اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای چند لایه کردن تصویر روی LCD های گرافیکی چه پیشنهادی میکنید ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای چند لایه کردن تصویر روی LCD های گرافیکی چه پیشنهادی میکنید ؟

سلام. ببخشید شاید یکم موضوع تاپیک واضح نباشه.
    میخاستم بدونم برای اگه بخیام مثلا یک تصویر رو روی یک تصویر دیگه حرکت بدیم چیکار باید کرد که تصویر زیری خراب نیشه ؟ چون برای حرکت اول یک تصویر رسم شده از قبل بعد تصویر جدید باید مدام پاک شه و دوباره رسم شه. حالا برای اینکه وقتی تصویر جدید پاک میشه تصویر زیری خراب نشه چه راه هایی پیشنهاد میکنید که هم سریع باشه هم بهینه ؟
    غفلت از يار, گرفتار شدن هم داد
    از شما دور شدن, زار شدن هم دارد
    هرکه از چشم بي افتاد, محلش ندهند
    عبد آلوده شدن, خوار شدن هم دارد
    عيب از ماست, که هر سال نمي بينيمت چشم بيمار شده, تار شدن هم دارد ...

پاسخ : برای چند لایه کردن تصویر روی LCD های گرافیکی چه پیشنهادی میکنید ؟

درست مثل حرکت دادن ماوس روی صفحه
    دو حافظه موقت دایم
    یکی تصویر اصلی رو نگه میداره. یکی تصویر اصلی + تصویر لایه بالایی

دیدگاه

بهترین روش استفاده از emWin هست.اگه اشنایی ندارید یک pdf کامل داره که میتونی همراه با اون پیش برید.

دیدگاه

سلام
        این سوال منم هست
        ال سی دی 320x240 که 16 بیت هست 150 کیلوبایت دیتا روش میشینه. حالا چطور میان چهار لایه در نظر میگیرن برای ال سی دی اینکه رمی در حدود 600 کیلو لازم داره???
        320*240*16/8= 150KB

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
          درست مثل حرکت دادن ماوس روی صفحه
          دو حافظه موقت دایم
          یکی تصویر اصلی رو نگه میداره. یکی تصویر اصلی + تصویر لایه بالایی
          آره دقیقا الان همچین کاری میخام بکنم.
          ولی اگه بخام عکسارو ذخیره کنم همونطور که m_online3710 گفتند حافظه زیادی میخاد که بدون اضافه کردن حافظه خارجی امکان پذیر نیست که میخام اینکارو نکنم :smile:

نوشته اصلی توسط arvin2009
          بهترین روش استفاده از emWin هست.اگه اشنایی ندارید یک pdf کامل داره که میتونی همراه با اون پیش برید.
          ممنون تاحالا ندیده بودم خیلی خوبه فقط یکم برای پروژه های ساده زیاده :redface:

اگه کسی راه ساده تر بلده لطفا بگه. خودم اول خواستم از قسمتی که قراره حرکت کنه اول از زیرش یک عکس بگیره ذخیره کنه بعد که اون از اونجا حرکت کرد دوباره نشون بده. یعنی اول مثلا اگه فرض کنیم قراره یک موس حرکت کنه اول از جایی که موس میخاد بره عکس ذخیره کنه توی RAM بعد موس اونجا رسم شه و وقتی موس میخاد بره جای جدید عکسی که قبلا ذخیره شده نمایش داده بشه. مشکل اینکار اینه که موس پیوسته حرکت میکنه برای همین اکثرا خودش هم تو تصیور می افته. حتی اگه بفهمیم انی که توی تصویره موس هست بازم کاری نمیشه کرد چون نمیدونیم زیرش چیه :smile:

دیدگاه

شما بیا موس رو جدا کن.
            لازم نیست تصویر روی LCD رو بخونی. باید وقتی میخای ی تصویر یجایی رسم کنی قبلش توی حافظه ذخیرش کنی بعد بیای از توی اون حافه بخونی.
            در ضمن خیلی موقع ها تابع خوندن ی پیکسل کار نمیکنه. (هر چقدر ور رفتم نفهمیدم ماله LCD یا چیز دیگه :sad
            به نظرم باید از ی حافظه استفاده کنی برای تصویر بک گراندت وگرنه بعید میدونم بشه. با خوندن همون طور که گفتی خود موس اثرش میمونه انگار کشیده بشه رو تصویر
            زندگی یعنی امید و حرکت
            کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
            سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
            به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : برای چند لایه کردن تصویر روی LCD های گرافیکی چه پیشنهادی میکنید ؟

نوشته اصلی توسط علی ایمانی فر
              شما بیا موس رو جدا کن.
              لازم نیست تصویر روی LCD رو بخونی. باید وقتی میخای ی تصویر یجایی رسم کنی قبلش توی حافظه ذخیرش کنی بعد بیای از توی اون حافه بخونی.
              در ضمن خیلی موقع ها تابع خوندن ی پیکسل کار نمیکنه. (هر چقدر ور رفتم نفهمیدم ماله LCD یا چیز دیگه :sad
              به نظرم باید از ی حافظه استفاده کنی برای تصویر بک گراندت وگرنه بعید میدونم بشه. با خوندن همون طور که گفتی خود موس اثرش میمونه انگار کشیده بشه رو تصویر
              خوندن پیکسل برا من تابعش انگار کار میداد :-? البته مهم نیست چون نمیشه مشکلو حل نمیکنه. آره فکر کنم باید ذخیره کنم حتما. الان مشکلمو یه چون دیگه حل کردم ولی خوب اگه یکم پیچیده تر بشه باید حتما حافظخ بزارم. الان فقط موس روی یه صفحه با قسمت های سیاه سفید باید حرکت میکرد. صفحه رو با خونه هایی به طول و عرض 4 پیکسل تقسیم کردم و توی یک آرایه ذخیره کردم. بعد صفحه رو هم از روی اون آرایه رسم میکنه

دیدگاه

کسی میدونه emwin چه جوری روی میکروهای با 64 کیلو رم می تونه تمام صفحه زیرش رو (لایه زیرین) رو ذخیره کنه. خودم امتحان کردم وقتی یه پنجره رو ماکسیمایز می کنی بعد دوبار مینیمایز میکنی دقیقا تصویر زیرین قبلی رو مجدادا رسم میکنه. کسی میدونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_online3710
                  کسی میدونه emwin چه جوری روی میکروهای با 64 کیلو رم می تونه تمام صفحه زیرش رو (لایه زیرین) رو ذخیره کنه. خودم امتحان کردم وقتی یه پنجره رو ماکسیمایز می کنی بعد دوبار مینیمایز میکنی دقیقا تصویر زیرین قبلی رو مجدادا رسم میکنه. کسی میدونه؟
                  این یکی از شگرد های emwinه که حتی با avr هم کار میکنه
                  البته ucGUI هم این کارو انجام میده ولی با سرعت کمتر
                  مثلا ممکنه که با استفاده از حافظه فلش اینکارو کرده باشه که البته بعید میدونم چون فلش محدودیت نوشتن داره!
                  البته با توجه به هوشمند بودن این فریمورک ممکنه که بیاد و اول ترتیب چیز هایی که زیر پنجره هست رو حفظ کنه و بعد به ترتیب
                  اونارو رسم کنه! تازه این کار سرعت زیادی هم نمیخواد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X