اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تریستور gto

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تریستور gto

با سلام
    من برای قطع ولتاژ12dcو کمتر از یک امپردر یه مدار از تریستور استفاده کردم و جواب می ده اما می خوام از نوع gtoاستفاده که نیازی به مدار خاموش کننده نداره هر چقدر گشتم نتونستم پارت نامبر قطعه رو پیدا نکردم ممنون می شم که کمک کنید

پاسخ : تریستور gto

برای کنترل 12V -1A از تریستور استفاده کردین...؟؟!!! oo: حالا هم میخواین از GTO استفاده کنین؟؟؟ oo: شما به خاطر حمل 10کیلو بار؛ از کامیون 18چرخ استفاده میکنین؟!! کاری رو که میشه با BJT یا ماسفت انجام داد، چرا اینقدر پیچیده ش کردین؟

دیدگاه

ممنون که توجه کردید اخه مدار من با باطری کار می کنه زمانی که برق قطع چرا ازتریستور استفاده کردم چون یک لحظه گیتو فعال می کنم وولتاژ برقرار می شه اما تو ترانزیستور باید همیشه یه جریانیو ترانزیستور مصرف کنه که باعث می شه باطری سریعتر تموم بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1morteza
        ممنون که توجه کردید اخه مدار من با باطری کار می کنه زمانی که برق قطع چرا ازتریستور استفاده کردم چون یک لحظه گیتو فعال می کنم وولتاژ برقرار می شه اما تو ترانزیستور باید همیشه یه جریانیو ترانزیستور مصرف کنه که باعث می شه باطری سریعتر تموم بشه
        خب همین کار رو با ماسفت انجام بدین که بابت جریان کشی گیت خیالتون راحت بشه. خاموش کردنش هم مثل بچه آدم خاموش بشه! خیلی خیلی هم ارزونتر از GTO میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X