ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2012/01/04
    4
    0

ساخت ترانسفورماتور

با سلام خدمت دوستان و مهندساي عزيز.بنده دانشجوي رشته برق-مقطع کارشناسيم.ميخواستم يه ترانس درست کنم(البته با کمک شما)با اين مشخصات.
    380 ولت به 100 ولت-جريان جروجيشم 1500 آمپر باشه.همينظور که ميبينيد جريان اين ترانس يکم از حد معمول بيشتره. و البته پر هزينه تر.ميخواستم ببينم اصول طراحي و ساخت اين نوع ترانسم مثل ترانساييه که دوره کارداني ميپيچيديم؟؟؟
    ممنون ميشم اگه کسي راهنماييم بکنه
    2010/10/04
    تهران
    1,638
    563

پاسخ : ساخت ترانسفورماتور

دوست عزيز شما از اين ترانس 150KVA خروجي ميخواي. با احتساب تلفات و ضريب ايمني حداقل 200KVAآ* بايد براش در نظر بگيري. اين ترانس يه چيزي ميشه تو مايه هاي ترانس دستگاههاي جوش مقاومتي. از لحاظ محاسبات الكتريكي مشابه همون ترانسهاي معمولي هستن. منتها به علت پارامترهاي قدرتش توي اجرا ، يه كم با ترانسهاي معمول فرق داره.( مثل همون يه كمي كه جريانش از حد معمول بيشتره! ) مثلا اين ترانسها بايد به سيستم خنك كننده آبگرد مجهز باشن كه برا خودش داستانيه. همچنين چند نقطه اون دائما با سنسور هاي دما بايد چك بشه تا افزايش غير مجاز دما رو كنترل كنن. سيستم بانك خازني كه ضريب توان شبكه رو اصلاح كنه. سيستم ايزولاسيون مقاوم در برابر حرارت و رزين ريزي. مكانيزمهاي حفاظتي و اتصالات و هادي هاي جريان ورودي و بخصوص خروجي. سيستم مانيتورينگ جريان كه معمولا تو ورودي نصب ميشه و انواع سيستمهاي حفاظتي ديگه كه اكثر اونا به علت قيمت چندين ميليوني ترانس و هزينه هاي گرون تامين و يا تعمير اون و خساراتيه كه در صورت خرابي ترانس متوجه شبكه و ساير تجهيزات مرتبط با اون ميشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    135

سلام-غیر از مواردی که دوستمان به ان اشاره کردند نکته اصلی روش سیم پیچی ان است یعنی چگونگی قرار دادن سیم ها ی اولیه و ثانویه کنار هم. که با ترانسهای معمولی تفاوت اساسی دارد و اگر به روش درست سیم پیچی نشود سیم ها به هم اتصال خواهند کرد و علت ان هم داغ شدن بیش از حد بعضی از نقاط سیم خواهد بود و در این جا اثر مجاورت به خوبی نمایان خواهد شد.proximity effect.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2012/01/02
    855
    134

سلام.
    میخوام واسه اولین بار با این نرم افزار ترانس بپیچم.

عکس محیط نرم افزار:
    http://s5.picofile.com/file/8129528176/1616.jpg
    میخواستم ببینم تو اون کادر که باید ابعاد هسته رو به میلیمتر وارد کنی من باید سایز داخل هسته رو تو نرم افزار وارد کنم یا سایز بیرون هسته رو ؟؟؟
    عکس هسته :
    http://s5.picofile.com/file/8129528776/2014_07_10_378.jpg
    ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    135

سلام-خودش با هاشور مشخص کرده اونجا سطح مقطع هسته باید وارد شود که در مورد شما همان داخل هسته است.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2013/03/18
    babol
    1,396
    669

با سلام.
    همچین ترانسی بزرگ هست و دردسرهای زیادی داره ،
    به نظرم سفارش بدی برات کمتر هزینه میگیره ، تا بخای بری دنبال دردسر هاش.

باز ذهن انسان نامحدود هست ، ان شاالله که می تونی.
    بهت پیشنهاد کتاب تکنولوژی و کارگاه سیم پیچی دوره هنرستان فنی سال سوم رو بگیری بخونی ، من خودم فقط از رو همین کتاب سیم پیچ موتور شدم و چندتا ترانس هم بستم تو کاردانی.

موفق باشی.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2014/06/03
    808
    41

100 ولت 1500 آمپر :surprised:
    به مظر من عملی نیست چون اگه مقاومت سیم پیچ 1 اهم هم باشه افت ولتاژ میشه 1500 ولت.یعنی 1400 تا هم بهش بدهکار میشید :rolleyes:
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    100 ولت 1500 آمپر :surprised:
    به مظر من عملي نيست چون اگه مقاومت سيم پيچ 1 اهم هم باشه افت ولتاژ ميشه 1500 ولت.يعني 1400 تا هم بهش بدهکار ميشيد :rolleyes:
    شما کابل مسي رو دست کم گرفتين! اين طور هم نيست با يه حساب سر انگشتي ميتونيد مثلا مقاومت 5 متر سيم با سطح مقطع مثلا 200 سانتي متر مربع رو حساب کنيد. اون وقت نطرتون عوض ميشه!
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8