اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد ترانس

سلام
    لطفآ توضیح بدید ترانس چی کار می کنه؟
    برای بستن یک مدار با آلمیچر که با برق شهر کار کنه چه جور ترانسی لازمه؟
    قیمتش چه حدودیه؟

پاسخ : راهنمایی در مورد ترانس

سلام
    من درست متوجه سوالت نشدم .
    اما ترانس وسیله ای است برای تبدیل انرژی الکتریکی از سطحی به سطح دیگر یعنی مبدل انرژی نیست .
    برای روشن شدن مسئله به این نکته توجه کنید !
    با ترانس می توان ولتاژ 220 ولت متناوب را به 10 ولت متناوب تبدیل کرد .
    توجه کنید ترانس فقط در جریان متناوب کار می کند .
    برای اطلاعات بیشتر من مطالعه ی کتاب ماشینهای الکتریکی AC هنرستان را به شما پیشنهاد می کنم . هم ساده است هم به اندازه کافی جامع .
    موفق باشید . :nerd:

دیدگاه

شما به یک آداپتور 220 ولت نیاز دارید که خروجی آن متناسب با ولتاژ آرمیچرتان باشد

دیدگاه

سلام!

شاید سوالم ربطی به تاپیک نداشته باشه، ولی مربوطه!!!

خواستیم برای یخچال ساید بای ساید یه بنده خدا ترانس بگیریم، تا محافظش باشه. چون چند روز دیگه میخواد کولر گازی ( اسپیلت ) بگیره، برقکار بهش گفت یه ترانس بگیر واسه کل خونه! فکر کنم گفته ترانس 6 کیلو وات ... حالا سوال:

1- با توجه به اینکه وسایل برقی پر مصرفش زیاده :( ساید بای ساید، کولر گازی، ماکروفر، TV و PC و.... ) شما چی پیشنهاد میکنید؟
        1-1- چه ترانسی؟
        چند وات؟ ( یا چند ولت!!؟)
        مدل؟
        ساخت کجا؟
        آمپر ترانس چی؟ باید چند باشه؟ چیزی که پیشنهاد میکنید چیه؟ راهنمایی دیگه ایی لازمه خودتون بگین... :redface:

لطفاً چیزی معرفی کنید که مصرف یک خونه ( تقریبا! 100 متره) رو با اطمینان جواب بده و خوب محافظی باشه. محل خریدش رو هم بگین خیلی ممنون میشم.

خواهش میکنم اگه میتونید سریع جواب بدید، چون میخواد فردا پس فردا ترانس بگیره، از من سوال کرده!!؟؟ روسفید بشیم :redface:
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

یک استابیلایزر 6یا 7 کیلو وات کافیه .ولی قیمتش بستگی به خیلی چیزا داره. من خودم یه 500و1000 واتشو با میکرو طراحی کردم که برای یخچال و کامپیوتر خوبه.تو رنج 180 تا 260 ولت ورودی : خروجی 220 میده.

دیدگاه

اگر شما افت ولتاژ دارید از ترانس اتوماتیک استفاده کنید 4500وات کافی است بنظرم فاراتل خوب باشد در غیر اینصورت از محافظ استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X