت آن وجود ندارد
        آلبرت اینشتین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pixar
          ممکنه اشکال از پایه های مادگی پورت پرینتر روی مین بورد شما باشه ... باید بررسی بشه .
          گفتم که پرینتر رو شناخت پس پورت سالمه ... ( یعنی ممکنه پرینتر رو بشناسه و پورت ناسالم باشه؟)
          آلبرت اینشتین

دیدگاه

سلام دادا.
            چه خطایی میده؟
            مطمئنی اتصالات درسته؟
            نویز نمیگیره؟
            stk200/300 ساده ترین و راحت ترین پروگرامره. اگه ممکنه از خطای پروگرامر هم یه عکس بذار.
            در ضمن آنتی ویروس هم غیر فعال کن و یه تست بزن
            تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman-63
              سلام دادا.
              چه خطایی میده؟
              مطمئنی اتصالات درسته؟
              نویز نمیگیره؟
              stk200/300 ساده ترین و راحت ترین پروگرامره. اگه ممکنه از خطای پروگرامر هم یه عکس بذار.
              در ضمن آنتی ویروس هم غیر فعال کن و یه تست بزن
              وقتی program رو میزنم این دوتا خطا رو میده

اتصالات رو چک کردم همه درسته
              آنتی ویروس ندارم
              آلبرت اینشتین

دیدگاه

دوست عزیز :

این پیغام خطا زمانی میاد که میکروی شما به هر علتی توسط پروگرامر شناسایی نشده باشه و 4 تا علت میتونه داشته باشه که باید مورد به مورد بررسی کنید تا رفع اشکال بشه :

1 - اگر داخل پروگرامرت ،آ‌ از آیسی بافر استفاده کردی ،آ‌ حتماًآ‌ باید موقع وصل پروگرامر به مدار ، تغذیه،آ‌ مدارتو روشن کنی . در غیر اینصورت ،آ‌همین پیغام خطا میاد .

2 - اگه به هر دلیلی اتصالات پایه های پروگرامر به آیسی میکرو بدرستی برقرار نشه ،آ‌ در اینصورت میکرو شناسایی نمیشه و این پیغام رو خواهید دید .

3 - ممکنه همه چیز درست باشه . یعنی اتصال پایه ها به پروگرامر همگی برقرار و تغذیه هم وصل باشه . اما ممکنه آیسی بافر پروگرامر(البته در صورت وجود بافر) ،آ‌ سوخته باشه و در اینحالت هم میکرو شناسایی نخواهد شد و این پیغام ظاهر میشه .

4 - نهایتاًآ‌اینکه ممکنه میکروی شما مشکل داشته باشه و به همین دلیل شناسایی نشه . حتی ممکنه میکرو هم سالم باشه ،آ‌اما فیوز بیت RSTDSBL اون اشتباهاً فعال شده باشه (یعنی صفر شده باشه) در این حالت هم میکرو با این پروگرامر شناسایی نخواهد شد و فقط باید توسط HV پروگرامر ،آ‌ابتدا این فیوز بیت به حالت اول برگردانده بشه تا با STK200/300آ‌ قابل شناسایی بشه .

اینها همهء سناریوهایی بود که بدون شک ،آ‌ یکی از این اشکالات در کار شما اتفاق افتاده و باید ببینید کدوم مورد هست ...

ضمناً :

این قضیه هیچ ارتباطی به آنتی ویروس نداره و داشتن یا نداشتن آنتی ویروس در کار با این پروگرامر کاملاًآ‌ بی تأثیره ! چون اصلاًآ‌ درایوری برای این پروگرامر مطرح نیست ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pixar
                  دوست عزیز :

این پیغام خطا زمانی میاد که میکروی شما به هر علتی توسط پروگرامر شناسایی نشده باشه و 4 تا علت میتونه داشته باشه که باید مورد به مورد بررسی کنید تا رفع اشکال بشه :

1 - اگر داخل پروگرامرت ،آ‌ از آیسی بافر استفاده کردی ،آ‌ حتماًآ‌ باید موقع وصل پروگرامر به مدار ، تغذیه،آ‌ مدارتو روشن کنی . در غیر اینصورت ،آ‌همین پیغام خطا میاد .

2 - اگه به هر دلیلی اتصالات پایه های پروگرامر به آیسی میکرو بدرستی برقرار نشه ،آ‌ در اینصورت میکرو شناسایی نمیشه و این پیغام رو خواهید دید .

3 - ممکنه همه چیز درست باشه . یعنی اتصال پایه ها به پروگرامر همگی برقرار و تغذیه هم وصل باشه . اما ممکنه آیسی بافر پروگرامر(البته در صورت وجود بافر) ،آ‌ سوخته باشه و در اینحالت هم میکرو شناسایی نخواهد شد و این پیغام ظاهر میشه .

4 - نهایتاًآ‌اینکه ممکنه میکروی شما مشکل داشته باشه و به همین دلیل شناسایی نشه . حتی ممکنه میکرو هم سالم باشه ،آ‌اما فیوز بیت RSTDSBL اون اشتباهاً فعال شده باشه (یعنی صفر شده باشه) در این حالت هم میکرو با این پروگرامر شناسایی نخواهد شد و فقط باید توسط HV پروگرامر ،آ‌ابتدا این فیوز بیت به حالت اول برگردانده بشه تا با STK200/300آ‌ قابل شناسایی بشه .

اینها همهء سناریوهایی بود که بدون شک ،آ‌ یکی از این اشکالات در کار شما اتفاق افتاده و باید ببینید کدوم مورد هست ...

ضمناً :

این قضیه هیچ ارتباطی به آنتی ویروس نداره و داشتن یا نداشتن آنتی ویروس در کار با این پروگرامر کاملاًآ‌ بی تأثیره ! چون اصلاًآ‌ درایوری برای این پروگرامر مطرح نیست ...
                  میکرو سالمه چون با یه میکروی دیگه هم تست کردم نتیجه همین بود

موارد 1و2 هم بررسی کردم مشکلی نبود.

فقط میمونه بافر که یه 74244 هست که دلیلی برای سوختنش وجود نداره ولی اونم چک میکنم

حالا یه سوال : فکر نمیکنید مشکل از تنظیمات پورت پارالل در ویندوز باشه؟
                  آلبرت اینشتین

دیدگاه

سلام دادا.
                    این قضیه هیچ ارتباطی به آنتی ویروس نداره و داشتن یا نداشتن آنتی ویروس در کار با این پروگرامر کاملاً‌ بی تأثیره ! چون اصلاً‌ درایوری برای این پروگرامر مطرح نیست ...
                    هر آنتی ویروسی می تونه پورت ها رو ببنده و این که ربطی به درایور نداره دادا.

الا یه سوال : فکر نمیکنید مشکل از تنظیمات پورت پارالل در ویندوز باشه؟
                    یه زمانی یه مادربرد داشتم که پورت موازی نداشت و من از یه کارت pci به parallel استفاده می کردم. البته چون آدرس پورت با حالت default متفاوت بود مجبور بودم دستی بدم. شما هم از طریق device manager یه چک کن.

تا جایی که من میدونم اگه چیپ رو کلاً نشناسه خطای ID: fffff میداد! شاید اشکال از کریستال باشه.
                    با یه منبع تغذیه دیگه هم یه تست بزن
                    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

نوشته اصلی توسط iman-63
                      سلام دادا.هر آنتی ویروسی می تونه پورت ها رو ببنده و این که ربطی به درایور نداره دادا.
                      یه زمانی یه مادربرد داشتم که پورت موازی نداشت و من از یه کارت pci به parallel استفاده می کردم. البته چون آدرس پورت با حالت default متفاوت بود مجبور بودم دستی بدم. شما هم از طریق device manager یه چک کن.
                      ممنون میشه با جزییات توضیح بدین من هیچی راجع به این موضوع بلد نیستم
                      آلبرت اینشتین

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل در شناساندن پروگرامر stk200/stk300

نوشته اصلی توسط iman-63
                        سلام دادا.هر آنتی ویروسی می تونه پورت ها رو ببنده و این که ربطی به درایور نداره دادا.
                        سلام دادا ...

معلومه که میتونه ببنده ... اما هیچ آنتی ویروسی ، بیخودی پورت پرینتر رو نمیبنده .

چون الگوی تبادل داده ها در پورتی مثل پورت پرینتر با بقیه پورتها (مثل USB) قدری متفاوته . ویروسها غالباًآ‌ از درگاههای عمومی تر نفوذ میکنند . البته هیچ ضمانتی برای این موضوع وجود نداره . اما اونچه که عمومیت داره و معمولاًآ‌ اتفاق میفته رو عرض کردم ... دادا !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط silicon0
                          میکرو سالمه چون با یه میکروی دیگه هم تست کردم نتیجه همین بود

موارد 1و2 هم بررسی کردم مشکلی نبود.

فقط میمونه بافر که یه 74244 هست که دلیلی برای سوختنش وجود نداره ولی اونم چک میکنم

حالا یه سوال : فکر نمیکنید مشکل از تنظیمات پورت پارالل در ویندوز باشه؟
                          اتفاقاًآ‌برعکس ... هیچ دلیلی برای سالم بودن آیسی بافر وجود نداره ! چون به هر حال الان پروگرامر ،آ‌میکروی شما رو نمیشناسه و یکی از علتها هم همین آیسی بافر هست و باید بهش شک کنید !

من خودم تا حالا 2 بار برام پیش اومده که آیسی بافر سوزونده و عوضش کردم .

تنظیمات پورت پرینتر معمولاًآ‌ تا زمانی که شما خودت تغییرش نداده باشی ، عوض نمیشه و همهء برنامه هایی هم که از پورت پرینتر اطلاعات رد و بدل میکنند ، همیشه پیش فرض ویندوز ( یعنی پورت 378 ) رو در تنظیمات خودشون قرار میدن .

مگر اینکه شما از مبدل هایی مثل USBآ‌ به پرینتر استفاده کرده باشی که در اونصورت بهتره به Device manager ویندوز بری و از شمارهء پورت مطمئن بشی .

روی My Computer راست کلیک کن و گزینهء Manage رو انتخاب کن .

سپس در پنجرهء سمت راست ، روی Device manager کلیک کن و اونجا دنبال پورت پرینتر بگرد و از Propertiesآ‌ اون ، شمارهء پورت پرینتر رو نگاه کن و اگه درست نبود ، به نحو مناسب تغییرش بده .

دیدگاه

یه سوال : چطوری آیسی بافر رو که روی مدار هست (بدون قطع اتصالات) تست کنم؟
                            :mrgreen:
                            آلبرت اینشتین

دیدگاه

سلام دادا.
                              قبل از دستکاری پروگرامر، اول اونو توی یه pc دیگه تست کن. اگه جواب نگرفتی اون وقت این بلاها رو سر pc و programer بیار

همونطور که اشاره کردم شما خطای ID: 000000 رو داری که این مربوط به عدم شناخت نیست.
                              با میکروی دیگه (میکروی نو) تست کردی؟
                              منبع تغذیه رو عوض کردی؟
                              به پایه های میکرو چیز دیگه ای وصل نیست؟

برا چک کردن تنظیمات به آدرس option/programmer برو و از تب پارالل آدرس پورت رو ببین (معمولاً 378)
                              بهد از drvice manager وارد بخش پورت شو و هم شماره lpt و از تب resurses آدرس اونو (معمولاً 378-037F) یه نگاه بنداز.
                              اگه با محتویات بسکام متفاوت بود می تونی آدرس پورت رو توی بسکام عوض کنی.
                              تشکر لازم نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X