اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسو سازی جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکسو سازی جریان بالا

با سلام.میخواستم یه ترانس سیم پیچی کنم.با مشخصات 70 ولت-1500 آمپر-سه فاز.
    برای یکسو سازی خروجی ترانس به مشکل بر خوردم.با چه دیودی و چه مدلی میتونم این ترانسو یکسو سازی کنم؟؟
    در ضم برای کار کاتالیزوریه روی میخواستم.خواهشا کمکم کنین.ممنون

پاسخ : یکسو سازی جریان بالا

میتونی دیود با بیشترین جریان و ولتاژ معکوس حداقل150 استفاده کنی. مثلا میتونی 100 تا دیود 6A( که جریان لحظه ایش400 آمپره) رو هرکدوم با یه مقاومت0.1 اهم(از سیم0.1 اهم هم میتونی استفاده کنی) سری کنی سپس کلشون رو با هم موازی کنی. تازه تونستی 1 دونه دیود با آمپر مورد نیازتون بسازی. باید این کار رو 6 بار تکرار کنی!!!! یعنی در کل600 تا دیود لازمه!!! :mrgreen:. موازی کردن دیود ها خیلی نکته داره باید از همشون یه اندازه جریان بگذره
    .
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
      میتونی دیود با بیشترین جریان و ولتاژ معکوس حداقل150 استفاده کنی. مثلا میتونی 100 تا دیود 6A( که جریان لحظه ایش400 آمپره) رو هرکدوم با یه مقاومت0.1 اهم(از سیم0.1 اهم هم میتونی استفاده کنی) سری کنی سپس کلشون رو با هم موازی کنی. تازه تونستی 1 دونه دیود با آمپر مورد نیازتون بسازی. باید این کار رو 6 بار تکرار کنی!!!! یعنی در کل600 تا دیود لازمه!!! :mrgreen:. موازی کردن دیود ها خیلی نکته داره باید از همشون یه اندازه جریان بگذره
      .
      6 آمپر که خیلی کمه

آقای h1121
      دیود آمپر بالای صنعتی هم هست نمیدونم چند آمپرش تو ایران بتونی پیدا کنید
      بنظرم 200 یا 300 آمپر براحتی پیدا کنی آمپر بالاترش هم باید باشه
      برای کاری که میخوای باید برای ضریب اطمینان بالاتر آمپر نهایی رو دو برابر بگیری و برای خنک کردن دیودها هم فکری بکنی
      اگر هم مجبور شدی دیودها رو موازی کنی نیازی به استفاده از مقاومت سری با دیودها نیست و میتونی مستقیمن موازیشون کنی
      همین مداری هم که همکار گرامی براتون گذاشتند میتونی استفاده کنید
      اگر روزی بفهمی همه چیزایی که از بچگی تا حالا بهت گفتن بی اساس یا دروغه چه حالی میشی؟
      کارمندان نابکار، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب ميآ‌رسانند

دیدگاه

با سلام دیود های جریان بالای دیسکی هم هستند که توی دستگاههای نقطه و قرقره جوش استفاده میشن. من تا 3200 آمپرش رو دیدم. مدارش همون مدار بالاست. دیودش رو از صنعتی فروشهای جمهوری مثل مهران یا بهروز یا نوید میتونی تهیه کنی. و البته از روسی فروش ها.
        نکته بسیار مهم تو موازی کردن دیودهای آمپر بالا اینه که حتما همه شون از یه مارک و یه مدل باشن تا افت ولتاژ هاشون یکی باشه و جریان بار متناسب بین اونا تقسیم بشه.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

دوستان از همتون تشکر میکنم.واقعا خیلی کمکم کردین.ولی فک کنم منطقیش این باشه که از دیود آمپر بالا استفاده بکنم.چون احتمالا مقرون به صرفه تره .و به قول یکی از دوستام.وسایل روسی خرابی ندارن کلا.فک کنم 6 تا دیود روسی با آمپر بیشتر بگیرم بهتره.و بنظرتون خنک کاری این نوع دیود ها رو با روغن میشه کرد؟؟؟
          ممنون میشم اگه اینرو هم جواب بدین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h1121
            با سلام.میخواستم یه ترانس سیم پیچی کنم.با مشخصات 70 ولت-1500 آمپر-سه فاز.
            برای یکسو سازی خروجی ترانس به مشکل بر خوردم.با چه دیودی و چه مدلی میتونم این ترانسو یکسو سازی کنم؟؟
            در ضم برای کار کاتالیزوریه روی میخواستم.خواهشا کمکم کنین.ممنون
            از دیود های دیسکی استفاده کنید ، در ولتاژ 2000 ولت و 1200 آمپر که دور سفید هم بهشون می گن .
            دیودهای دیسکی 800 ولت 3000 آمپر هم هستند که اگر نوشو بخواید زیر زمین امجد (البته گرون فروشه ) و اگر از روی دستگاه باز شده باشه یعنی دست دوم رو بخواید از عباسیان طبقه های بالا که دور صورتی هستند .
            دور صورتی ها معمولا روسی و دور سفید ها واسه آمریکا است که هیولاییه واسه خودش .....

ضمنا احتمالا اشتباهی شده .....
            عبارت " کار کاتالایزوری " که فرمودین احیانا منظورتون کار الکترولیز و آبکاری باید باشه که در این صورت باید رکتیفایر از نوع متغیر یا قابل کنترل باشه و به جای دیود هم باید از تایریستور استفاده کنید که خیلی گرونتر از دیوده و کلا ......

نوشته اصلی توسط h1121
            دوستان از همتون تشکر میکنم.واقعا خیلی کمکم کردین.ولی فک کنم منطقیش این باشه که از دیود آمپر بالا استفاده بکنم.چون احتمالا مقرون به صرفه تره .و به قول یکی از دوستام.وسایل روسی خرابی ندارن کلا.فک کنم 6 تا دیود روسی با آمپر بیشتر بگیرم بهتره.و بنظرتون خنک کاری این نوع دیود ها رو با روغن میشه کرد؟؟؟
            ممنون میشم اگه اینرو هم جواب بدین.
            مدل آمریکایی بهتر از روسیه ......
            بله اصلا باید با روغن خنک بشه .... البته بایدی در کار نیست ولی خنک کردن با روغن نسبت به موارد دیگه ارزونتر تموم می شه البته در این توانها نه در توانهای پایین .......

دیدگاه

سلام دوست عزیز.منظورم از کلمه کاتالیزوریه روی.همون کاتالیز بود.که روی محلول روی میخوایم انجام بدیم که روی رو از خاک جدا کنیم.مدل 100 آمپرش رو با 5 تا دیود پل 35 آمپر ساختیم.و خدارو شکر جواب داده.حالا میخوایم یه مدل بزرگترشو بسازیم.
              ولی مشکله بنده هم همون یکسوسازیه این امپر بود.که به کمک دوستان و البته شما.حل شد.خیلی خیلی ممنون از لطف شما و همه مهندسایه عزیزم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X